Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet fenntartani az...

Hogy lehet fenntartani az albérletet, ha az egyik fél munkanélküli, és gyerek is van? Vagy akinek hiteles a lakása, az hogy oldja meg?

Figyelt kérdés
A férjem havi 100ezret hoz haza. Egy kislányt nevelünk, nekem sajnos nincs munkám. A rezsi durván 50ezerre szokott kijönni egy hónapba. Ha lakbért is kéne fizetnünk, vagy hitelt, az megint legalább minusz 50ezer volna. (szerencsés helyzet a miénk mert egyiket sem kell, de így is alig jövünk ki) És el is ment volna az egész fizetés úgy, hogy még nem ettünk, nem ittunk. Komolyan nem tudom, hogy lehet így megélni? A rokonok jóindulatából, vagy vannak esetleg igényelhető támogatások?
2013. márc. 5. 12:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Önkorinál próbáld meg a lakhatási (lakásfenntartási) támogatást megigényelni. Próba, szerencse!
2013. márc. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Magasabb jövedelem és spórolás a trükk.

Ha például találsz te is munkát és csak 100 ezret viszel haza, máris havi 200 ezer a bevételetek :)

2013. márc. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sehogy nem tudnánk megélni. Egy fizetésből albérletet fizetni, hitelünk is van és a babánk is hamarosan megszületik. Ha nekem nem lenne munkám, akkor sehogy sem tudnánk fizetni mindent.
2013. márc. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mint a kérdésbe is benne van, nekünk szerencsére van egy hitelmentes ingatlanunk, csak épp elképzelni sem tudom mi lenne, ha nem volna. Egy ismerősömék se tudom hogy élnek meg: 6 ember 1 fizetésből. Nem értem???
2013. márc. 5. 12:36
 5/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mekkora annak az egy embernek a fizuja, aki eltart saját magán kívül még 5-öt. Na meg, hogy mik az igények.
2013. márc. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
sztem annak az egy embernek se több 150ezernél
2013. márc. 5. 12:51
 7/12 anonim ***** válasza:
Sehogy. Havi 150 ezer bevételünk van, hitel nélkül, mégsem elég. Nem éhezünk, de a babán kívül csak a kajára marad pénz.
2013. márc. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Fenn lehet tartani az albérletet vagy fizetni a hitelt, ha a dolgozó fél normálisan keres. 100 ezer forintos fizetésből mi így tudnánk megélni: sehogy. És akkor írhatnám, hogy a rokonok jóindulatán múlna, de nincsenek olyan rokonaink, akikre támaszkodni lehetne.
2013. márc. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát nehezen! A férjem most 130e keres,én meg kapom a családit 12000 meg kb. 50e a gyed! Albérletben lakunk van kocsihitel! ezek kb havi:90e. , pelus 10e ,párom eltankol kb 20-25e, hogy be tudjon járni dolgozni!

Tehát bevétel: 192.000

Kiadás: 125.000

tehát marad 67.000 (ebből kaja,ruha, meg minden más)

És gyakran semmire nem elég pedig így leírva nem is kevés!

2013. márc. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, nálatok mennyi a bérleti díj? Ezt írtad: "Albérletben lakunk van kocsihitel! ezek kb havi:90e." Nálunk a rezsi 50e. Ha nálatok is kb ennyi, akkor 40e az albi meg a kocsi törlesztése? Bocsi, de nem értem
2013. márc. 5. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!