Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 17 éves vagyok és terhes. A...

17 éves vagyok és terhes. A barátommal meg szeretnénk tartani a picit. Hogyan induljak el? Mit tegyek, hogy jó anyja tudjak lenni a babának?

Figyelt kérdés

Hol kell majd szülnöm vagy vizsgálatokra mennem? Igényelhetek az iskolámtól valamiféle támogatást? Legyek magántanuló, hogy otthon tudjak maradni majd a babával?

Minden érdekel. Szeretnék jó anya lenni. A barátom segít és támogat mindenben (ő 18 éves).


(Amúgy védekeztünk gumival, de miután kimaradt a menstruációm csináltam először 2 tesztet, majd másnap még kettőt és mind pozitív. 10-es erősségű, x-epiles tesztek.)



#gyerek #baba #tini #fiatal #anya #terhes #tinédzser terhesség
2013. márc. 5. 18:07
 1/10 Jégtánc ***** válasza:
100%
Édesanyáddal nem tudod megbeszélni ezeket a dolgokat?
2013. márc. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne tőlünk várd, hogy megmondjuk, hogy mit kell tenned. Először is a szülőkkel kell beszélni, hogy miben tudnak támogatni, támogatni fognak-e egyáltalán. Nőgyógyászhoz és ultrahangra is kell menned, hogy megállapítsa a terhességet és azt, hogy hány hetes a magzat. És majd ő irányít tovább terhesgondozásra, védőnőhöz. Ott is mindent el fognak neked mondani. De első a szülőkkel való beszélgetés! Utána jöhet a többi fontos kérdés.
2013. márc. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
És el is tudjátok majd tartani?
2013. márc. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
Nem. Mi fogjuk eltartani. HURRÁÁÁ :@
2013. márc. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

OMG.

Ha meg abortusz felől érdeklődne, azért csesztetné a nép.

Szülőkkel mindenképp beszéljetek. A terhességgel kapcsolatos orvosi dolgokat el fogja majd mondani mindig az orvos, meg a védőnő. De a családdal mindenképp vitassátok meg a kérdést. Ki fog vigyázni a picire, meddig maradsz vele otthon, esetleg esti suliba átmész-e, hol fogtok lakni, miből fogtok élni... Szurkolok, és kitartást kívánok. Szükségetek lesz rá.

Támogatásokkal kapcsolatban érdeklődjetek a Kormányablaknál, a suliban pedig biztosan van valamilyen adminisztrátor (bár a sulitól sztem nem jár támogatás)

2013. márc. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Van jó pár kérdés,de ezt mond a szüleitekkel kell megbeszélnetek.Főleg azért,mert te még kiskorú vagy,és mert ők fognak titeket eltartani nagy valószínűséggel egy darabig.Minél hamarabb üljetek le a szülőkkel megbeszélni hogyan képzelitek, a sulit ne hagyjátok abba semmiképp,mert érettségivel sincs nagyon munka nem hogy 8 általánossal.Mióta vagytok együtt?Pl ha 17 évesen már szexuális életet éltem volna és teherbe esem visszaemlékezve inkább örökbe adtam volna,mert éretlen lettem volna az anyasághoz,ráadásul nagyon gyerek,és 20 évesen lettem terhes szintén védekezés mellett de megtartottam én is.
2013. márc. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
bocsánat elküldte,szóval szép dolog,hogy vállalod a tetteidért a következményeket,és nem ölöd meg
2013. márc. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 habsburg válasza:

Először mindenképp beszéld meg a szüleiddel. Én is váratatlanul lettem terhes, az iskolát estin fejeztem be. Mondjuk engem mindenki próbált lebeszélni, mégis megtartottam. Szerencsére! Ugyanis most pár évvel később egy betegség miatt már sajnos nem lehet gyerekem. Nehéz volt, de örülök hogy így döntöttem akkor.

Gratulálok és minden jót nektek!

2013. márc. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az első és legfontosabb dolgod, hogy beszélsz a szüleiddel. Utána el kell menned nőgyógyászhoz, lehet magán is, de az sztk-ban ugyanúgy ellátnak. Ott megállapítja az orvos a terhességedet, és elküld a védőnőhöz, aki kiállítja a terhes kiskönyvedet. Van egy csomó vizsgálat a 9 hónap alatt, de ezekre folyamatosan kapod majd a beutalókat.

Hogy mi legyen a sulival, azt a szüleiddel közösen kell eldöntened. De azt mindenképp vedd figyelembe, hogy bizonyos tornagyakorlatokat nem végezhetsz, úgyhogy a tesitanárral is mielőbb beszélj.

2013. márc. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
30%
gratulálok,hogy lepontoztatok semmi rosszat nem írtam csak leírtam én hogy csináltam volna magamból kiindulva de pontozzatok csak le amilyen agyi szinten vagytok másra nem futja
2013. márc. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!