Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van egy 16 éves lány, aki...

Van egy 16 éves lány, aki terhes lett! 14 éves kora óta szed tablettát amit az anyja íratott fel neki. Persze nem jött be, és megesett a baj! Van az anyának felelőssége?

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 18:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
nem hiszem egy 16 évesnek már kell lennie annyi felelősségének hogy naponta bevegyen egy tablettát ami az érdekében áll...
2010. júl. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
persze, nem nevelt annyi észt a lányába, hogy a tájékoztató szerint szedje a gyógyszert
2010. júl. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Bevette minden napa gyógyszert azonos időben? Kimaradt akár egyetlen 1 szem is? Az orvos mikor felírta a gyógyszert normálisan megvizsgálta? (vérvétel..stb)

Az anyának nincsen felelőssége, pont azért cselekedett!

2010. júl. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szeretném hinni, hogy egy 14 éves lánynak semmiféle orvos nem ír fel fogamzásgátló tablettát!

Ha ez így van, akkor az anyukája suttyomban íratta fel, orvos nem vizsgálta a lányt.

Ha ez a helyzet, szimplán a tabletta miatt, az esetleges komplikációk, mellékhatások miatt (arról nem is beszélve, hogy egy éppen fejlődő szervezetet hormonokkal töm) is óriási felelőssége van az anyának.

Ha az orvos írta fel, akkor meg neki is.

2010. júl. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Van az anyjának felelőssége de a lányé semmivel sem kevesebb! Már nem kisbaba!
2010. júl. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Ha végigolvastad a kérdést láttad,hogy az anyja íratta és váltotta ki neki.A mami megtett mindent,innentől kezdve a kislány baja,ha nem tudja,mi a teendő.Ennek tudatában szerintem teljes egészében a gyerek felelőssége a baja.Így járt.Legközelebb okosabb lesz és gumit húzat a "párja" farkára.Most meg megeszi amit főzött.Ha van benne felelősség ahhoz,hogy 14 évesen szexeljen,akkor annak következményeihez is van.
2010. júl. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

18:21! Miből gondolod, hogy nem írnak fel a dokik ilyen idős lányoknak tablettát? Nekem 15 évesen írt fel mielőtt lefeküdtünk volna a párommal elmentem és megnézettem magam egy orvossal hogy nincs e valami bajom, stb elküldött vérvételre, vizelet vizsgálatra, hasi UH-ra és utána írta fel. Nem kértem, ő ajánlotta azt mondta ez a legbiztonságosabb fogamzásgátló módszer. Ez lassan 7 éve volt szerintem manapság is felírják.

Kérdezőnek: Szerintem az anyának már nincs felelőssége ilyenkor. Ha a lány elég érett ahhoz, hogy szexuális életet éljen akkor neki kell vállalni a felelősséget az ilyen dolgokért. Én sem támaszkodtam volna senkire ha ilyen megesett volna velem, de én akkor lettem terhes amikor mind ketten akartuk már a párommal a kisfiunkat. Ha abortuszra kerül a sor akkor viszont az anyukája beleegyezése nélkül ez nem kivitelezhető. Szóval jogi szempontból mégis a lány anyukáján van a felelősség.

2010. júl. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

18:21!!!!

jobb ha tudod h 11 évesen kaptam tablettát.

nem tudom mi bajod van, inkább tabletta mint poronty.

örülnöd kellene hogy szed valaki minthogy nem. hibbant nő!!!!

2010. júl. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%

Úristen kislányok, utolsók. Miről beszéltek??????Hogy lenne elég érett valaki 14 évesen a szexuális életre? Jesszus.

A kérdezőnek: de van felelőssége. Az illető kislány még nem felnőtt, fiatalkorú. Az kérdés, hogy még kiskorúként (ha 14 volt, és már szexelt, akkor lehet, hogy azelőtt is, hogy betöltötte a 14-et) létesített-e vele valaki testi kapcsolatot, az megrontás. Ha erről az anyának tudomása volt, büntethető lenne tudomásom szerint.

2010. júl. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Vagy anya futtatja a kislányt.
2010. júl. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!