Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 vagy több gyerekes anyukák,...

3 vagy több gyerekes anyukák, nektek hogy áll a háztartás?

Figyelt kérdés
Sosem voltam az a típus aki hetente többször porszívóz és egy porszem sincs a lakásban, de én már ennél többfelé nem tudok szakadni. Mások azt mondják, hogy 3 gyerek mellett ( a legkisebb 8 hónapos) milyen rend van nálunk, de én úgy érzem, hogy állandóan el vagyok maradva. Vagy a vasalás vagy a fűnyírás vagy a takarítás vagy-vagy. Segítségem minimális, szegény apa látástól mikulásig dolgozik. Tudom, hogy más is így van ezzel, de ti hogy csináljátok? Vagy tojtok rá ki mit mond? Én nem szeretek szabadkozni, ha vki jön, hogy ezzel meg azzal miért vagyok elmaradva. Szeretem a rendet és a tisztaságot, de nem vagyok mániákus! (főzést, mosást, süti sütést stb. is meg kell csinálni) Lassan törődjek bele, hogy ez már mindig így lesz? Rendre igyekszem nevelni a fiaim, de az még olyan sokára van hogy kiporszívózzák a saját szobájukat!:-))) Azt meg, hogy magamra semmi időm nem is említem!! Nem akarok panaszkodni, mert hál\' istennek egészségesek vagyunk, ami a legfontosabb, csak egy kis bátorítást lányok!
2009. szept. 12. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én egy gyerek mellett sem voltam túl pedáns, de a heti nagyobb takarítást megcsináltam mindig szépen, olyankor ragyogott a lakás. Jött a második gyerek, plusz elkezdtem iskolába járni, nah onnantól kezdve a fejünkre szakadt a ház, és a férjemmel közösen úgy döntöttük, hogy azt a minimális időt amit együtt tudunk tölteni hétvégén, nem takarítással töltjük. Így én kerestem egy nénit, aki hetente jön kitakarít, kivasal. Mosást én csinálom, kivélve a függönyt meg ágyneműt, azt ő. Nekünk megéri, mert jut időnk egymásra, nagyobb türelmem van a gyerekekhez, együtt sütünk-főzünk, ha éppen nem elmegyünk valahová. Tehát szuper jó így. Én a harmadikat várom éppen! :) A gazdasági válságot persze mi is éreztük, próbáltunk lemondani a néniről. de nem ment, tiszta idegroncsok voltunk, hogy kosz van, ne gyere be cipővel, tedd a helyére, nincs süti, mert hulla vagyok... szóval a férjem lemondott a szaunáról én a műkörömről és a hajfestésről, így pont annyit spórolunk amennyi a nénire kell! :) :)

2009. szept. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sok egészséget elöször is a 3. babához (is)!

Közel hasonló karakterek lehetünk:-) Egyenlőre nekem még idegen, hogy más takarítson (tudom sokan így csinálják). Amikor a 2. babával voltam terhes én is elkezdtem egy fősulit és a 3. született amikor a diplomaosztó volt:-)) Hát én sem aprózom el, bár most gondolkodom, lehet nekem ez kell, mert ülni azt nem szeretek. Sztem ha jövőre dolgozni fogok ezen a takarításon elgondolkodom. Köszönöm a válaszod!

2009. szept. 13. 08:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk 4 kiskorú van,igaz a három nagyobb már próbál segiteni,de mégse úgy takaritanak,ahogy én,de nem szólok nekik.A kicsi 3éves és mindent szétdobál stb.Nekem semmi segitségem nincs,a párom nekem is reggeltől mikulásig dolizik.Eleinte mindig takaritottam,hogy nagyon szép rend legyen,aztán úgy 10év múlva rájöttem,hogy tökre felesleges kiidegelnem magam azért,hogy állandóan rend legyen a házunkba.Most már lassitottam a tempón,nem érdekel,ha jön valaki és nincsen pedáns rend,és megszólnak érte,akkor meg szoktam mondani,hogy hol a pórszivó és a poroló!Na,ezt párszor bedobtam,már senkit se érdekel,ha néha szalad a lakás!Elég ellátni a sok gyereket,nemhogy még kinyalni csilivilire a házat!

Téged se érdekeljen,inkább törődj magaddal és legyél csinos a 3 gyerek mellett is!:)))

További jó egészséget nektek!:)))

2009. szept. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
utolsónak: nagyon köszi, vmi ilyen válaszra vártam! Azért igyekszem adni magamra, 4 fiú mellett nem nézhetek ki akárhogy!!:-))
2009. szept. 13. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!