Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináltok a baba és a...

Mit csináltok a baba és a háztartás mellett ahhoz, hogy a jövőben legyen állásotok vagy saját bevétel?

Figyelt kérdés
Én elfáradok nagyon. Járok okj tanfolyamra, de nem tudom,hogy van-e értelme, mert gyakorlatom nincs etéren. Szeretnék mégegy babát hamarosan. Úgy tervezem, hogy így 5-6 évet lennék itthon. Mit tegyek már most, hogy majd akkor legyen állásom? Van diplomám, de másikra nincs pénzem - mármint a tandíjra. Ti mit tudtok csinálni magatokért? Nem szeretnék lemaradni vagy a férjem fizetéséből élni csak mégtovább a gyes után.
2009. jún. 24. 09:17
 1/5 A kérdező kommentje:
már sok évet dolgoztam, csak ebben az uj okj-s szakmában nincs tapasztalatom. :) és már el is bizonytalanodtam abban, hogy mi érdekel-ne
2009. jún. 24. 09:31
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

szia,

én semmit, a munkahelyem visszavár, de mégegy babát szeretnénk, így ha minden a tervek szerint alakul még kb. 4 évet itthon vagyok, ha anyagilag belefér, és időben is, akkor befejezem a mérlegképes könyvelőit, és lehet, hogy idővel könyvelőirodát nyitok. Ez persze csak álom ,de nem kizárt, hogy valóra tudom váltani.

2009. jún. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha tanulasz azzal teszed a legájobbat! Szakmát, nyelvet.

Mellette probáld követni a változásokat, újságban neten , hogy képbe maradj végig!

Olyan szakmát tanulj, amivel el tudsz helyezkedni később, vagy ami passzol a diplomádhoz!

2009. jún. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is tanulok, hogy meglegyen a gyakorlatomhoz passzoló végzettségem. Másoddiploma, nagyon sokba kerül, félretettem rá a pénzt amíg dolgoztam. Plusz júliustól nyelvet tanulok, ez is a második nyelv lesz, ősszel remélem nyelvvizsgázhatok. Tény hogy nagyon nehéz és költséges, pláne mert egyelőre nincs segítségem. Így éjszaka tanulok és a vizsgaidőszakra bébiszittert is igénybe vettem, mert nem akartam elbukni a méregdrága tandíjat. Sajnos ez mind a megtakarításaimból megy. És azzal az áldozattal is jár, hogy amíg nem megyek vissza dolgozni nem tudunk elköltözni, így marad a 4. emeleti, szűk lakás, erkély nélkül, a babakocsi cipelés, a kellemetlen szomszédok, stb. ill. egy régi, kicsi autó amivel apa jár. Sokszor én is azon filózok, érdemes-e és nem kellene-e inkább a családra költeni ezt a rengeteg pénzt, időt. Próbálom úgy felfogni mint befektetést és sűrűn imádkozom hogy majd megtérüljön.

Amit szerintem a tanuláson, tájékozódáson kívül tenni tudsz, az a kapcsolatépítés. Babával könnyű ismerkedni, használd ki az alkalmat a rendelőben, védőnőnél, játszótéren, stb. Sokszor egy jó ismeretség többet ér, mint az x. diploma. Kicsit hosszú voltam, bocsi...

2009. jún. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 3 gyermekem van. már 6 éve vagyok folyamatosan,és még majdnem 3 évet leszek is mert a legkisebb még csak 3 és fél hónapos.A munkahelyemre (MÁV)nem fogok tudni visszamenni a gyerkőcöktől,mert az 110km-re van az otthonunktól,és a párom is ugyanott dolizik.Szóval nem megoldható,hogy mindketten olyan messzire járjunk dolgozni.

Így én most beadtam főiskolára a jelentkezésemet,hátha akkor majd helyben is el tudok helyezkedni.

2009. jún. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!