Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Min/hogyan spóroltok otthon...

Min/hogyan spóroltok otthon (háztartás, baba, ti), és mi számít luxusnak? (kiadásban, ruházatban, szabadidőben)?

Figyelt kérdés
2009. okt. 6. 11:10
 1/6 A kérdező kommentje:

Én már néha betegesen próbálok itthon mindent optimatizálni, megőrülök, ha rajtunk marad fél kilo kenyér, ha sok vizet használunk. Pedig nem mondhatnám, hogy lennének anyagi gondjaink, nem is annyira spórolni akarok, mint inkább nem szeretek pazarolni.

Ugyanakkor már luxusnak számít számomra, idő szempontjából, ha hajat moshatok, vagy kényelmesen megfürödhetek, vagy leepillálhatom a lábam!

2009. okt. 6. 11:15
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk minden luxus, ami nem kaja.

Ha megjön a fizu és a gyed, abból elmegy a lakáshitel és a rezsi, utána marad 50ezer forint, abból élünk: pelenka, kaja, ruha, stb. Gagyi helyzet.

2009. okt. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1.vagyok.

Jó ha a siránkozást levesszük, spórolok a vizen, csak tele indítom be a mosógépet, kevesebbet zuhanyzunk (időben, nem számra) :) kenyeret sütöm, ami megmarad kaja, lefagyasztom, csapvizet iszunk, nem ásványvizet, száraz kenyérből bundáskenyeret csinálok, száraz kifliből mákosgubát, és ilyesmi :)

Amúgy siránkozást tényleg leszámítva, sose voltam boldogabb, mint mostanában :)

2009. okt. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadom a barátnők által felajánlott ruhákat, 3 gyerekem van, így körbe-körbe járnak a ruhák. Ezzel is sokat lehet spórolni, mert amúgy is sok ruhát, cipőt kell venni. Sajnos mással nem tudok takarékoskodni, sokat megy a mosógép, sok víz elmegy:( Élelmiszerre is elég sokat költünk, átlagfizetésből élünk.
2009. okt. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
nem veszek magamnak minden hónapban új ruhát, sőt mondhatom, hogy fél évben 1 naprág egy felső, a villanyra nagyon allergiás vagyok, ezért veszekszünk itthon folyamatosan, pedig mindeig sok a szlánk, de ezt a drága férjem nem érti meg, a mosógépet energia takarékosra állítom és csak tele indulhat el. Csak annyi kenyeret veszek amennyi biztos elfogy. Gyümölcsöt általában csak a gyerek eszik én meg a maradékot. A baba csak olcsó de szép ruhákat kap, sokat kaptunk, pelnkával nem spórolok, mert a ruha mosása kiegyenlíti az olcsó pelust sajna.
2009. okt. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
86%

Én próbálok mindenen spórolni.

villanyon: mindig kapcsolgatom le a villanyokat, ahol nem vagyunk ne menjen tv, villany, stb. Víz: Megfürdik a 2 gyerek, aztán én, apa zuhanyzik. Mosógépet én is csak tele inditok be. Fűtésen: ha süt a nap, szépen melegiti a lakást pl. most is, igy nem fütök, csak fürdetésre be.

Ruhák: kínaiba járok, magamra ot vásárolok, a fiamra kinaiban, meg leértékelésekkor más boltban, pici lányomnak turiból, tescobol, kapunk is ruhát. Igaz ő most tanul járni, és 9000 Ft-os cipőt vettünk neki, de az mama kifizette, igy arra sem költöttünk.

Ruhát sem veszek minden hónapban, legfelejebb a gyerkőcöknek. Kaján, tisztálkodószereken nem igazán tudunk spórolni, legfelejebb hogy akciós dolgokat veszünk. Fodrászhoz 4 havonta járok, kozmetikushoz félévente.

Mi a pennyben vásárolunk, ott jó áron kapunk mindent.

A fene enné meg ezt a világot, az ember másból sem áll ki, csak a spórolásból!!

2009. okt. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!