Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után milyen juttatásoka...

Szülés után milyen juttatásokat kaphatok?

Figyelt kérdés
Kiderült hogy babát várok. 2007 augusztustól alkalmival dolgoztam, 2010. áprilisától van bejelentett munkám viszont csak 4 órában. Egy ismerősöm utána nézett és azt mondta hogy csak gyest meg családit kaphatok, hiába van meg a biztosítási időm. Ez tényleg így van vagy kaphatok gyedet, vagy más támogatást még? Egyelőre úgy van hogy egyedülállóként nevelném, mert elég zűrös apuci élete. Ez mennyiben befolyásolja majd a juttatások összegét?
2013. márc. 7. 07:57
 1/9 anonim ***** válasza:
4 órás munkaviszonyra -hacsak nem magas a bejelentett bered- a GYED kevesebb lenne, mint a GYES.... Igenyelhetsz családipotlékot, a gyest, apukát beperelheted tartasdijert es ott az egyszeri anyasági segély.
2013. márc. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
HA most is él a munkaviszonyod, és szüléskor is élni fog, akkor tgyást, majd gyedet kapsz. Az összegét mindkettőnek a 4 órás béres alapján állapítják majd meg. Mi alapján mondta az ismerősöd, hogy nem kaphatsz gyedet? A 4 óra ezt nem alapozza meg, mert a 4 órás nap ugyanúgy egy napnak számít biztosítotti idő szempontjából, mint a 8 órás.
2013. márc. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek: a minimálbér alapján kapott gyed, ha igénybe veszi az adókedvezményt, több, mint a gyes. És ha apukára nem számíthat, akkor nyilván igénybe veszi - így kb. 5000Ft-al kapna többet havonta.
2013. márc. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kaphatsz tgyást és gyedet, 4 órásra is jár, meg is van a biztosítási időd, ami ehhez kell. Az már más kérdés, hogy melyik lenne több, a gyes vagy a gyed? Ugye attól függ, hogy mennyi a napi bruttó átlagbéred, abból fogják számolni a tgyást és a gyedet is, ennek veszik a 70%-át.

Egyedülállóként a családi pótlék 13.700 Ft. Igen, apától kérjél gyerektartást, ha kell vidd bíróság elé is. Jár még csalási adókedvezmény, 1 gyerek után 10 ezer forint. Ezt akkor tudod igénybe venni, ha gyedet kapsz és van legalább 10 ezer forint befizetett adód a gyedből. Ha mondjuk a gyededből csak 4 ezer forint adót vonnak, akkor 4 ezer forint családi adókedvezményt is tudsz igénybe venni csak. Viszont ha gyesre mész, akkor nem igényelhetsz adókedvezményt.

Igen jár még egyszeri anyasági támogatás is, ha eljársz rendesen terhesgondozásra, vagyis 4 orvosi pecsétnek kell lennie a terhes kiskönyvedben. Ez kb. 64 ezer forint.

Ha megszületett a baba, akkor próbálkozhatsz még gyermekvédelmi segély igénylésével az önkormányzatnál.

2013. márc. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
bocs, nem "csalási", családi adókedvezmény! Ez viccesen jött ki:))
2013. márc. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tartasdijat mindenképp a bíróságon kell rendezni es előtte kell egy hivatalos gyermekelhelyezesi per is.
2013. márc. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%: ha csalási lenne, akkor az nem 10 ezer lenne, hanem a sokszorosa :D Így, hogy családi, így csak ennyi :D:D:D
2013. márc. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, 7-es, azért javítottam ki utána :)
2013. márc. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszaitokat, megy a zöld kéz mindenkinek. ismerősöm a családsegítőbe jár gyakorlatra a főiskola miatt, valami szociális nem tudom mit tanul és tegnap utánanéztek és akárhogy nézték, ez jött ki nekik, szerintem is lehetetlen de én meg ugye nem értek hozzá, szóval fogalmam sincs. apukának nincs bejelentett munkája, idénymunkákat szokott vállalni, én bíróságra semmiképp nem szeretném vinni az ügyet, se nekem se az apának nem hiányzik felesleges hercehurca. segíteni szeretne nevelni a picit de fogalmam sincs és szerintem neki sem hogy ezt hogy képzeli el. igazából idő még bőven van mert októberben szülnék csak ugye március végéig dolgozhatok utána meg táppénz vagy nem tudom igazából én sem hogy mit kéne csinálni. egyelőre gyűjtöm az infókat hogy okosabb legyek kicsit :)

köszönöm szépen mindenkinek mégegyszer

2013. márc. 7. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!