Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg haszontalan vagyok,...

Tényleg haszontalan vagyok, vagyis amit csinálok és mennem kellene dolgozni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

3 gyermekem van. Férjem hajnaltól dolgozik estig. Munkahelyet nem is fog váltani, mert ebben a munkakörben ha érvényesülni akar, ennyit kell bent lenni. Szóval egyedül vagyok. 2 nagyfiú, akik mondhatni lassan élsportolók, országos szinten nagyon jó eredményekkel, de ezzel az jár, hogy mindennap hordanom kell őket edzésre, támogatni őket, velük lenni, vinni különböző városokba versenyekre (9 évesek, még egyedül nem mehetnek). Egy ovis kisfiú, akit fejlesztőbe hordok,TSMT tornára és vízi tornára. Sajnos nagy fejlesztésre van szüksége. Így a délutánjaink szinte teljesen be vannak táblázva.

Itthon van egy hatalmas kertünk, minden féle zöldség van benne, egyedül termesztek mindent. Vannak malacaink, csirkéink, kacsáink, libáink amiket teljesen egyedül tartok, én látom el őket én gondozom a kertet. Ezzel minden évben teli a fagyasztóláda. De munka is van vele rengetek. Itthon készítem a levestésztákat,túrót-tejfölt házitejből. Kenyeret én sütöm minden nap, házi őrlésű búzából. Ez is elég sok időt igénybevesz. Mindamellett, hogy a férjemet és a gyerekeket minden nap friss főtt étel fogad, ami kell is, mert szép nagy darab a férjem is, nem keveset eszik, és a nagyfiúknak is kell az energia.

Ami tény 10 éve nem dolgoztam. Amit ma egy ovis anyuka "sérelmezett". Beszéltünk 3 mondatot, a lényege az volt, hogy elég ciki, hogy nincs munkahelyem és hogy nem csinálok semmit. Ő rosszul érezné magát a helyemben. Otthagytam bólogatva, nem álltam vitába, de nagyon rosszul esett. Sosincs olyan, hogy letudjak ülni, megnézni egy filmet, mindig van tennivaló.De elgondolkoztatott a nő.


2013. márc. 7. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igaza.


Ha panelban ülnél otthon egész nap,és a 40 m2 felsöprése lenne az egész napos házimunka,gyerekek meg nőnének maguktól mint a fű,akkor lenne igaza.


De nincs,hisz ha munkahelyen dolgoznál,nem lenne aki a gyerekeket hurcolja,nem nevelné senki az állatokat,nem termsztene senki a kertben semmit,boltból venni sokkal drágább,gyereket hurcoltatni mással szintén.


Egyedül a férjed,aki szólhat bármitezzel kapcsolatban,de szerintem ő jól elvan így.

2013. márc. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
egyszerûen nem értem miért foglalkozol vele, mikor tudod, h. van elég dolgod. ha nem termelnétek, nem lenne jószág, akkor TALÁN vissza tudnál menni dolgozni, de kb. annyit keresnél, mint amennyi kiesik a háztájival,ráadásul a car boltit kellene enni. ez így teljesen ésszerû. csak irigy, de nem tudja mire. biztos panellackó, azok beszélnek ilyen könnyen!
2013. márc. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Jégtánc ***** válasza:
81%
Ne is foglalkozz az ilyen emberekkel.Esetleg kérd meg hogy akkor ő a munkája előtt vagy után csinálja már meg a házad körüli teendőket:))
2013. márc. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
A te esetedben egyáltalán nincs az anyukának igaza, még a teendőid olvasásától is elfáradtam, nem semmi, le a kalappal, még többet dolgozol, mintha rendes munkahelyed lenne. Az állatokkal nagyon sok a dolog, tudom, anyósoméknál is van minden. Szóval ne törődj vele. Amúgy a nagy fiaid nem sokára már elég időse lesznek, hogy egyedül is tudjanak menni edzésre, az biztos könnyebb lesz.
2013. márc. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Le a kalappal előtted! De tényleg.. én néha úgy érzem elúsztam, béna vagyok, a házimunka elviszi az egész napomat pedig nem kertes házban élek és készterméket veszek! Innentől kezdve nem szólok!:I

:)

Te nem munkanélküli vagy, hanem HÁZTARTÁSBELI, és amíg a férjed nem kéri, h menj dolgozni, addig senkinek semmi köze ahhoz, ha az elkövetkező 30 évben is otthon maradsz!

2013. márc. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az ilyen "NŐK" miatt, mint a téged becsmérlő anyuka gondolja úgy a társadalom egy része, hogy az a nő, aki otthon van, nem dolgozik.

Hogy lennél már haszontalan tagja a társadalomnak, amikor szervezed 5 ember életét, a férjednek megteremted a karrierépítéshez szükséges nyugodt hátországot, a fiaidnak pedig megadod azt, amiről sokan csak álmodoznak: egy egészséges, fejlesztő, biztonságos környezetet!?

Rosszul esik, tudom, az ilyen beszólás, de próbálj meg túllépni rajta! Kár volt bólogatnod, mert neki adtál igazat ezzel, holott az a nőszemély valószínűleg önigazolást keresett valamilyen problémájára, lehet, hogy lelkiismeret-furdalása van, hogy kevesebbet tud a gyerekével/férjével/háztartással foglalkozni, aztán talált valakit, akin levezette a feszültséget.

2013. márc. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagy haszontalan, sőt,én azt mondom, hogy sokkal hasznosabb, több és értelmesebb munkát végzel, mint a legtöbb ún. dolgozó nő:)


Van azonban min elgondolkodni.


Sajnos kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy a férjed valami ok folytán nem tud benneteket többé eltartani- ez lehet önhibáján kívül eső ok is, és ilyenkor jönnél ugye te a képbe... Ez bizony nehézségekbe ütközne, mivel bárhol szeretnél elhelyezkedni, biztosan számítani fog a 3 gyerek és a hosszú -kvázi- munkanélküliség.

Ez a realitás.


Valahogyan fel kellene erre a helyzetre készülni, vagy tartalékok képzésével, vagy a saját magad képzésével, vagy vállalkozás ( őstermelő?) indításával.


Ezen már gondolkodtatok?

2013. márc. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 zabmester ***** válasza:

Te nem dolgozol? Ugyan már! Hiszen te egymagad megtermeled az otthon elfogyasztott ételek java részét! Az egy dolog, hogy nincs főnököd, nem kapsz fizetést, de van látszatja a munkádnak, erre igazán nem lehet azt mondani, hogy nem dolgozol.

Gondolj bele, állatokat tartotok, zöldséget, gyümölcsöt termesztetek, ezt sok helyen alkalmazott csinálja, akkor azt miért hívjuk munkának?

2013. márc. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Inkább elgyél BÜSZKE magadra, hogy ezt mind egyedül megcsinálod!!! Nekem az anyukám jut rólad az eszembe :)
2013. márc. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!