Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti elmennétek dolgozni így?

Ti elmennétek dolgozni így?

Figyelt kérdés
9 hónapos lesz a lányom és apóssal lakunk. Mi elakarunk innen menni, mert folyton belénk köt. én arra vagyok/voltam szokva hogy mindennap fürdök itt nem lehet mert sok lesz a vizszámla! (még jó hogy lányom mindennap fürödhet) meg mosni is csak néha moshatunk. (hál égnek van sok ruhánk) szerintetek elmenjek én is dolgozni?
2013. febr. 24. 12:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
Hát ha nem mániákusan spórolós az öreg, hanem tényleg ennyire kevés a pénz, akkor nyilván elmennék dolgozni.
2013. febr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
31%

Ha a kislányod felügyelete megoldható, akkor én elmennék. Bár vannak szabályok, hogy gyes mellett a baba 1 éves koráig nem lehet dolgozni sajnos. Ha gyeden vagy, akkor meg a gyedet kell lemondanod.

Ha tudnék annyit keresni, hogy a babával albérletbe tudjak menni, akkor elmennék. A kislányt beadnám bölcsibe. Ha egyedülálló anyuka vagy és dolgozol, akkor simán be is veszik a bölcsődébe.

2013. febr. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Lányom orrát sem lehetne orrszivóporszivózni, mert kitalálta hogy kiszivjük vele az agyát! Meghát a porszivó árammal megy....
2013. febr. 24. 12:08
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Jesszusom! Azonnal elköltöznék! Sőt, oda sem költöztem volna.
2013. febr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Gyesen vagyok. Lányomra lenne ki tudna vigyázni. Bölcsibe nem szeretnénk beadni. Meghát 9 hónapost lehetne?
2013. febr. 24. 12:13
 6/18 A kérdező kommentje:
Csak akkor tudnánk elmenni ha én is dolgoznék, sajnos nem ugy állunk anyagilag. Drága anyósom beadta az anya tartásit is a fiai ellen szóval megvagyunk áldva...
2013. febr. 24. 12:15
 7/18 anonim ***** válasza:
67%
Ha lenne, aki vigyáz a gyerekre, akkor nem értem, hogy miért gondolkozol egyáltalán ilyen anyagi körülmények között?
2013. febr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

2-es vagyok!


Sürgősen keresnék egy munkahelyet. Egy kis garzonlakás nektek elég lenne. Nem tudom merre laktok, én megyeszékhelyen, itt már 30-30 ezer+rezsitől lehet találni kis lakást.

Mi is anyósoméknál laktunk kis ideig, de nem bírtam tovább, vegyestüzelésű kazánnal fűtöttek, de még azzal is takarékoskodtak, legtöbbször csak szeméttel meg papírral fűtöttek, szinte semmi hőértéke nem volt, villanyt mi is alig kapcsolhattuk fel, volt, hogy sötétben kellett reggelizni, félhomályban, olyan kevés vízben fürödhettek a gyerekeim, hogy épphogy csak, igaz villanybojler volt. Még főzni is alig főzhettem, szinte alig nyúlhattam valamihez a konyhában. Gázt nem is használtunk, mert gázpalackkal főztünk is, mégis alig lehetett valamit használni, pedig a rezsibe is beleadtunk. Eljöttünk albérletbe, ők meg ketten maradtak egy 3 generációs családi házban. Egyik gyerekük se akar velük lakni. Ja és nem vehettem automata mosógépet, régi keverőtárcsáson kellett mossak, egy pár hónapos babára és a 3 éves fiamra. Úgy vehettem automatát, hogy több pénzt adtam a villanyba és a vízbe. Mert az automata többet használ, mint a keverőtárcsás. Hozzá kell tenni, hogy anyósom persze mosáskor egyszer se cserélt vizet vizet a keverőtárcsásban. Először kimostuk a gyerekek ruháit, aztán a mieinket és úgy jöttek a munkásruhák, EGY VÍZBEN mindet.

Most egy 55 nm-es panelban vagyunk 45ezer+rezsiért.

Amúgy igen, 9 hónaposat be lehet adni bölcsődébe.

Erről az anyatartásról még nem is hallottam, az mi? Csak kíváncsiságból. Ha nem vagy együtt a gyerek apjával, még te kérhetsz gyerektartást!

2013. febr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ja, már értem mi az, az anyatartás, hogy a párod édesanyja beadta a keresetet, hogy a párod, őt tartsa el, vagyis minden hónapban adjon neki pénzt, amire törvényesen kötelezik. Ez nem semmi. Egy idős ember kap nyugdíjat, csak saját magát kell eltartani, miért nem elég az neki?
2013. febr. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%
Persze, hogy elmennék.
2013. febr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!