Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Angliai anyukak: Mikor mentek...

Angliai anyukak: Mikor mentek (mentetek) vissza dolgozni?

Figyelt kérdés

Milyen korulmenyek voltak?

1. terhessegem ideje alatt nem kaptam szerzodest, mar kezdettol fogva tudtam, hogy eselytelen ott szerzodest kapni, igy nem vartam a szerzodesre, csak arra, hogy ott tartsanak biztosan. Mivel nem volt szerzodesem, tudtam, hogy oda nem mehetek vissza, plane, hogy akkor meg ugy gondoltam, hogy 3 evet maradok itthon a gyerekkel. Aztan megvaltozott kicsit a velemenyem. Mar 18 honapos koraban vissza akartam menni. Nem volt kivel osszejarni, nagyon pici varosban lakunk, untam itthon a banant, massal nem talalkoztam csak babammal, baratommal, neha kinti magyarokkal, akiket azert nem nezveznek baratnak, csak osszejarunk. Alapjaraton is utalom a "semmittevest", utaltam a gondolatot, hogy nem hozok a konyhara penzt, hogy eltart a parom. De sajnos bizonyos okokbol csak 2 eves koraban tudtam elkezdeni munkat keresni. Eleg gyorsan sikerult munkat talalnom, de tudtam, hogy az is csak ideny munka, igy mellette tovabb folytattam a keresest. Melegvaltassal talaltam is melot. Reszmunkaidoben dolgozok (napi 5 ora). A gyerek eloszor bolcsiben kezdte, de mikor munkat valtottam, childminderre valtottam, mert a bolcsi nem nyitott eleg koran. (szerencsem van lanyommal, 2 perc alatt megszokik barkit:D) Most 2.5 eves mult es kistesot szeretnenk. Majussal kezdenenk a probalkozast, ha addig nem jon ossze veletlen. Az uj munkahelyemen most kaptam meg a szerzodesemet. Ha innen elmegyek szulni, 1 ev utan fogok visszamenni, mert ha nem, elveszitem a melomat.

A dilemma ott kezdodik, hogy tobb penzt szeretnek keresni, mert hazat akarunk venni, s hogy megfelelo hazat tudjunk venni, tobb penz kell, jobb fizetes. Nem tudom eldonteni, hogy ha 1 ev utan visszamegyek ide, akkor rogton keressek e jobb melot, vagy varjak 1-2 evet, maradjak reszmunkaidoben, hogy tobb idot tudjak egyutt tolteni majd a 2. gyermekunkkel.

Varni a gyerekvallalassal nem akarok, mert max 4 evet akarok a ketto gyerek kozott (kezdetben 2 evet akartunk, max 3-at, s most jo, ha osszejon a 3.5-4 ev) Most 29 vagyok, parom 35, annyira nem erunk mar ra.

Viszont hazat is szeretnenk venni, s azt meg nyugdij elott kifizetni:D

Ti mennyit voltatok otthon a gyerekkel, vagy mennyit akartok otthon lenni?


2013. márc. 6. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
10 honap utan reszmunkaidoben,aztan 1 eves kora utan teljes munkaidoben.Suliban dolgozom,nem akartam elvesziteni az allasom.Mi nem tervezzuk a hazamenetelt,igy hosszutavban gondolkodtam,azert mentem vissza.Ha a te helyedben lennek,nem keresnek masik munkat,legyel minel tobbet a picivel,vegulis az az 1-2 ev mindegy,ha annyival kesobb koltoztok haza.
2013. márc. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Még itthon vagyok a lányommal, 7 hónapos. Több gyereket szeretnénk 2 év korkülönbségekkel. Már ha a Jóisten megadja...

Tehát huzamosabb ideig itthon leszek. Jól élünk, azzal nincs gond. Előtte jó munkahelyem volt, magániskolába tanítottam. A max. pénzeket kapom a lányom után.

Valószínűleg kiesek a munkából, nem is kicsit, de képzem magam folyamatosan és majd lesz valahogy. Ki tudja mi lesz 10 év múlva...

Ki tudja mi lesz jövőre... Ezek csak tervek, bármi közbeszólhat, tudom.

Mondjuk nekem van kivel összejárni, ha már nem szopik a lányom, jobban el is tudunk járni ide- oda kettesben.

Szerettem a munkahelyemet, a kollégáim mai napig a barátaink, de most itthon kell lennem. Jó így, abszolút nem unom.

2013. márc. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem akarok hazakoltozni, kinn akarok maradni. Epp lakasvasarlas elott is allunk. De az elejen tartunk nagyon. Tegnap voltam a bankba kerni Mortgage promise-t. Boven kapunk annyit, amennyi ra akarunk szanni, de most ures a piac. A tanacsado azt mondta, hogy tavasszal lesznek hazak.

Ugy dontottem, ha nem talalunk hazat iden, akkor jon a babaprogram, vagyis jobban mondva, mar nem nagyon akarok vedekezni. Ha osszejon kozbe a haz, akkor osszejon, ha nem, akkor kabe 2 evet tolunk rajta. Azt mondtam paromnak, hogy ha nem talalunk arban, egyreszt ugyse tudunk mit tenni, masreszt meg nem is baj, majd ha visszamegyek a 2. gyerek utan dolgozni, es mindketten keresunk jobb allast, akkor mar nem kell annyira kicentizni a penzunket. Sajnos a havi 1800 osszvizetesbol nem futja 75 ezernel dragabb lakasra, s most ugy nez ki, hogy a hazak elkezdtek dragulni....nem mintha most nem lennenek rohadt dragak...:( Tulajdonkeppen nekem kellene olyan munkat keresnem, ami jobban fizet, mert en csak kabe 600-at adok a bevetelhez. (Minimalberen vagyunk mind a ketten) penztarosi allast szeretnek megcelozni egy Lidlben vagy Aldiban. Tanitono a vegzettsegem...de otthon, nem itt. Azzal nem megyek itt semmire. Gondoltam mar arra, hogy esetleg ovonokent elhelyezkedhetnek, hogy tovabb kepzem magam, de ahhoz nem tudom, hogy pontosan milyen vegzettseg kell.

Most jarok angolra (ESOL), hogy javitsam az angolom. Sajnos beraktak egy olyan szintre, amin nem tanulok semmit (entry level 3) par hete kezdtem, s aprilisban vizsga, ugy gondoltam, megvarom, mert utana feljebb raknak, hatha ott mar tanulok valamit. De ez utan is csak 2 szint van, ha meg azokat se erzem elegnek, majd valamit meg keresek.

2013. márc. 7. 07:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia. A lanyom

9honapos volt amikor hetvegere visszamentem dolgozni. Nem volt mese ,az allam nem segitett mert joval az atlag felett kerestunk.

A fiam 4,5honapos volt amikor visszamentem mert szukseguk volt ram. Szinten hetvegere. Most 2,5eves a nagyobb 7honapos a kicsi ,1-1,5 ev es visszamegyek full time-ba.

2013. márc. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Es hogy birjatok anyagilag? Most kaptam levelet, hogy kovetkezo adoevtol adoznom kell, eddig nem kellett, mert keveset kerestem, de igy lecsokken a fizetesem 500 fontra, plusz csokkentik a childcare-t, a child tax credit a child care-rel egyutt utaljak, az a fele lesz jovo tax evtol.

350 fonttol esunk el minden honapban aprilistol....ez kiabrandito....:(

2013. márc. 7. 17:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Elso vagyok,ne haragudj,felreertettelek a hazakoltozessel kapcsolatban,ugy ertelmeztem,hogy otthon akartok hazat venni.Ha amugy otthon tanitottal,ne add fel,par ev es itt is tanithatsz.En is altalanosban tanitok itt,aszisztenskent kezdtem,aztan mikor megvolt a kezdo tapasztalat es batorsag,belevagtam:-)otthon amugy kozepsuliban tanitottam,na azt itt nem vallalnam:-)Visszaterve a kerdesedre,ha nem olyan a munkahelyed,amit sajnalnal elvesziteni,maradj otthon a kicsivel majd,ameddig csak tudsz.En mar banom egy kicsit,hogy nem tettem,peldaul nehezen emesztettem meg,hogy a fiam a childmindernel tette meg az elso lepeseit :-S
2013. márc. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!