Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Egyedül mégis...

Mit csináljak? Egyedül mégis mit tehetnék?

Figyelt kérdés

a szüleim kiborítóak. tudom, biztosan nagyon sokan kezdik ezzel, de én már tényleg nagyon a plafonon vagyok tőlük. apu folyton iszik és ordibál, ha valamit rosszul csinálok, anyám meg mindent leszar. van egy barátom egy éve. egyszer mondtam anyunak, hogy szeretném hazahozni és szeretném ha megismernék, mire azt mondták, hogy felejtsem el és hogy ne a pasikkal foglalkozzak, hanem tanuljak. csak, hogy az a pláne, hogy így is jól tanulok és végre a matekot is értem, mert a barátom segít nekem. anyuék a múlt héten megint egyedül hagytak (síelni mentek, mint minden évben) és egyedül voltam itthon. gondoltam nem lehet baj, ha átjön a barátom (ezt már megcsináltuk tavaly februárban is, január óta vagyunk együtt) itt aludt szinte minden nap és együtt voltunk úgy is.... na most a lényeg az, hogy az egyik szomszéd megkérdezte, hogy ki volt itt azzal a szép autóval.... anyámék persze egyből balhéztak. nem akartam hazudni, úgyhogy megmondtam. anyu nőgyógyászhoz akar vinni és ráadásul még szobafogságot is kaptam. egyik nap sem mehetek sehová, csak tanulnom szabad szinte. szerintetek mit csináljak? anyám azt mondta, hogy ha nem viselem el ami itthon van, akkor el is költözhetek. de hát mégis hová mehetnék? baromira nem érdekli őket, hogy jó tanuló vagyok, főzök- mosok- takarítok és bármit megcsinálok amit kérnek... most annyira nagy baj hogy 17 évesen szeretek egy fiút?

mit tehetnék??

kérlek segítsetek!!



2013. márc. 8. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Javaslat, bírd ki egy évig, felvételizz vmi messzebbi városba (persze csak ha tovább akarsz tanulni) és csak hétvégente találkozva velük jelentősen csökkennek a problémák köztetek. Ennyi.
2013. márc. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért nem mentél te is síelni?
2013. márc. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
mert ők kettesben akarnak menni, nekem meg amúgy is suli van
2013. márc. 8. 18:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Én tudom, hogy mindenkinek a saját problémája a legnagyobb de hidd el, hogy ennél még joval nehezebb dolgok is várnak rád az életben! Az nem baj, hogy van barátod és az sem, hogy szeretnétek úgy is együtt lenni, pláne, hogy jól tanulsz. Azt javaslom én is, hogy bírd ki még ezt az 1 évet valahogy és utána már tényleg jobb lehet ha messzebb mész továbbtanulni. Párod mit csinál? Dolgozik vagy tanul? Mert akár mehetnétek együtt is ha egyidősek vagytok. Vagy pedig érettségi után költözzetek össze, járj esti suliba és menj el dolgozni...
2013. márc. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!