Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti melyik ovit választanátok?...

Ti melyik ovit választanátok? Amelyiket ismeritek és szeretitek vagy amelyik a legközelebb van?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden vázolni a helyzetet:

2 fiam van, a nagy szept-től megy suliba, a kicsi pedig kiscsoportba (most minicsoportos).

Jelenleg egy helyre járnak oviba (egymás mellett van a 2 épület), ami kb. 2,5 km-re van tőlünk. A nagy a hozzánk legközelebbi suliba jár majd, ami kb. 1,5 km-re van.

Van egy ovi kb. 500m-re a házunktól (a suli felé), de ott senkit sem ismerünk, ráadásul engem nagyon zavar az a tudat, hogy anno a nagyot helyhiányra hivatkozva nem vették fel oda, pedig amúgy teljesen jogszerűtlen volt.

A kicsi mehetne abba a csoportba, ahol a nagy most végez, nagyon nem mellesleg ott ismerünk mindent és mindenkit, szeretjük az óvónéniket, a dadusokat és az óvodavezetőt, na meg a legtöbb csoporttársa, akik között van 3 barátja, is oda megy majd oviba.

Anyósom kijelentette, hogy ha a kicsi a legközelebbi oviba járna, akkor szívesen elmegy érte délutánonként és hazahozzák a nagyot is a suliból. Nekem ez hatalmas segítség lenne, mert reggel és du. is én hordom őket jelenleg.

Én kocsival járok, anyós viszont gyalog jár, neki nem mindegy a távolság.

Remélem érthetően írtam mindent.


Ti mit tennétek?


2013. márc. 11. 15:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, az kimaradt, hogy anyóssal egy telken lakunk :)
2013. márc. 11. 15:02
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha meló mellett meg tudnánk oldani,akkor a megszokott oviba hordanám.
2013. márc. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szintén a megszokott ovit választanám. Esetleg gyereküléssel bicaj a nagyinak? Az oviig tudna menni bicajjal, onnan a suliig szintén gyerkőccel, majd már csak a sulitól kéne gyalogolni, amit egyébként is meg kéne tenni, ha a kicsi a közelebbi oviban lenne is.
2013. márc. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Jelenleg meg tudom oldani, de elég necces. A párom 7-17-ig dolgozik, tehát ő nem tud segíteni, így csak anyós marad.

Próbálom megértetni vele, hogy abban az oviban már mindenkit ismer a kicsi, szinte nem is kell majd beszoktatni, de ő csak azt hajtogatja, hogy neki majdnem 3 km-t kell sétálnia odáig, amit nem akar sűrűn vállalni.

2013. márc. 11. 15:11
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a jó ötletet, de nem bringázik, mert fél a forgalomban (amit amúgy teljesen megértek, alkalmatlanok itt az utak rá).
2013. márc. 11. 15:13
 6/11 anonim ***** válasza:
Te hogy dolgozol? Ha a beosztásod mellett megoldható, akkor a megszokott ovit választanám!
2013. márc. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hagynám a régi oviba. Lehet, fel sem vennék abba, ami az iskola mellett van. A nagyival meg megpróbálnám megbeszélni, hogy 1-2x hozza majd el őket az oviból/suliból hetente. Ezért nem venném ki a kicsit a már megszokott oviból.
2013. márc. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Megszokott ovi? Dehát ő (a kicsi) még nem jár oviba nem?
2013. márc. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Jelenleg meg tudom oldani, hogy reggel és du. is én viszem-hozom őket, de ez akár változhat is. A jelenlegi főnököm nagyon laza és megértő, amíg hozom a kötelezőt, addig nem csesztet, de sajnos vannak olyanok is nálunk, akik elvárják a túlórát és ha egy ilyen kerül a főnököm helyére, akkor szívás van...

Meg a suli is új lesz, talán ott nem is lesz senki már fél5-kor. Pont ezzel érveltem még anyósnak, hogy elég lesz az nekünk a nagy megszokja a sulit, nem hiányzik, hogy még a kicsi is egy teljesen új helyre szokjon be.

2013. márc. 11. 15:25
 10/11 A kérdező kommentje:

Megszokott ovi = a bölcsi épülete mellett van közvetlenül, 1 kézben is vannak, ill. a nagy oda jár, ezáltal a kicsi ismeri az óvónőket és dadust. Ismeri a szekrényeket, pisilt már a wc-ben, járt már a tornateremben.

Tehát számára egy megszokott ovi, még ha jelenleg nem is jár oda :)

2013. márc. 11. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!