Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell vagy miért viszik...

Miért kell vagy miért viszik mostanában ennyire túlzásba a húsvétot?

Figyelt kérdés
Amikor én voltam kicsi mi csak édességet kaptunk csokinyuszi tojás meg hasonlók,homokozó játék meg apróságok,de nem bicikli meg ilyen olyan fisher price,nem hiszem hogy ezen múlik a gyerek érzelmi fejlődése de mostanában minden "ünnepet" túl elbagatizálnak ....Nekem is van két gyerek 1.5 és 3.5 évesek és csak csokinyuszit és csokitojást kapnak meg 1-1 homokozó szettet!Nagyon szeretnek és tisztelnek is,nem attól lesz valaki jó szülő hogy kinyalja a gyerek segg*t és elkényezteti mindenféle felesleges sz***al....Elnézést ha valakit megbántottam de bosszantó!!Nem azért mert nem tehetném meg mert igenis megtehetném (lekopogom) De már nem értik az emberek a dolgok lényegét!elfelejtik hogy a szeretet nem az ajándékok mértékében nyilvánul meg.....
2013. márc. 13. 10:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

Én pont azt tapasztalom, hogy azok vesznek ilyenkor játékot akik amúgy nem nagyon tehetik meg. Szülinap, névnap, karácsony, húsvét, gyereknap alkalmával van "ürügy" arra, hogy "kihajítsák ezt az összeget az ablakon"

Ha azt nézed, hogy mennyibe kerülnek az édességek. (kindertojás, az a nagy kinder, egy normális csokinyuszi) ha ezekből veszel 2-3at, az már bőven ezer-kétezer körül van. És ennek látszata semmi. Kicsit kipótolják és ott az "ajándék"

2013. márc. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

Én teljesen egyetértek veled. Én azon lepődtem meg egyik nap, hogy volt egy kérdés, hogy gyereknapra elég-e ruha ajándéknak, vagy játék is kell mellé, vagy valami ilyesmi. Teljesen meglepődtem. Megyeszékhelyen lakunk, itt mindig rendeznek gyereknapkor ilyen "bucsú szerűséget", mint a majális, körhinták, céllövölde, dodzsem, ilyenek. Arra megyünk ki mindig. Kap lufit, édességet, jól szórakozunk. De hogy már gyereknapra is olyan ajándékok mint Karácsonyra, szülinapra, névnapra, hát, jót nevettem.

Ez az egész egyébként szerintem azért van, hogy a szülők más szülők előtt tudjanak villogni, hogy én meg tudom adni a gyerekemnek. Ez sajnos egy ilyen ország.

2013. márc. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
Én is ebben az országban, ebben a században élek, de (!) nálunk csak édesség van húsvétkor, igaz nem akárhogyan. Én már hetekkel hamarabb elkezdem venni az apró kis finomságokat. Húsvétra épp összegyűlik a kellő mennyiség (vagy még több :)). Nagy telkünk van, húsvétkor a gyerekeket lefoglalja az apjuk én meg nyuszit játszom odakint, tisztában vannak a gyerekek vele, hogy valamelyikünk potyogtatja széjjel szigorúan 3 db csokit minden egyes bokor meg növényke tövébe, de óriási játék megkeresni! Azt az élményt nem tudja pótolni semmiféle drága játék. Nagyot sétálunk közbe, a kisebbnek segítünk, hogy ő is találjon egyedül is, ne csak a nagyokkal...nálunk ilyen a húsvét.
2013. márc. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%

Részemről a húsvétot úgy utálom, ahogy van!

Nem elég, hogy felnőtteknél, nagyobb gyerekeknél átment lejmolásba, mert nem elég ám a csoki (ne adj' Isten festett tojás), adjak pénzt! Mellé sonka, szendvics, pia, sütemény!

Most néztem, egy minőségi csokis nyuszi 5-800 Ft között van!

Nálunk csak kis édesség lesz, sonka és a húsvétot kirándulással töltjük, rossz idő esetén benti pihenéssel. Amúgy is 20-án van a fiam születésnapja, akkor kap nagyobb ajándékot, nem látom értelmét még húsvétra is valami hatalmas dologgal elkényeztetni.

Ez a kerti keresgélős tetszik, szerintem bevetem én is, biztos nagyobb öröm lesz a kertben bogarászni, mint egy újabb legókészletet nézegetni, ami két percig érdekli.

2013. márc. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

Én nagyon sajnálom, hogy mára már ez a szép ünnep (is) teljesen elfajult.

Mi vallásos család vagyunk, húsvétkor templomba megyünk, hiszen ez Jézus feltámadásának ünnepe lenne.

A fiaim pici koruktól járnak locsolkodni, csak a rokonságon belül, mindenkitől csokitojást, csokinyuszit kapnak a locsolkodásért, nem pedig drága ajándékokat. Ennek is nagyon örülnek, mert ilyenkor azért összegyűlik egy halom édesség. Húsvétkor különleges húsvéti ételeket készítünk, melynek nálunk hagyománya van, már alig várják.

Együtt festünk tojást a gyerekekkel, készítünk húsvéti dekorációt, így számukra varázslatos ez az ünnep.

Minden ünnep olyanná válik amilyenné mi tesszük.

Ha nem tetszik a drága ajándékok által felturbózott ünnepek hangulata, alakíts ki te a gyerekeiddel olyan szokásokat, amik neked tetszenek, hogy számotokra meghitt és hangulatos legyen egy-egy ünnep.

A gyerekeknek pedig megvesszük amire szükségük van, józan kereteken belül, ajándékot kapnak szülinapra, meg karácsonyra (bár a karácsony sem erről szól csupán), a többit meg én is túlzásnak látom.

2013. márc. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
19%

Jaj, és ez a kerti tojásvadászat nekem is tetszik!

Na ilyeneket kell kitalálnunk!!!

2013. márc. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk is mindig úgy volt,hogy névnap,húsvét,mikulás apróságok,pl nyuszi elrejtette a csokit,cukrot,tojást a kertben mikulás a csizmába tette az apróságot.Lassan 2 éves fiam van,nem szeretném ellepni játékokkal így inkább alkalomra kap amúgy meg esetleg pár száz forintos kirakót vagy kisautót,húsvétra nem is fog kapni csak csoki tojást,csoki nyuszit,pláne,hogy a névnapja és Húsvétkor van idén,és a névnapjára egy Óriás plüss mackót kapott(hamarabb kapta meg mert előbb ért ide amit rendeltem),nem szeretném túlzásba vinni a Plüss maci egy családi közös ajándék volt,szülinapjára pl ágyat fog kapni a családtól.Szerencsére a család tagok mindig megkérdezik mit vegyenek,ráadásul kisfiam minden kis apróságért nagyon hálás,csokitól kezdve mindennek nagyon örül.Úgy gondolom így is rengeteg dolgot kell venni egy kisgyereknek pl ágy,gyerekülés,ruhák stb mert ugye nőnek,mbe osztjuk kitől kap játékot,de több 10 ezres felesleges FP játékokra nem költünk,amúgy is többet ér egy favonat,mint egy angolul karattyoló,villógó műanyag vacak
2013. márc. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem erre a kérdésre csak azok válaszolnak, akik a kérdezővel egyetértenek:)
2013. márc. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%

A húsvét eredetileg amúgy sem az ajándékozásról szól, de nem ez volt a kérdés.

A szegények egyre szegényebbek, a gazdagok egyre gazdagabbak és mindenki szereti rázni a rongyot. Ennyi.

Nálunk is max édesség volt, meg tojáskeresés. Én sem csinálnám másképp a (majdani) gyerekeimnél.

2013. márc. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én mindig azt mondtam, nagyon szép gyerekkorom volt, főleg a húsvéti kosarazásokra emlékszem (a labdajátékra), meg a sonka- tojás- torma reggelire, meg mennyire utáltuk az idegen locsolókat, akik csak a pénzért jöttek, nem is emlékszem, hogy csokin/cukron kívül kaptunk volna ajándékot, erre a szüleim az én gyerekemnek már most úgy bevásároltak, hogy csak lestem, nem ismertem rájuk... Megkértem a rokonokat, sok édesség helyett apróbb játékokat (vízipisztoly, kréta, stb. ) vegyenek, de azt mondták, már mindegy, mert már mindenki begyűjtött egy- egy zsák édességet...

Na, csak ki akartam panaszkodni magam :) Nem tudom, miért csinálják, mert én pont tőlük tanultam, hogy hiába tudnánk megtenni, akkor sem vásároljuk fel a boltot, soha nem is követelőztünk kiskorunkban, de az unokát bezzeg elrontják...

2013. márc. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!