Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell vagy miért viszik...

Miért kell vagy miért viszik mostanában ennyire túlzásba a húsvétot?

Figyelt kérdés
Amikor én voltam kicsi mi csak édességet kaptunk csokinyuszi tojás meg hasonlók,homokozó játék meg apróságok,de nem bicikli meg ilyen olyan fisher price,nem hiszem hogy ezen múlik a gyerek érzelmi fejlődése de mostanában minden "ünnepet" túl elbagatizálnak ....Nekem is van két gyerek 1.5 és 3.5 évesek és csak csokinyuszit és csokitojást kapnak meg 1-1 homokozó szettet!Nagyon szeretnek és tisztelnek is,nem attól lesz valaki jó szülő hogy kinyalja a gyerek segg*t és elkényezteti mindenféle felesleges sz***al....Elnézést ha valakit megbántottam de bosszantó!!Nem azért mert nem tehetném meg mert igenis megtehetném (lekopogom) De már nem értik az emberek a dolgok lényegét!elfelejtik hogy a szeretet nem az ajándékok mértékében nyilvánul meg.....
2013. márc. 13. 10:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom hány éves vagy, de talán írhatom többesszámban, hogy amikor mi voltunk gyerekek, akkor nem is volt ilyen választék, nem volt auchan, tesco, aldi, müller és társaik, meg ezek a hatalmas plázák. Kicsi boltok voltak, húsvétkor csokinyuszival és csokitojással, most meg másfél hónappal előtte már kirakodó vásár van az áruházakban. Ilyen választék esetén magától értetődő, hogy az ember elcsábul a sok szép dolgot látva. Ez persze nem azt jelenti, hogy muszáj vásárolni és vagyonokat költeni, csak szerintem ez lehet az oka. Teljesen más a világ, mint mondjuk 20 éve volt.
2013. márc. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Igazad van, de ez nem csak húsvétkor van így. Igaza volt annak is, aki azt mondta, hogy azok fognak válaszolni, akik egyet értenek a kérdezővel.Én már írtam egyet értőt, úgyhogy:

"Miért ne venném meg, ha megtehetem; én nem kaptam meg kiskoromban; minden kisgyerek ennyit kap, az enyém pont ne kapjon; megszólnak a rokonok/ játszótéren/ stb.; így szokás felénk; egyszer van húsvét/szülinap/karácsony egy évben; amúgy is megvettem volna, mert kell neki bicikli/motor/tv/laptop/stb; stb , stb"


De szerintem a válasz valahol ott van, ahol a "miért keresztelik meg, ha nem is hívők? miért kell a borostyánlánc? mi ez az új divat?"


De a másik véglet sem normális, hogy a fiam akkor is locsolni megy, ha üvölt; elmegyek a keresztgyerekemhez akkor is, ha évente csak egyszer, ilyenkor találkozunk, misére megyünk, akkor is, ha gps- szel találjuk meg a templomot...

2013. márc. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Én is megtehetném,hogy megveszek nekik minden sz*rt,de a boldog igazán boldog gyermekkor nem abban fog megmutatkozni hogy mennyi játéka van és milyen márkás ruhákban flangál,amit lehet 1-2 hét múlva elesik és kiszakad a térde...Az a baj hogy versengenek az anyukák,az enyémnek több van és márkásabb meg hasonló dolgok,a játszótéren is ez az etalon!Szomorú!
2013. márc. 13. 16:42
 14/17 A kérdező kommentje:
Erről beszéltem a sogorom kislánya majd csak augusztusban lesz 7 éves de húsvétra ajándéknak most vették meg neki az új samsung tabletet! :/
2013. márc. 13. 16:53
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Igaza volt annak, aki azt írta, hogy csak azok válaszolnak erre a kérdésre, akik egyetértenek a kérdezővel. (gondolom hajtanak a felpontozásra)

Nos, én leszek a kivétel, a százalékom amúgy sem áll túl fényesen :)

Mi ajándékot veszünk a gyereknek húsvétra. Akkor is, ha ez egyeseknek nem tetszik. Amúgy nem is értem miért zavar ez, ha a Jézuska hozhat ajándékot a gyereknek, akkor a húsvéti nyuszi miért nem?

Ez nem azt jelenti, hogy (a kérdező szavaival élve) minden sz*rt megveszek a gyereknek, hanem azt, hogy inkább veszek neki valami értelmes, fejlesztő játékot, mint egy halom olcsó, egészségtelen édességet, aminek csak addig örül, amíg el nem tünteti, a játék viszont kicsit tartósabb :)

Egyébként nekem is ajándékot hozott a nyuszi gyerekkoromban. Sokkal jobban örültem valami hasznos ajándéknak, vagy szórakoztató játéknak, mind a csokihegyeknek (sosem voltam édesszájú).

2013. márc. 14. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mondjuk tényleg addig örülj, amíg csak így elméletben zavarnak mások ajándékozási szokásai :)

Mert én leírom, mibe házasodtam be:

Katolikus keresztelőn egy hivatalos pár a keresztszülő, de "meghívnak" még kb. 8 embert, akik aztán "visszahívják" őket, amikor gyerekük születik. Verseny van, kinek van több keresztanyja... Csak húsvétkor találkoznak, van korhatár, meddig kell ajándékot venni, utána pénzt adni, az összeg adott, egészen a gyerek házasságkötéséig (mindegy, hány évesen történik meg).

Amikor először hallottam, azt hittem, viccelnek, de nem...

2013. márc. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ki így ünnepel, ki úgy. Van, aki wellness-szállóban tölti az ünnepet, van, aki játékot is vesz a csokik mellé, van, aki csak csokit.

Egyik sem elítélendő! Nekem még soha nem volt alkalmam, pénzem wellness-sel tölteni, pedig milyen jó lenne! Mégsem szólom le, aki megteheti, sőt, szoktam ajánlani is szállókat, amiket innen mentettem le, mások tapasztalatai alapján, hátha egyszer...


Attól, mert valaki vesz egy könyvet, egy kisebb játékot, még nem biztos, hogy nem megy majd el családostól templomba. De ha nem megy valaki, mert nem vallásos, akkor sem dől össze a világ. Ahány ház, annyi szokás!

Nálunk mindig van tojáskeresés a kertben, közös sonkafőzés, tojásfestés.


4, 9 és 13 éves a gyerekek.

2013. márc. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!