Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha Gyesen vagyok (mellette...

Ha Gyesen vagyok (mellette dolgozom) akkor nem mehetek táppénzre sem a párom?

Figyelt kérdés
Nekem ez nem logikus de kaptunk egy határozatot mi szerint elutasítják a táppénz kérelmet,hogy a párom nem mehet táppénzre,mert én gyesen vagyok,igen ám de dolgozom én is.
2013. márc. 13. 11:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Kisfiam beteg volt,és a párom volt vele otthon,rá 1 hónapra én 4 napot voltam otthon mert megint beteg volt.
2013. márc. 13. 11:20
 2/8 anonim ***** válasza:

Elmehetsz táppénzre, de akkor nem jár a GYES arra az időre!

2 segély nem jár egyszerre!

2013. márc. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
akkor valószinű, hogy az ügyintézőnek nem volt tiszta, hogy gyes mellett dolgozol (gondolom bejelentett munkaviszony mindkettőtöké)
2013. márc. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ahogy a 2es mondja!
2013. márc. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a táppénz és gyes egyidejűleg nem igényelhető.

amíg táppénzt igényelsz, szüneteltesd a gyest.

2013. márc. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen bejelentett munka,részmunkaidőben vagyok,párom 3 napot volt otthon,én négyet,a doki azt mondta nem probléma,úgy látszik mégis,de ha beteg mit csináljak szabit vegyek ki?
2013. márc. 13. 11:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem teljesen igaz hogy GYES/táppénz nem jár egyidejűleg.


Ha GYES mellett dolgozol, akkor a GYES melletti munkavégzésed alapján számított biztosítási idő alapján vagy jogosult táppénzre menni.


Ha pl. március 1. óta dolgozol GYES mellett, akkor a 03.01-03.13 (mai nap) közötti időszak alapján számított 13 napnyi táppénzre mehetnél el.



Apuka viszont nem mehet táppénzre, ebtv. 39§ (5) alapján. Csak azzal a gyermeketekkel mehetne ő táppénzre, akire tekintettel nem részesülsz GYES-ben ( tehát kapod a GYES-t pl. Pistike után, vele apuka nem mehetne GYÁP-ra, de Marcikával, aki után nem jár ellátást, elmehetne ő is).


Eb. tv.:


39. § (1) Az, aki ugyanazon biztosítási jogviszony alapján egyidejűleg táppénzre vagy baleseti táppénzre és terhességi-gyermekágyi segélyre, illetőleg gyermekgondozási díjra is jogosult, választása szerint csak az egyik ellátást veheti igénybe.


(2) Az, aki egyidejűleg GYERMEKGONDOZÁSI SEGÉLYRE, gyermeknevelési támogatásra (a továbbiakban együtt: gyermekgondozási támogatás) és az (1) bekezdés szerinti ellátásokra is jogosult, választása szerint CSAK AZ EGYIK ELLÁTÁST veheti igénybe, KIVÉVE azt a személyt, aki gyermekgondozási támogatás igénybevétele MELLETT MUNKÁT VÁLLAL és keresőképtelenségére tekintettel TÁPPÉNZRE vagy baleseti táppénzre JOGOSULT.


(5) Ha a közös háztartásban élő gyermek után az egyik szülő (1) bekezdés szerinti ellátást, vagy GYERMEKGONDOZÁSI TÁMOGATÁST vesz igénybe, úgy a MÁSIK SZÜLŐ gyermekápolási táppénzre szerezhet jogosultságot, FELTÉVE, hogy az ellátások NEM UGYANAZON GYERMEK UTÁN kerülnek megállapításra.

2013. márc. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem,akkor én elmehettem táppénzre csak a párom nem,rendben köszönöm
2013. márc. 13. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!