Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha GYesen avgyok, és mellette...

Ha GYesen avgyok, és mellette dolgozok, de el kell mennem táppénzre mert veszélyeztetett terhes vagyok, akkor a két ellátást kaphatom egyszerre?

Figyelt kérdés
2011. júl. 1. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, akkor le kell mondani a gyest.
2011. júl. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az első nem tudja pontosan.


Csak akkor kell lemondani a gyest, ha tovább maradsz táppénzen, mint amennyi ideig a gyes mellett dolgoztál.


Pl. ha 5 hónapja dolgozol, és 3 hónapig leszel táppénzen, akkor jár a táppénz is a gyes mellett. De ebben az esetben max. 5 hónapig.

2011. júl. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válszokat, kedves második, bicsi, hogy visszakérdzek, de ez tuti? mert akkor nagyon jó hír ez nekem
2011. júl. 1. 12:16
 4/9 anonim ***** válasza:

én is hasonló cipőben járok.nekem azt mondták a MÁK-ban,h egyszerre nem kaphatom a két juttatást.

Pedig tavaly októberig gyeden voltam,majd a gyes mellett dolgoztam június elejéig,majd jún 6-tól táppénzen vagyok.Tegnap adtam föl a papírt a MÁK-nak.

Remélem jól tudom és jól informáltak,mert feleslegesen mondtam vissza :( és októberben szülök.

2011. júl. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen tuti.


Tessék a törvény szövege:

(2) Nem jár táppénz


c) a gyermekgondozási segély folyósításának az idejére, ide NEM értve a segély mellett végzett munka alapján járó táppénzt.


Vagyis ha a gyes mellett dolgozol, akkor az alapján a munkaviszony alapján jár a táppénz, de csak annyi időre, amíg dolgoztál

(a) a táppénzfolyósítás időtartamának megállapításánál biztosítási időként csak a gyermeknevelési támogatás vagy az ápolási díj folyósításának időtartama alatt biztosítási jogviszonyban töltött napokat lehet figyelembe venni)


Kedves utolsó, nem meglepő, hogy ezt mondta a MÁK, mert alapból nincsenek képben az egészségbiztosítás pénzbeni ellátásaival kapcsolatban.

Az OEP-et kellett volna kérdezni.


Ha dolgoztál a gyes alatt, és utána mentél táppénzre, akkor annyi időre kaphattad volna párhuzamosan a két ellátást, ameddig dolgoztál (ahogy fentebb már írtam is).

2011. júl. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én lennék a hasonló cipőben járó.

Ha felhívom az OEP-et akkor még van lehetőségem ezt korrigálni?Ők tudnak adni valami papírt,vagy bizonylatot?Nem mindegy anyagi szempontból sem,ha már megillet.Ne gondolj pénzéhesnek,csak ha már jár akkor azt a pénzt továbbra is a kisfiamra fordítom...

2011. júl. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem gondolom, hogy pénzéhes lennél, az OEP tud neked adni hivatalos állásfoglalást, de ha írsz egy levelet a MÁK-nak, és leírod, hogy te a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény 47.§. (2) bekezdés c) pontja ( nem jár a táppénz a gyermekgondozási segély folyósításának az idejére, ide nem értve a segély mellett végzett munka alapján járó táppénzt) alapján jogosult vagy a gyesre, így szíveskedjenek visszamenőleg is folyósítani, akkor majd kivizsgálják, megállapítják, hogy igazad van. Mást nem nagyon tudnak csinálni, mert neked igazad van, nekik nincs.
2011. júl. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszod, NAGYON HASZNOS volt
2011. júl. 2. 19:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet,akkor felkeresem a legközelebbi OEP-et és megbeszélem velük is a továbbiakat.
2011. júl. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!