Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek most több fiúgyere...

Szerintetek most több fiúgyerek fogja a Ferenc nevet kapni? Az új pápa után.

Figyelt kérdés
2013. márc. 14. 12:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, max. a nagyon fanatikus katolikus családokban!
2013. márc. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mért János meg Pál több lett, vagy van ilyen statisztika ?
2013. márc. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha lenne olyan lista, hogy a mélyen keresztény vallásosok köztött mi a kedvelt nevek, akkor most lehet hogy ez a név elöre kerülne.


de tuti egy mohamed nem fogja ennek hívni a gyerekét.

2013. márc. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Miért kapná több???? Nagyon fanatikus hívőnek kellene ahhoz lenni, az pedig nem egy népes tábor.
2013. márc. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem hiszem...

Én legalábbis nem ismerek annyira fanatikus családot, amely egyházi alakok után nevezte volna el a gyerekeit.

2013. márc. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Csak mert megkedvelik.

Ha egy sztárnak születik gyereke, vagy valakiből az lesz, és sokat szerepelnek a tévében, sokat hallják a nevét, ez már elég ahhoz, hogy megkedveljék a nevét.

Pl. a Róza, Rozina nevek is Orbán Viktor, Kepes András lánya utána, ill. Szulák Andrea kislánya után lettek népszerűek.

A Hanna név Stahl Judit névadása után.

De a Fanni név is egy férfi sztár (már nem emlékszem pontosan a nevére) kislánya után.

Vagy ha a Barátok köztben vagy más sorozatban feltűnik egy új név, pl. Emma, akkor rögtön kedveltebb lesz.


És nem azért, mert bárkinek is szimpi lenne a felsorolt sztárok közül valaki, vagy akár Dammak Jázmin, csak miután sokat hallják azt a bizonyos nevet, annak hatására bekerül a köztudatba, és meg is szeretik.

2013. márc. 14. 13:03
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

Nekem listás volt a Ferenc név, mindaddig amig meg nem láttam a tv-ben, hogy a Ferenc nevet választotta az új pápa.

Szerintem a katolikusok körében nincsenek ekkora fan-ok, hogy a pápáról nevezi el valaki a gyerekét.

2013. márc. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A pápát azért nem kimondottan mondanám sztárnak, mint ahogy Vilmos herceget sem. Sok Vilmost nem hallok szaladgálni. Szerintem pápa után nem neveznek el gyereket, max. az ilyen mélyen vallásos családokban.
2013. márc. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Én sem azért neveztem el így a lányomat, mert Stahl lányának is ez a neve. Sőt, később tudtam csak meg, hogy így van, meg egyébként a Balzsay nagyobbik lánya is Hanna.

Válaszolva a kérdésedre, nem hiszem, hogy több lenne a Ferenc. Szerintem Benedekből sem volt több.

2013. márc. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Én is azt írtam, hogy nem egy-egy híres ember miatt nevezik el a gyereküket sokan ugyanúgy.

Hanem mert egy eddig kb. ismeretlen név, mint a Hanna bekerül a köztudatba. Azt meg már lehet, hogy sokan nem is tudják, hogy hogyan került be, hogy kinek a gyerekét hívták "először" így, csak annyit tudnak, hogy gyakran hallják ezt a nevet, és megtetszik nekik.

2013. márc. 14. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!