Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők és nagyszülők! Miért...

Szülők és nagyszülők! Miért van ez? Nálatok is így van?

Figyelt kérdés

Nem biztos, hogy érthetően megtudom fogalmazni, de megpróbálom :-)

Miért van az hogyha egy nagymamának van lánya és fia is. Akkor a lána szemében ő a világ legjobb nagymamája, segítőkész, nem szól bele semmibe és imádja az unokáit és a kicsik is a mamát. Ez a nagymama viszont a menye szemében a világ leggonoszabb embere. Ő a legrosszabb nagymama, aki mindenbe beleszól, nem szereti az unokáit, nem törődik velük és nem is tudja hogyan kell tartani a babát. Miért van így? Az anyukák láttják ilyen külömbözően a mamát? Vagy a mama másképpen viszonyul a két családhoz?

Remélem sikerült érthetően leírnom :-) Előre is köszönöm! :-)



2013. márc. 14. 13:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Van egy idevágó mondás:

"A lányom nem a menyem, a menyem nem a lányom."

Szerintem egy anya a lánya gyerekeit kedveli jobban.

2013. márc. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért is van ez, mert ugye általában a nők vannak otthon a kicsivel évekig, ők azok, akik nevelik, és ők ugyanúgy nevelnek (ha nem is tudatosan), mint ahogy őket nevelte az édesanyjuk. Ezért látják az anyai nagymamát az anyák jónak, a menyek meg gonosz anyósnak.:)
2013. márc. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Úgy érted, hogy a fia családjára úgy gondol, hogy azok a menye gyerekei és nem úgy, hogy a fia gyerekei?
2013. márc. 14. 13:29
 4/14 A kérdező kommentje:
2. Van benne valami :-)
2013. márc. 14. 13:30
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte én is ugyanígy vélekedtem, annyi különbséggel, hogy anyukámról, meg anyósomról gondoltam ezeket. Aztán szép lassan rájöttem, hogy én látom másképp a két mamát. A saját anyukámnál sokkal kevésbé vettem észre, hogy beleszól, mert tőle tanácsnak vettem, anyóstól meg, hogy mit beszél bele... pedig mindketten ugyanúgy mondták a magukét. Ráadásul sok mindent lehet mondani anyósomra, de hogy bármelyik unokáját is jobban szeretné, mint a többit, azt nem.
2013. márc. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Anyosom nincs ,anyukám meg állandoan beleszolna a gyerekeim nevelésébe.viszont mindegyik unokáját szereti.
2013. márc. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Igen, valahol ott van, hogy azok az unokák a lánya gyerekei, a másikakat meg egy idegen nő szülte.


Nálunk is ez van, a sógornőmék nem értik, én miért nem úgy csinálom a dolgokat, ahogy ők, meg az anyjuk, de ha egyszer engem anyukám máshogy nevelt és én máshogy akarom csinálni...mondjuk már 3 éves a gyerek, most már nem akarnak beleszólni semmibe szerencsére.

2013. márc. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Na meg most nagy divat utálni az anyóst. Annyi kérdést olvasni itt, ahol semmi más oka nincs a kiírásnak, csak hogy lehessen szidni kicsit anyóspajtást, ráadásul túlnyomó többségben piti kis hülyeségek miatt.
2013. márc. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom..... csak az is érdekes, hogy írta a múltkor egy nagymama, hogy a lánya gyerekeivel többet találkozik és bátrabban is mer nekik enni adni vagy játszani velük, mert még soha nem szóltak rá. Viszont a fia gyerekeihez meg hozzányúlni srm mer, mert mindig rászólnak valamiért. Amikor ezt a hozzászólást olvastam, nagyon elgondolkoztam és azóta se megy ki a fejemből :-) Nagyon megsajnáltam azt a nagymamát :(
2013. márc. 14. 14:47
 10/14 anonim ***** válasza:
8-as vagyok Erről beszélek, ha az anyós mond valamit, az biztos rossz és csakis rosszindulatból mondhatja. Szerintem ez nem helyes, az anyós ugyanúgy nagymamája annak a gyereknek.
2013. márc. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!