Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők és nagyszülők! Miért...

Szülők és nagyszülők! Miért van ez? Nálatok is így van?

Figyelt kérdés

Nem biztos, hogy érthetően megtudom fogalmazni, de megpróbálom :-)

Miért van az hogyha egy nagymamának van lánya és fia is. Akkor a lána szemében ő a világ legjobb nagymamája, segítőkész, nem szól bele semmibe és imádja az unokáit és a kicsik is a mamát. Ez a nagymama viszont a menye szemében a világ leggonoszabb embere. Ő a legrosszabb nagymama, aki mindenbe beleszól, nem szereti az unokáit, nem törődik velük és nem is tudja hogyan kell tartani a babát. Miért van így? Az anyukák láttják ilyen külömbözően a mamát? Vagy a mama másképpen viszonyul a két családhoz?

Remélem sikerült érthetően leírnom :-) Előre is köszönöm! :-)



2013. márc. 14. 13:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ezt csak a hisztis menyek gondolják, akiknek semmi nem jó (már ahol amúgy a nagymama normális). De szerencsére ez nincs így mindenhol. Én anyósomnak van 2 lánya is, de nem kivételezik az ő családjukkal.
2013. márc. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Mert sajnos valahogy másként állnak sokszor a fiú gyerekhez a szülei. Én nem mondanám rossznak a kapcsoltaunkat. Rendszeresen járunk hozzájuk ők is vigyáznak a lánxomra amikor segítségre szorulok.

De a páromat a szülei nem hívják. Mikor bent voltunk a kórházban engem fel sem havtak mi van a gyerekkkel, ha mi nem hívtuk volna őket akkor azt se tudták volna, hogy élünnk-e vagy halunk- A másik sajnos valami miatt nem igazán járnak fel hozzánk 200km-re lakunk egymástól. Gyakorlatilag akkor találkozunk ha mi megyünk. Na már most azért nem lehet mindig csak az egyik féltől elvárni, hogy menjen. Ráadásul ők mobilosabbak lennének hiszen nem ey két évessel utaznának.

2013. márc. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%
Én is anyós vagyok, de soha nem tudnám elképzelni,hogy a lányom vagy a fiam gyerekét szeressem jobban!Nálunk ez úgy müködik,hogy ha csak elszólják magukat,hogy lassan a kicsi kinövi a kis ruciját, tudjuk milyen az izlése és alkalom adtán, ha olyan helyen járunk mindig veszünk neki valamit.Arról nem is beszélve,hogy sokkal többet segítek a menyemnek, mint a lányomnak,mert itt a náluk kisebb a kisgyerek. Nagyon megvetem és elitélem,mert sok esetben az anyukák gondolják úgy,hogy ők csak a fiuk felesége, nem a lányuk és ezért nem úgy szeretik a gyereket. Ha a kicsinek veszünk valamit, a szülők legalább 1-1 csokit kapnak,mert ők már mégis csak felnőttek! Ráadásul az is nagyon sokat számít, ki hogyan áll az anyósához, tiszteli, elfogadja olyannak,amilyen vagy eleve - nem több számára,mint a jól bevállt mondás,hogy "ő csak az Anyós"!!!
2013. márc. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál kedves nagymama! ( utolsó) :-)
2013. márc. 15. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!