Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baj ha soha nem mesélek a 4...

Baj ha soha nem mesélek a 4 éves lányomnak?

Figyelt kérdés
Még soha nem olvastam neki. Ilyenkor mi van? Rossz anya vagyok? Egyszerűen nincs hozzá idegzetem.
2013. márc. 16. 21:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%

Baj.

Szedd össze magadat és mesélj neki.

A gyerekeknek erre szükségük van: összebújás, meghittség, nyugalom, ezen kívül fantázia, kreativitás, etc.

Neked és az idegzetednek is jót fog tenni.

2013. márc. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Igen, baj.
2013. márc. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Baj. De legalább akkor keress neki hangos könyvet pl. a Pom-Pom és a Ho-ho-ho horgász mesék nagyszerűek hangos könyvben. Legalább mondókázz vele pl Mozdulj rá! című könyv. Nem muszáj könyvből olvasni, meséld el amit aznap csináltatok, csak tedd a neve elé hogy "hercegnő" "varázslatos".
2013. márc. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Nem akarlak megbántani mert nőt fel más gyerek is olvasás nélkül, de azért majd ne csodálkozz ha iskolás korában nem fog szeretni olvasni.
2013. márc. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%

Igen! Hatalmas hiba!

Minden nap kell mesélni. Lelkileg így lesz egészséges.

Így tanulja meg a szeretete, a és mindent , ami szükséges egy egészséges lelki világhoz. A mese alakítja ki a kötődést hozzád, és a szeretteikhez. Megtanulja a jó és a rossz közötti különbséget. Ha nincs hozzá ideged, az átragad a gyerekre, és ő is egy érzéketlen valaki lesz.

2013. márc. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem érzéketlen vagyok, hanem írtó stresszes.
2013. márc. 16. 21:58
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A meseolvasás javítja az iskolai jegyeket

Azok a gyerekek, akiknek rendszeresen olvasnak mesét, hosszú távon profitálnak ebből, méghozzá annál nagyobb mértékben, minél többet olvastak nekik - derül ki egy német felmérésből, amely szerint nemcsak a szociális készségek és az iskolai eredmények fejlődnek, hanem a kreativitás és a mozgás is.


Különösen a fiúk és az alacsonyan képzett családok gyermekei járnak jól a meseolvasással - írja a Die Welt című német lap internetes kiadása (www.welt.de). A német Die Zeit hetilap, a Stiftug Lesen (Olvasás Alapítvány) és a német vasúttársaság (Deutsche Bahn AG) által szervezett felmérés során bő ötszáz, reprezentatív módon kiválasztott, 10 és 19 év közti gyermekkel és anyjukkal töltettek ki kérdőíveket.


Anyanyelv és matematika tantárgyakban azok a gyerekek, akiknek olvastak, akár 0,4 jeggyel magasabb eredményt érnek el. Ez különösen az alacsonyabban képzett családoknál mutatkozott meg. Azok a fiúk, akiknek olvastak, maguk is 20 százalékkal nagyobb eséllyel nyúlnak a könyvhöz, mint akiknek nem olvastak. Azok közül, akiknek olvastak, többen is űznek valamilyen sportot, vagy zenélnek.


Németországban ötödször mérték fel a meseolvasási helyzetet. A szervezők amellett szállnak síkra, hogy a szülők ne hagyják abba a meseolvasást, mihelyt a gyermek megtanul olvasni. Ehelyett inkább folyamatos átmenetet javasolnak a kettő közt. Ezen kívül a felolvasás lényeges előnye az együtt töltött idő. Ezt pedig még a legjobb hangoskönyvek sem pótolhatják.

2013. márc. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
A gyermekből hamar felnőtt lesz és ezek az idők többé vissza nem hozhatók. A legjobbat szeretnéd a gyermekednek ebben biztos vagyok, és ő mindent megér.
2013. márc. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%
Más is stresszes, mégis mesél a gyerekének. Nem értem, hogy miért lennél MÉG stresszesebb, ha este, mielőtt elalszik a lányod mellé bújnál, és 10 percet mesélnél neki, valami fantázia mozgatót. Ha ezt a napi 10 percet se tudod rászánni, akkor nagy a baj.
2013. márc. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%

Igen baj. A mesében oldódik fel a gyermek, ott éli meg jót, rosszat, a rossz elnyeri méltó jutalmát stb...Bár most négy évesen jutott eszedbe?

Ez a kérdés komoly? Szerintem tudod a választ.

2013. márc. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!