Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baj ha soha nem mesélek a 4...

Baj ha soha nem mesélek a 4 éves lányomnak?

Figyelt kérdés
Még soha nem olvastam neki. Ilyenkor mi van? Rossz anya vagyok? Egyszerűen nincs hozzá idegzetem.
2013. márc. 16. 21:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%

Amikor a nagyobb gyerekem volt ennyi és ott volt még a kicsi 2,5 évesen, nálunk napi szinten mentek a botrányok a férjemmel, keményen dolgoztam, igyekeztem megfelelni a munkahelyemen, ami nem volt könnyű, mert a nyakamba sóztak egy olyan feladatot "bízunk benned" felkiáltással amihez nem volt meg a szükséges ismereteim, a felelősség és a leterheltség miatt minden nap gyomorgörcsöm volt. Emellett rohanni kellett a gyerekekért, otthon az én nyakamba szakad minden mert a férjem a csajához járt, haza csak panaszkodni jött meg tiszta cuccért és kajáért. Majdnem megbolondultam, teljesen kikészültem, de napi 15 percem volt az esti meseolvasásra, pedig legszívesebben az ablakon ugrottam volna ki.


Ha most nincs rá nyugodt 15 perced, akkor ugye nem fogod elvárni, hogy 14 évesen neked súgja meg, hogy kibe szerelmes, hogy az osztálytársai cigivel kínálták, hgy 16 évesen lefeküdt a barátjával, stb?

2013. márc. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
85%
ÉN egy olyan anyuka vagyok aki nagyon gatlasos, stresszes,és irto lusta.Legszivesebben egesznap tv.Tudod miböl meritek eröt??Eszembe jut hogy anyam sohasem puszilt meg,sohasem olvasott nekem,ágyba is nadragszij kisereteben tett.Ma ugy utalom,hogy nem is beszelek vele.Arra volt esze hogy reggel kavet lefözze és cigivel agyba bujva tv-t bamuljon,arra nem hogy tizorait pakoljon a taskaba ,ha reggelit nem is.Ruhat se tette ki soha.Söt...sokszor magam mostam lavorba.ÉS nem 16 évesen.Kicsi kicsi koromtol(hozzateszem nem volt alkoholista,sem.drogos,csak lusta igenytelen.,egoista)Na ez eszembe jut.Nem.akarom hogy a sajatom is igy lasson.engem.Nem nem olvasok fel neki.De mesélek magamtol.Nem orakig.Sokszor 3 perces valamit kitalalok.De megvannak elègedve.Fôleg ha a vègèn joéjt puszi is van.Nem szabad elhanyagolnod,megfogod banni.Ne szègyelld,ezzel csak örömöt okozol.Ha a parod elött nem mered.Akkor zard be a szoba ajtot,halkan meselj(sajat kitalalt mese)és akkor is eleget tettél!Mondom.en is lusta vagyok,de mindig eröt meritek.Kitartast!!!
2013. márc. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
14%
Én sem mesélek. Nagyon nehezen olvasok, szinte sehogy. Magamtól meg nem megy a duma. Ez van. Sokan nőttünk fel így, nekem konkrétan soha nem hiányzott, hogy meséljenek. Sokkal többre értékeltem a simogatást, bújást, puszikat. Egyszóval a törődést. Leginkább ez marad meg az emberben.
2013. márc. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
88%

Kedves utolsó...pont azért olvasol nehezen, mert kisgyerek korodban nem meséltek neked, ezek után nem érdekeltek, nem szeretted meg a könyveket és mivel nem gyakoroltad, ezért nem is tudtad megtanulni. Gondolom ehhez még csatlakoztak az értő olvasás hiányából adódó tanulási problémák is. Mivel nem meséltek neked és nem is olvastál meséket, ezért a fantáziád sem fejlődött megfelelő szinten. Ezért most magadtól sem tudsz kitalálni történeteket. A fantázia hiányának következménye például a kreativitás hiánya is. Ilyen életet szánsz a gyerekeidnek is. Nem szeretnéd, ha nekik könnyebb lenne?


Kedves Kérdező, azt hiszem ezzel neked is válaszoltam.

2013. márc. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagy baj,ha nem mesélsz a gyermekednek!! Folytatnám a kiegészítést(az előző hozzászólásokat figyelembe véve) a meseolvasással kapcsolatban.Nemcsak a kreativitást fejleszti hanem a szókincset és a szavak értelmét megtanulja majd helyesen használni. A beszéd letisztul és helyesen fogja ragozni a szavakat! A mese örömet okoz minden gyermeknél és ráadásul sok szülő is szereti a mesét.Próbáld megnyugtatni az idegzeted mese olvasásával így amikor a játszótéren,közértben v egyéb helyen vagy a kicsivel akkor is le tudod kötni a figyelmét,ha fejből tudsz neki mondani mesét.Szoktál vele játszani? Odafigyelsz rá egyáltalán? Ha van diavetítőd azon keresztül is lehet mesét olvasgatni. A képek segítségével nemcsak a színeket a formákat a tárgyakat személyeket ismeri meg hanem a környezetet is!!! Több éves lemaradást garantálsz a csemetédnek azáltal,hogy kizárod egy olyan lehetőségből ami minden gyereket megillet!!
2013. márc. 17. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Neked is megnyugtató lenne szerintem, ha azt a kis időt a lányodra fordítanád, olvasnál, megbeszélnétek, mi volt a mesében.

Ha valaki, én megértem, hogy stresszes vagy, és hogy nincs idegzeted. Egyedül nevelem 2 éves dackorszakos lányomat, se nagyszülők, se más rokonok nincsenek, mellette dolgozom is. De az esti mese szent. Egészen kicsi kora óta olvasok neki, 15 hónapos kora óta minden este van mese, és igényli is. Anélkül le sem lehet már tenni. Minimum fél órát kell olvasni neki.

Próbáld meg, hidd el, neked is jól esik majd egy kis pihenés.

2013. márc. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olvasott az anyukám még is diszlexiás lettem, ugyan akkor én is olvasok a gyerekeknek, ha nagyot bakizok nevetünk, ha kisebbet úgy alakítom, hogy bele illő legyen a mesébe. Rengeteg mesekönyv van, válassz olyat ami max 2 oldalas meséket tartalmaz, 1db hosszabb mese de abból mindig csak 1 oldalt olvastok és holnap folytatjátok. Tényleg rengeteg mesekönyv van akár 200-500FT-rt is már lehet megfelelő könyveket kapni.
2013. márc. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nem azért olvasok nehezen, mert kiskoromban nem meséltek nekem. Ebben semmilyen összefüggés nincs, mégis hogy gondoltad? Ez egy betegség, akkor sem tudnék rendesen olvasni, ha anyám minden nap felolvasott volna 10 könyvet.
2013. márc. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 17. 10:08
 20/22 anonim ***** válasza:
17-es a diszlexiának nincs köze ahhoz, hogy olvastak-e neked. Az egy betegség, sajnos bárkinél előfordulhat. Nagyon jó, hogy te ezt legyőzve is fontosnak tartod az olvasást! :-) Viszont, ha a 18-asnak nem olvastak, ezért ő nem is szerethette meg a meséket. Ezért nem is érzett késztetést arra, hogy amikor már tudott olvasni, akkor maga olvasson meséket, miközben gyakorolja az olvasást. Ha nem gyakorolja nehezen megy. És ha nehezen megy, nem is olvas. És ez így egy ördögi kör.
2013. márc. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!