Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Br 130 ezer fizu után mennyi...

Br 130 ezer fizu után mennyi lesz a tgyásom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

November 15 én szülök elvileg.

Április 1 től van bejelentett munkám!Előző évben semmi

Így csak szülés előtt közvetlen lesz meg a 180 napom.

Elvileg okt 17 től igényelem majd a tgyást(szülés előtt 28 nappal)mennyi lesz kb a tgyásom?

És mikor számítsak pénzre?Decemberben már kaphatok?

(mer ha előbb megigényelem, akkor is majd szülés után még csatolnom kell a baba adatait)


2009. szept. 16. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem számoltam ki, október közepére meglezs a 180 napod? Nehogy alászaladjál és kevesebb legyen!

A béred 70 % lesz a TGYÁS. SZJA-t vonnak belőle.

2009. szept. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha a bruttó 130000 Ft-os jövedelmeden kívül más nem volt (jutalom vagy ilyesmi), akkor a tgyásod körülbelül 91ezer forint lesz, mint a táppénz nagyjából. Sokaktól hallottam, hogy hamar megkapták a tgyást az igényléstől számítva, nekem 4 hét volt kb. mikor először utaltak.
2009. szept. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is kiszámoltam, és képzeljétek, több pénzt kaptam, mint amikor dolgozni jártam. Fogalmam sincs miért, talán az évközi bónuszok is beleszámítottak. Vagy kevesebb adót, járulékot vonnak belőle?
2009. szept. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem vonnak belőle kevesebbet, e az átlag alapján kapod. Tehát minden kapott pénzt beleszámolnak és annak a 70 %-a (pl. 13. havi fizetés, prémium, satöbbi, minden jövedelem).
2009. szept. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Kb. 90-et fogsz kapni. Nekem vagy másfél hónap volt, mire az elsőt megkaptam.
2009. szept. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kedves 13:06-os! Nem lesz több a pénzed, mint mikor dolgozni jártál, ebben biztos lehetsz! Úgy számold, hogy a bruttó fizetésed 70%-a az alap és ebből vonják le még a személyi jövedelemadót és adják hozzá az adójóváírást, ha jogosult vagy rá. Ha így számolsz, akkor tuti nem jön ki több. :-)
2009. szept. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves 13.15, de igen, kaphatsz az alapfizetésednél több TGYÁS-t, én is többet kaptam, mivel többféle %-os prémiumom és egébb pénzügyi juttatásom van, amit az alapfizetésen felül kapok. A teljes bruttó jövedelem 70 %-a lesz a TGYÁS és természetesen adózik, mint előtte a fizetésed is.
2009. szept. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, én is többet kaptam, mint a fizetésem.Nettó 140-et kerestem és volt hogy 160-at kaptam kézhez.Ez változott minden hónapban.
2009. szept. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

nekem semmi más bér vagy juttatás nem volt


csak tisztán 130 ezer br havonta


és akkor elég így is hogy szülés előtt meglesz a 180 nap?okt 17 el simán meglesz a 180 nap, még több is:))


És akkor igénylem 28 nappal szülés előtt, és ha szülés után csatolom a maradék papírt onnantól számítva lesz 1 hó?


demélem decemberben küldenek már valamit

2009. szept. 16. 13:58
 10/10 A kérdező kommentje:
és érdemes úgy hogy letöltöm az oepről a lapot és beküldöm nekik?vagy személyesen kell intézni?
2009. szept. 16. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!