Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyes lejárta után mennyi...

A gyes lejárta után mennyi szabi jár?

Figyelt kérdés

Hamarosan betölti a kisfiam 3 .élet évét és tájékozódni szeretnék,hogy nehogy a munkáltatóm becsapjon.Mivel nagyon haragudott rám mikor teherbe estem.

2009.09.25.-én jár le a gyesem.

2006.01.16.-ától táppénzen voltam,2006.09.25.-én született a fiam.2007,03.11.-ig Tgyás utánna 2008.09.25.-ig GYED majd 2009.09.25.-ig GYES.

Azt szeretném megtudni hány nap szabadság jár nekem a GYes végéig.A munkáltató nem tud foglalkoztatni a gyes lejárta után mert eladta az üzltet a hol dolgoztam.

Szerintetek mi a jobb ha letöltöm a szabadságot ami felhalmozodott vagy ha valahogy megszakítjuk a munkaviszonyt és egy összegben kifizettettem a nekem járó szabi pénzt???

1977.01.10.-én születtem.


2009. szept. 16. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs sajnos időm pontosan kiszámolni, de kb. 57 nap körül (+/- 1-2 nap). A 2006-os évre jár a szabadság a 23 nap (ha nem voltál jan. 16. előtt szabin) és a pótszabadság időarányos része. A 2007-es évre jár még a 25 nap (alapszabadság+pótszabadság), és 2008. 03.11.ig az éves szabadság időarányos része. Szóval a lényeg: a táppénzes időszak, a tgyás ideje és a gyed 1. éve jogosít a szabadságra. A gyed második évére és a gyes idejére nem jár szabadság.
2009. szept. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én szabadságon voltam GYES után. Kiadták az összeset, ami az évek alatt összegyűlt. Utána megszűnt a munkaviszonyom.


Ha letöltöd a szabit, annyival több lesz a munkaviszonyod. Ha kifizeti, úgy is jó, csak fizessen!

2009. szept. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért azt jó hatudod,hogyha megvan összességében a 3 év munkaviszonyod ennél a cégnél(azt nem tudom,hogy a gyes beleszámít -e )akkor az a jó,ha ő mond fel(nem közös megegyezés!)mert akkor jár 1 hónap végkielégítés is.Érdemes átolvasnod a Munka Törvénykönyve ide vonatkozó részeit.
2009. szept. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A gyerekekre ez idő alatt a párom vette igénybe a szabadságokat!Akkor annyival kevesebb...Ezt az első válaszolótól kérdezem???

Ani

2009. szept. 17. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!