Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hány nap szabi jár normál...

Hány nap szabi jár normál esetben a GYED-GYES lejárta után munkába állás előtt?

Figyelt kérdés
Nekem azt mondták hogy csak a GYEDidejére jár a szabi,igaz ez?
2008. jún. 11. 13:11
 1/3 anonim válasza:

Szerintem semennyi. Ha addig nem vetted ki; babád születése után 168 nap szülés utáni szabi jár, utána a GYED és a GYES! A GYED és a GYES ideje alatt fizetés nélküli szabin vagy, hogy a munkahelyeden állományon belül maradj! Ezt én is tegnap tudtam meg, mert tegnap intéztem!

Egy 5 hónapos kislány anyukája

2008. jún. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!

Ameddig a kis bébivel otthon vagy GYÁS-on, majd GYED-en, addig állományban vagy. Aki állományban van tartva, annak jár az alapszabadság (20nap+kortól függően egyre több). Namármost ez nem vész el, hanem görgetődik, úgyhogy egyszerre ki tudod venni, mikor lejár a GYES is, és visszamennél dolgozni!!!

2008. jún. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A gyed idején, azaz a gyermek két éves koráig engedélyezett fizetésnélküli szabadságon vagy. A gyes idejére jár a szabadság, még pedig attól függően, hogy te mennyi idős vagy. Az alapszabadság egy évben 20 nap. Azt mindenképpen meg kell kapnod. Mivel a te esetedben egy évet töltesz gyesen.

2008. jún. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!