Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Barátnőm lánya 10 éves és...

JanoviczkiFerencné kérdése:

Barátnőm lánya 10 éves és nagyon szőrös a lába. Milyen módszerrel lehetne szőrteleníteni?

Figyelt kérdés
Fél, hogy csúfolni fogják emiatt. Kreol bőrű és fekete erős a szőrzet a lábán.
2013. márc. 20. 19:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
Gyanta, borotva. Mással nem... Mint a felnőtteknek.
2013. márc. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10 evesen nem kellene gyanta... A borotva ok.
2013. márc. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Esetleg szőrtelenitő kremmel ami erzekeny bőrre valo.Szerintem egt tiz eves kislanynal ez a leg elfogadhatobb. :)
2013. márc. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Epilátor,borotva,gyanta,szőrtelenítő krém...
2013. márc. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kiskorom óta szőrös a lábam és nagyon megbántam,hogy szőrtelenítő krémmel kezdtem.Mintha csak borotváltam volna..ezért el is kezdtem borotválni és évekig így szőrtelenítettem.Egy éve már ott tartottam,hogy 1-2 naponta kellett borotválni a lábam és ráadásul már fájt is ,pedíg nem használtak voltak a borotvák.Úgy döntöttem elkezdem gyantázni.Hát nemhogy nem jött le a szőr ahogy lehúztam a csíkot a lábamról,de tele lett a bőröm 1-2 cm nagyságú szőrtüsző gyulladásokkal. El kellett járnom végleges szőrtelenítésre párszor,hogy legalább annyira gyengüljön a szőr vastagsága,hogy le tudjam gyantázni.Ez két alkalommal volt 30.000 ft , szóval 60.000 forintomba került,hogy tiszta szőr a lábam,de legalább már gyantázni tudom,azt is két három hetente,mert nagyon gyorsan vissza nő.

Nagyon bánom ,hogy anyukám nem vitt el kozmetikushoz anno,hogy legyantázzák a lábam. Az életemet végig kíséri a szőrrel valő harc..bezzeg egy régi osztálytársam,aki szintén szőrösebb alkat volt gyantáztatta a kezdetektől és most nagyon gyenge szőr van neki rajt.

Amúgy hormonális probléma is lehet ez,mert nekem nemrég derült ki,hogy magas a tesztoszteron szintem.

Ha javasolhatom semmiképpen ne borotválja a lábát,addíg kéne leszedni gyantával ,amíg még lehet,hogy fekete és sok,de puhább és így ritkulni fog!

2013. márc. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, nagyon hasznos volt az 5-ös története.
2013. márc. 20. 19:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy ahogy az ötös én is megszenvedtem vele. Bár nekem nem kellett végleges szőrtelenítésre menni, de mikor kb 16 éves koromban gyantázni kezdtem nagyon megszenvedtem az elején. De aztán elvékonyodtak a szőrszálak, és nagyon sok ki is kopott, de még most 30 évesen is 2-3 hetente gyantázni kell sajnos, mert még most is sötét, mivel közben sajna nem szőkültem ki. :)) Ahogy elkezdenek kibújni a szőrszálak már látszik is.


Egyébként én is kreol bőrű vagyok és tök fekete az összes szőröm. A csúfolás rézét is átéltem sajnos, nagyon mély nyomot hagyott bennem. Rettenetes volt, utáltam a tesi órákat emiatt. Én is nagyon sajnálom hogy anyukám nem vitt kozmetikushoz, én ennyire nem fogok kiszúrni a saját gyerekemmel, bár neki szerencséje van, mert apa szőke haját örökölte, de hosszúak a szőrszálai, így majd később neki is kelleni fog valamilyen szőrtelenítés.


Mivel még nagyon fiatalka én kikérnék egy bőrgyógyász, vagy kozmetikus véleményt, hogy mit lehet vele kezdeni ami az életkorának megfelel, de én addig mennék míg valaki nem tud ajánlani valamit a borotván és krémen kívül. Ilyen sötét és erős szőrnél ehhez nem szabad nyúlni.

2013. márc. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Gyerekkori barátnőm is szőrös volt nagyon. Őt az anyukája vitte ill. később küldte kozmetikushoz, ahol rendszeresen gyantázták neki. Mire én is elkezdtem szőrteleníteni, neki már jócskán ki is kopott, meggyengült a szőr.
2013. márc. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

szerintem szakembert kellene megkérdezni

egyébként én eleinte borotváltam a lábam,de nagyon rég óta,kb 15 éve epilálok.bár én nem fekete vagyok,hanem sötétszőke,a szőrszálaim se nagyon erősek,de nekem az epilátor nagyon sokat ritkított a lábszőrömön.ha sokáig nem szedem le,akkor hosszú szálak nőnek,de ritkás

én vagy gyantát,vagy epilátort ajánlanék.igaz először fáj,de megszokja az ember hamar,egy idő után nem fáj.én egy időben a bikini vonalamról is epiláltam meg a hónaljamat is.ezt most gyantáztatom

2013. márc. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én 12 vagyok, és kiszőkítettem szőkítőporral...:))
2013. ápr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!