Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz hogy a baldachin veszélyes?

Igaz hogy a baldachin veszélyes?

Figyelt kérdés
Uncsitesóméknál levetette a védőnő mert megfulladhat a baba. Pedig már én is megvettem. 30 hkm
2013. márc. 20. 21:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az én fiam ágyán volt, egészen 22 hónapos koráig. Akkor kapott gyerekágyat. Nem vettem le, míg kiságyban aludt, mert egy idő után ő ragaszkodott hozzá, az volt a kis kuckója. Neki nem lett baja tőle. Amíg pici fektesd úgy, hogy a kiságy másik végéhez érjen a lába, így nem lesz a feje a baldachin alatt. Ő sem fullad meg, és te sem vetted fölöslegesen. Egyébként én még erről nem hallottam. Nálunk járt párszor a védőnő, és az első időszakban, nem baldachin volt az ágyon, hanem az ágy fölé fúrt kampóról lógott le egy szúnyogháló szerű függöny, amit az Ikeában vettem. Nyáron született a fiam, egész nap és éjjel nyitva volt az ablak, így védtem a szúnyogoktól. Nekem soha nem említette a védőnő, hogy gond lehet belőle.
2013. márc. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
28%
Jaj, ne már! Miért lenne veszélyes? Ennyi erővel rakjuk gumiszobába a gyereket, mert bármitől megfulladhat.
2013. márc. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
39%

Nem azért veszélyes, mert megfullad a baba a lepotyogó részektól, hanem mert megreked a levegő. Mindenki veszi a méregdrága kókuszmatracokat, légzésfigyelőket, aztán meg "ráhúznak" a baba fejére egy baldahint?! Mindezt tulajdonképpen miért is? Mert jól néz ki?!


Baráti körben is dekoráció gyanánt többen vettek baldachint, de mindenkinek a szekrényben végezte, mert szerencsére győzött a józan ész csak úgy önmagában vagy a csecsemőhalálről szóló kiadványok.

2013. márc. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%

èn azt mondom, hogy a baba ágyán, ágyában és feje fölött mellette nincs helye más dolgonak a babán kívül. se takaró, se pelenka, se baldachin.


elsö la´nyom olyan volt hogy letettem és ugyan ott ébredt.

második lányom pedig képes volt újszülötten !!!! akár félmétert is arréb vándorolni. persze nem tudatosan, hanem annyit mozgott hog hihetetlen 1-2 hósan is. Ö simán magára rántott volna mindent amit elért volna.

2013. márc. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nekünk volt baldachin egészen mostanáig. Szombaton lesz 2 éves, kapott normális ágyat arra már nem tettem ugye fel. Nagyon szerencsétlen lakásunk van, ha kinyitok egy ablakot huzat, ha nem nyitom ki nincs levegő, kis lakás, tv-t nézünk este, bevilágított a babához. A baldachin csak az ágy feléig ért, nem körbe, nem értem attól miért ne kapna levegőt? Védte a kiságyat a huzattól, a felesleges fényektől. Kikötöttem, rögzítettem, berántani sem tudta. Akinek tetszik, használja, akinek meg nem tetszik írja a negatív véleményt úgy, hogy nem is próbálta. Ha szeretnéd használni, használd. Nem sűrűn hallani, hogy belehalt egy gyerek, mert baldachin volt az ágya fölött.
2013. márc. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"akinek meg nem tetszik írja a negatív véleményt úgy, hogy nem is próbálta"


Kedves utolsó válaszoló, nagyon remélem, hogy senki olyan nem fog írni, aki próbálta és negatív a véleménye, remélem érted.

2013. márc. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%
Akiket ismerek senki babája sem halt bele! Lányom is él! Védőnő nekünk sem szólt hogy nem szabad használni, és mindegyik ismerősnél is sokáig fent volt/van, még mi sem vettük le!
2013. márc. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Grafulálok uncsitesódnak ha a védőnő így megvezette!

Hogy fulladna meg benn, kérdezz már majd rá uncsitesódtól!?

2013. márc. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Hát megfulladni szerintem sem fog tőle, hacsak le nem esik onnan, és Te nem veszed észre, de ezt nem tudom elképzelni.

De mi értelme van? Kiszűri a fényt? Ezt nem hiszem, hiszen az eleje teljesen nyitott. Max. tompíthatja, de én éjjel amúgy sem kapcsoltam fel, csak egy épphogy világító lámpát. Az ablakon pedig függöny van.

Szerintem max. porfogónak jó. Persze, szép, de értelmetlen.

Én sosem használtam.

2013. márc. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
hát látom megoszlanak a vélemények. én meg tapasztalatlan vagyok (első babát várjuk)
2013. márc. 21. 08:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!