Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van segítségem, mégis nekem...

Van segítségem, mégis nekem ez annyira fárasztó, hogy szedjem össze magam?

Figyelt kérdés

Másfél éves gyerekünk van, egész pici kora óta nem alszik jól és nem eszik jól, ez a kettő, ami annyira fontos lenne ilyen pici gyerek számára. Itt van anyukám,aki sokat segít nekem, pl ki tudok menni a wc-re vagy reggel összekötöm a hajam anélkül, hogy rajtam lógjon a gyerek, de ő is dolgozik, tehát napi 2 órát ha besegít, az nagyon jó.

Férjem este 7ig dolgozik, hazaér, foglalkozik a gyerekkel, addig a befejezem a vacsit és eszünk, fürdetés és hullaként ágybaborulok. Nem tudok úgy teljesíteni az ágyban sem, néha érzem aférjem pillantását,mikormegkérdezi fáradt vagyok e, rosszalló pillantás, amit megértek és próbálok ellene tenni. Éjjel a gyerekmég sokszor ébred, ami azt hozza magával, hogy reggel mosott rongy vagyok, érzem türelmetlenebb a kelleténék, és akkor nem eszik a gyerekés ha valaki becsönget és 11kor még nemvolt időm összepakolni, meg is jegyez valamit, hogy jaj, ti még reggeliztek, vagy ilyeneket, hátmár ugrom is. Úgy érzemnincs életem, nem vagyok egyedül soha, nincs időm magamra, elhanyagoltnak érzem magam. Férjem egyedül vasárnap van itthon, akkor sokat segít, de neki semkönnyű,a gyerek éjeleket sír, öszpontosítania kell a munkában, hétvégén pedig besegít, hogy nekem legyen könnyebb. Nem is tudom mikor volt kifestve a körmöm, vagy bármi ilyen dolog,ami rólam szól.

Ne kezdjétekmajd a szöveget,akinek gyerek kellett az hallgasson stb Tanácsra van szükségem.


2013. márc. 22. 12:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%

Kicsit le kéne magadról szoktatni a gyereket. Azért az abszurd, hogy ahhoz, hogy kimenj wc-re, az anyádnak kelljen átjönni segíteni. Egy másfél évesnek érg el kéne játszania egyedül is ennyi ideig. Az alvás szoktatás kérdése, nézz Szuperdadát!

Az evés: ne izgulj, még egy gyerek sem halt éhen, mert nem evett. Ha éhes lesz, eszik.

2013. márc. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
Valószínű, túlaggódod az egész helyzetet. Fontos lenne, hogy amikor anyukád át tud jönni- menj el "csak úgy" csavarogni, cél nélkül! Ne merülj aggodalmaidba ilyenkor- hanem figyelj kifelé: az útra, a növényekre, az égre, a felhőkre, a színekre a hangokra. Meglátod, nagyon pihentető.
2013. márc. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
87%

Én is úgy érzem túlzásba viszed a gyerekkel való foglalkozást... :S

Ha sír te már is ugrasz és ölbe kapod? Nem jól teszed.

Ebből ő azt szűri le, hogy ha sír te már jössz is.

Ha sír néz rá hogy csak unalmában sír, ha igen akkor ne vegyél róla tudomást.. Tudom, hogy durvának tűnik ez az eljárás, de másképpen nem fogja magát egyedül elfoglalni.

Pedig ahogy nőnek egyre sűrűbben és több időre kellene magában is el lennie, ha nem így teszel rohangálós korszakában is állandóan rajtad fog csüngeni. Kitartást!

2013. márc. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Bence_ ***** válasza:
65%

Gyerek beteg és ezért kell fel éjjelente vagy el van kényeztetve?

Máskülönben ez ilyen. Rettentő fárasztó.

Nem véletlenül mennek szét 1-2 éves gyerekek szülei.

Gyerek annyi energiát fogad el amennyit te, ti rá áldoztok.

Beszéld meg vele, hogy hagyjon aludni mert így anya, apa megkukul és nem lesznek szülei.

Kell időt szánnotok egymásra. Ahogy főzésre,mosásra,takarításra szánsz időt. Így kell a párkapcsolatra és magadra is.

2013. márc. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Mivel a férjem részese ennek a dolognak és nem csak távolról látja mi megy,megért és tudja mit miért teszek, nincs a kapcsolatunkkal baj, de hozzáteszem, hogy még...hiszen ő is majdnem annyira fáradt mint én csakhogy delektál picit a munkában,még ha nem is pihen, de máshol van,más dolgokat csinál, nem csak a gyerekkel foglalkozik egésznap. Ezért őmég épebb! Igen, igazatok van, kicsit túlreagálom. 33 évesen szültem ésúgy érzemmás ilyenkor,mint 20 évesen, aggódalmasabb vagy és mindent felnagyítasz, ez igaz!
2013. márc. 22. 13:01
 6/25 anonim ***** válasza:
92%
Miért sír éjszakákat át? Ekkora gyerek már el is tudja mondani, vagy mutogatni kézzel lábbal, hogy mi baja. Pl. ha fáj a hasa. Nem szokott semmit sem mondani? Csak úgy sír?
2013. márc. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
15%

HOl laktok?

Bébiszittert nem engedhetsz meg magadnak néha? Vagy elmenni egy szaunába amíg a gyerek bent van a játszóban?

2013. márc. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
89%
Nincs jó tanács :) Ez biztos, neked kell érezned, hogy hol a határod. Nálunk a kislányom 2.5éves és még 1-2szer megébred éjszaka. Egy éjszakát sem aludt eddig még át, szóval tudom milyen az, amikor nem alszunk éjszaka. Én úgy csinálom, hogy amikor anyum segít/ett, akkor magammal foglalkozok. Hétvégén takarítok, amikor Apa játszik a gyerekkel. Este főzök másnapi ebédet és akkor segít a pici :) Amikor délután alszik, elalszok vele. Az a fél óra alvás is sokat jelent, hidd el! Mert este nem leszel teljesen kimerült és marad energiád a férjedre. Nálunk ez vált be. Nem elkényeztetett az a gyerek, aki megébred. Általában az anyatejesek később alusszák át az éjszakát, de ezt sem lehet általánosítani. A férjem 3évesen aludta át az éjszakát, szóval valószínű a kislányunk tőle örökölte ezt...sajnos :( Én igény szerint szoptattam, 1.5-2évesen telítődtem, és értem el a határomat. Akkor komfortcicik szépen megszűntek, játszani mindig hagytam egyedül, hogy megtanulja, hogy kell egyedül is játszani. Most 2szer szopizik alváshoz. Azt a kérdést kell feltenned, hogy mit érzel fárasztónak? Ha házimunkát, akkor csináld meg azt reggel, amikor viszonylag friss vagy, addig a mama unokázik. Amúgy hajat mosni én is hetente szoktam, a körmöm meg rövid és átlátszó van rajta :)
2013. márc. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem elöször is fogadd el, hogy van egy gyereked és barátkozz meg a gondolattal, hogy ö már mindig itt lesz, nem tudod egy pillanatra sem kitörölni az agyadból.

Aztán anyádat hívd fel és kérd meg, hogy délután vigye ela gyereket sétálni, játszótérre, kacsátnézni, aldiba, vagy tescoba vagy a holdra. Legyenek minuímum 2 órát távol. Te megcsináld azt amit akarsz. Csak ne netezz. Számítógépet tedd messze, és gondold végig mit szeretnél csinálni. lakkozni a körmöd, olvasni egy könyvet, hajadat megcsinálni, sütni egy süteményt, elmenni shoppinglni, egy kád vízbe bújni, futni menni, dvd-zni, vagy más ilyen hasznos dolgot tenni.


Szerintem most csak kivagy, ilyen mély pontok, befásultságok mindenkinek vannak. Mivel nekem nincs anyukám vagy más aki segítene (külföldön élek 2 gyerek +férj, a gyerekek még nem ovisok), így én beszerveztem hetente több szorakozást magunknak. járunk gyerektornára,énekelni, magyarra, és találkozok más anyukákkal is, és játszóra is gyakran megyünk.

2013. márc. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Csak egy tanácsom van: legyél lazább.
2013. márc. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!