Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyenek lesznek a jövő kis...

Milyenek lesznek a jövő kis felnőttjei? Félek.

Figyelt kérdés

Jelenleg azt tapasztalom, hogy mindenki agresszív a másikkal, anyák úgy beszélnek egymással mint a kutyával, mindig várván,hol lehet valakit leszólni, lehordani, ovis szinten problémát megoldani.

Mivel van két gyerekem látom a következetes nevelés teljes elhagyását nagyon sok szülőnél. Ráhagynak mindent a gyerekre, nincs idejük energiájuk megtenni azt a hatalmas lépést, amiből a gyermek tanul. Viszont egymás szidása az megy. Milyen példa ez?

Tudom rá fog ismerni egy kérdező is erre a kérdésre, mert ez ütötte ki a biztosítékot. Egy leendő anyuka odaszól egy másik felnőttnek: "agyszint=0". Csak azért, mert nem értett egyet a kérdésével. De normálisan írta meg a választ. És ez nyilván egyéniségből fakad, mert erőltetve ilyet nem írok.

És ez csak porszem, annyi rosszat látok. Mindenképpen elrettentő példákat.


2013. márc. 22. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Nekem is hasonló véleményem van. Mindig csak szidják itt is a fiatalságot, de az, hogy a mai fiatalokat a szülők nevelték ilyenre az senkinek nem tűnik fel.
2013. márc. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
sajnos mi is ezt látjuk a férjemmel... Nem tehetsz mást, mint próbálod nevelni a gyereked normálisan, bár sajnos elég kevesen lesznek szegények... :(
2013. márc. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%

Ohhh, litániát tudnék írnom erről a témáról.... :D

Anyummal elég sok mindenben egyetértünk és sokszor mondogatjuk, hogy a jó idő közeledtével tuti párszor idegbajt kapunk majd a játszótére, mert annyi buta, tudatlan és érdekes anyuka van, hogy csak nézünk. Már most is volt pár szép nap és akkor is hallottam pár "okosságot"...

PL a kedvenceim: "megint pisilned kell?? Jóóó, ha ilyen sokat pisilsz, fiam, megint oltást fogsz ám kapni!!!"

(Szent ég, ezzel rémisztgeni egy gyereket? Hát ha oltás kell, akkora z kell, de csak úgy mondani és úgysem fog kapni... Na meg ezzel még inkább fél majd akár visszatartja a vizeletét...)

A másik: hintában ropit eszik a gyerek.

Akkor egymás után, úgy adogatja az anyuka a játszótéri gyerekek szájába az alma és egyéb gyümölcs darabokat, hogy azok lenyalják az ujját, és ott állnak sorban. Egyiknek az anyukáját sem kérdezte meg, hogy kaphat e, és ki tudja, milyen bacikat ad át azzal, hogy egymás után dugja a szájukba a kezét.

Ezen kívül, az egyik gyerek a másik nyakába öntötte a homokot, mire az "áldozat" anyukája, viccesen, semmi baj.. JÓl csináltad, fiam, mondta a másiknak, jó kedvűen...


Ajjjjjjj, annyi ilyet tudnék mesélni, de nem is értem, miért ilyenek az anyukák.. Állandóan fenyegetőznek, hogy ha nem leszel jó, felmegyünk pl, de miért is ezzel jönnek? Ha felmenek a meleg családi fészekbe az büntetés??? és persze nem mennek ám fel, csak ezzel ijesztget, de ha nem tartja be soha, minek ???


Ha pedig meg merem jegyezni, bárkinek is, hogy én hogy csinálom, tuti gondolja, hogy na én, az okoskodós...


Pedig 10 hónapos a lányom, de nincs elpakolva minden, tudja, mihez nem nyúlhat, pl kapcsolók, telefonok és nem is nyúl hozzá. Figyel ránk és a korához képest kommunikatív és látszik rajta már most a következetesség...


Na bocsi, csak engem is idegesít a sok fura anyuka és előre félek mi lesz majd a játszón, ha minden nap oda járunk....

2013. márc. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Nem szeretnélek megbántani, kedves előttem szóló, de 10 hónapos baba mellől még könnyű okosnak lenni... Nekem is volt ennyi idős gyerekem, én is meg voltam elégedve magammal, beszéltük is a férjemmel, hogy ennek a gyereknek olyan jó dolga van, annyira szeretjük, hogy nála biztosan nem lesz hiszti meg dac, mert az csak a szeretetlen közegben élő gyerekeknél jön elő. Aha, ahogy azt Móricka elképzeli. Nem csak hogy hisztizett, dacoskodott, de egy időben ő volt a játszótér legagresszívabb gyereke, kicsit se volt égő... Aztán kinőtte. Vagy leneveltük róla. Esetleg mindkettő. :)

Egy 3 évesnek igenis büntetés, hogy nem játszhat a barátaival, hanem a "meleg családi fészekben" kell egyedül elfoglalnia magát, amíg anyukája végzi a házimunkát. Egy 10 hónaposnál még persze, hogy nem így működik ez sem.

Nekem is két gyerekem van, a nagy áprilisban lesz 3, a kicsi jövő héten tölti az 1 évet. Beíratom ugyan a nagyot oviba, de nem valószínű, hogy felveszik, helyhiány van. Nekem meg egyik szemem sír, a másik nevet. Azt látom ugyanis a környezetemben, hogy az ovi nagyon rossz hatással van a legtöbb gyerekre. Vagy talán nem is az ovi, hanem az a tény, hogy az egész napjukat idegenek között töltik, napi egy-két órában vannak csak a szüleikkel, akik fáradtak, idegesek, pont nem a gyerek következetes nevelésére van energiájuk. És nem ők tehetnek róla, ők sem így akarják.

Hogy őszinte legyek, nagyon félek attól, mi lesz, amikor jövőre visszamegyek dolgozni, és a gyerekeimet a bölcsi és az ovi fogja nevelni helyettem. Mit fognak tanulni? Mennyit fogom látni őket? Olyan kicsik még, attól félek, nehezen fogom tudni ellensúlyozni azt, hogy egész nap távol vagyunk egymástól.

2013. márc. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A 10 hónapos anyukája vagyok és én egy szóval sem mondtam, hogy az én lányomnál nem lesz hiszti, vagy dac!!

ÉN csak azt mondom, hogy amiket itt a környezetemben hallok már a 6-7-8 hónapos babákról, hogy tépik a függönyt, csapkodnak, harapnak, csípnek, hisztiznek, és nem lehet nekik nemet mondani,... Na őket már messze túlszárnyalja az én babám, aki korántsem tökéetes és nem is lesz az, de muszáj következetesnek lenni, mertha nem, a saját és a kicsi dolgát nehezítjük hosszútávon....

2013. márc. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Ne haragudjatok, de szörnyű ez a sok butaság amit itt össze hordtatok a következetességről 10 hónaposan, a bölcsiről, meg az oviról tapasztalatok nélkül!
2013. márc. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
32%
Már miért is?? Egy 10 hónapos, akinek mindent megengednek, szerinted nem viselkedik másképp, mint akinél vannak szabályok? A baárátnőm gyerekének minden meg van és volt engedve szinte.. Hát nem is merem beengedni a lakásomba, mert kiszed mindent a szekrényből, húzza a függönyt, nyomja a távirányítókat, csapkodja az ajtókat, és mindent tép, hőz szakít le... Az én lányom tudja mit szabad és mit nem, pedig egyidősek.... Szóval számít a nevelés az első perctől....
2013. márc. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!