Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Három illetve többgyerekes...

Három illetve többgyerekes Édesanyák, Édesapák! Mik a tapasztalaitok?

Figyelt kérdés

Szeretném a tapasztalataitokat meghallgatni: mit éltetek át, hogyan éltétek meg harmadik babátok érkezését? NEM AZ ANYAGIAK érdekelnek!Egy gyerek után a második egy fél évig nem is hozott nálunk sok változást... :) Evett, aludt, mindenben igazodott a családhoz. Utána elég érezhető lett.... :)

Most másfél éves és lassan szeretnénk harmadikat is, de nem is tudom....egyik nap szeretném, másik nap pedig nagyon félek, hogy fogok boldogulni hárommal?! Nálatok mi okozott nagy változást? És mikor? És Ti is hezitáltatok a harmadik baba érkezéséről? Én még tényleg nem tudok dönteni! De NEM AZ ANYAGIAK érdekelnek...

Köszönöm, hogy megosztjátok tapasztalataitokat!



2013. márc. 25. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
ha apa is odateszi magát és szeretitek egymást és tényleg egy család vagytok akkor vágjatok bele !
2013. márc. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
3 gyerekem van. 2-2 év korkülönbséggel. A legnagyobb 5, a legkisebb 1 éves. Mi terveztük mind a hármat, de nagyon féltem, hogy hogy fogom bírni. Nincs semmi segítségem, csak a férjem, de ő sokat dolgozik. Viszont amiben tud mindenben segít. Csak így lehet megoldani. Apának és anyának is 100%-ban oda kell tennie magát! Szerintem nem olyan nehéz, mint ahogy először gondoltam. Nekem sokkal nehezebb volt 1 után a 2 gyerek, mint 2 után a 3 gyerek. De ez csak a férjem segítségével megy!
2013. márc. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Nekünk is úgy volt hogy 1 és 2 között fel se tűnt a különbség vagyis míg pici volt a kisebb addig evett aludt mosolygott semmi gond nem volt szinte mintha ott se lett volna:) A nagyobbam már akkor is problémásabb volt, de nem jobban mint mikor egyedül volt.

Aztán a kisebb is elkezdett járni majd dackorszak jött na akkor húzós volt (2 év van köztük) és pont így megszoktuk hogy 2 gyerek van, nagyjából belerázódtunk amikor kopogtatott a harmadik (nem tervezetten védekezés mellett).27 hónap van a 2. és 3. között.

Na hát itt már (szintén nincs semmi segítségünk, csak mi vagyunk a férjemmel) voltak holtpontok és olyan hetek hónapok amiknél csak azt kívántam hogy teljen az idő.

A nagyobbammal sem lett olyan arányban könnyebb mint azt egy 5-6 évestől várná az ember ( gyógyped gondozásra szorul nem súlyos a dolog de azért jóval több energiát igényel ő mint egy átlag 6 éves).

Jóval több időbe telt míg rendeződtünk és most is vannak katasztrófális napok, amikor folyamatosan beteg valamelyik vagy mindhárom egyszerre és mondjuk még én is elkapom tőlük, a patikáig alig bírok elvánszorogni stb.

Az ilyen napoknál nagyon "lent " vagyunk de aztán persze egyre jobb és jobb máskor meg.

A férjem amiben csak tud segít de nagyon sokat is dolgozik tehát van hogy bármennyire is szeretne segíteni fizikailag nincsen itt még csak a városban sem, mert másodállása más városban van.

Elég nagy teherbírásúnak mondom magam de akkor is azt vallom hogy jobb egy kicsit nagyobb korkülönbség legalább a 2-3 között. Hogy a nagyobbak kicsit önállóbbak legyenek.

2013. márc. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az a legfontosabb, hogy mindketten szeretnének-e a 3. babát. Ha hezitáltok, ha bizonytalanok vagytok, akkor szerintem inkább még várjatok vele (ha nem sürget az idő vagy egyéb tényező). Persze van, akiknél váratlanul érkezik a baba, akkor már kész helyzet van, és akkor el kell dönteni, mi legyen.

Ha van segítség, az szerintem nagyon hasznos, nálunk anyukám (nagyi) sokat segít, de a férjem is maximálisan kiveszi a részét a gyereknevelésből. Ettől függetlenül nagyon sokat kell szervezni, pl. programokat, időbeosztást, ki mikor hová megy, milyen feladatok/teendők vannak. Valakinek mindig észnél kell lenni a családban, fejben kell tudni tartani a dolgokat, hogy ne legyen káosz. De persze mindezt jó hangulatban, rugalmasan, valamennyire lazán, hogy ne olyan érzéünk legyen, mintha egy kiképzőtáborban élnénk :-)

Nekem nagyon fárasztó időszakok voltak, pl. amikor még nagyon picik, a gyakori etetés, éjszakai kelések miatt, úgy, hogy közben nappal is talpon kell lenni és tenni a dolgomat, a következő nehezebb, amikor a legkisebb is elindul, de a nagyobbak még nem elég önállóak, viszont mindenki másfelé akar menni, mást csinálni. 2 év körül jön a hiszti korszak... stb. szóval minden korosztálynak van nehézsége. 5-6 évtől viszont a "nagyok" látványosan önállósodnak, akkor már ők szívesen segítenek, így megint könnyebb.

A későbbi időszakot nem tudom, ott mi még nem tartunk :-)

Ha az anyára marad minden feladat otthon, azaz háztartás + 3 gyerek nevelése, akkor egy idő szerint abba bele lehet fásulni, belefárad az ember, ki kell belőle néha mozdulni, én ezért írtam a segítséget. Nagyi helyett persze ez lehet más személy is, sógornő, nagynéni, barátok vagy akár bébiszitter is.

(Nálunk 3 gyerek van, többet nem tervezünk)

2013. márc. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk két fiú után érkezett a harmadik és 8 év után a második gyermek után.Így egy kicsit megijedtünk,hogy újra kezdjük a babázást,mikor már két nagyobb gyerek van,már mehettünk ide oda kettesben.De mind a ketten nagyon reménykedtünk,hogy kislány lesz.18 hónapos a kislányunk,a két testvér imádja, nagyon szuper újra babázni .Igaz nálunk nem kicsi a két első,ha bizonytalan vagy várj pár évet.
2013. márc. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!