Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Merjünk babát vállalni? Nem a...

Merjünk babát vállalni? Nem a korom miatt aggódom, hanem a tényezők miatt.

Figyelt kérdés

Lelkileg már fel vagyunk rá készülve, ez nem is kérdés.


Párom 27 én 21, 8 hónapja vagyunk együtt, durván fél éve együtt is élünk.


Én személy szerint a kapcsolatunkat is féltem, mert nem tudom megállapítani, hogy kell e még nekünk kettesben eltöltött idő, vagy sem. Idén tervezünk sok kirándulást, meg esetleg nyaralást is. Házasodni is szeretnénk, de nincs meg a rá való, elkapkodni meg nem szeretnék.

Egy helyen dolgozunk, szinte 24ből 24 órát együtt vagyunk, nagyon jó a kapcsolatunk. Nem igazán találkozunk barátokkal, szinte csak kettesbe vagyunk mindig.


Már rég kinőttük a bulizgatásokból is, egyikőnknek sem lenne probléma, ha a baba mellett nem jutna időnk elmenni szórakozóhelyekre.


Plusz nem vagyok tisztában vele, hogy egy fizetésből ( minimálbér) + ami a baba mellett járna, meg lehet élni hármónknak esetleg albérletben is?


2013. márc. 26. 14:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti nem vállalnék 8 hónap nagyon kevés. főleg 21 évesen.
2013. márc. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a döntést nektek kell meghozni! Én azt mondom 25 évesen, hogy várjatok még a babával, nem hajt a tatár és anyagilag sem álltok még úgy hogy jöjjön a baba. Szerintem szépen lassan járjátok végig a "kötelező" utat, hogy utazgattok élvezitek egymás társaságát, romantikus eljegyzés, majd lagzi és utána baba. Mi 7 éve vagyunk együtt , 2 év együtt élés, 1 év házasság és most várjuk a picit.
2013. márc. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem vállalnám még. Fél év együtt élés után még azért nem jönnek elő a kis apró idegesítő dolgok, amik egy kapcsolatban elő szoktak jönni. 8 hónap után pedig (jó esetben) még ott a rózsaszín köd. Legalábbis nálunk így volt. Én 5 év után mertem vállalni és én is fiatal vagyok ahhoz képest, 24 éves. Szerintem még kell időt hagyni arra, hogy tényleg összecsiszolódjatok és nem mellesleg arra, hogy ha nem is meggazdagodjatok, de legalább annyi pénzt spóroljatok össze, hogy ha baj van, akkor lehessen mihez nyúlni. És én úgy voltam vele, hogy a baba előtt legalább annyi ideig dolgozzak, hogy a jövedelem utáni támogatásokat megkapjuk...
2013. márc. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy kevés a 8 hónap, viszont azt is tudom, hogy "nem a mennyiség, hanem a minőség a fontos", úgy érzem ez tényleg egy nagyon minőségi szép kapcsolat. Félő, hogy ezt egy korán vállalt baba elrontaná úgymond.


Igen mi is úgy terveztük, hogy utazgatunk, meg eljegyzés, házasság, de már beláttam, hogy előreláthatólag nem lesz pénzünk házasságra, mert nem a legegyszerűbbet szeretnénk, hisz egyszer van egy életbe.

2013. márc. 26. 15:02
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
"Házasodni is szeretnénk, de nincs meg a rá való, elkapkodni meg nem szeretnék. " - Ha a házasságot nem szeretnétek elkapkodni, akkor a gyerek is korai. A házasságot fel lehet bontani, de ha gyereketek van akkor is kénytelenek lesztek egyeztetni, kapcsolatban maradni ha látni sem bírjátok egymást.
2013. márc. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

21 éves vagy, nem ismerlek. De nagyon úgy gondolom, hogy csak most érzed azt, hogy kinőttél a bulizgatásból. Láttam ilyet, nem is egyet. Nagyon kellett a gyerek 20-22 évesen, most meg, 28 évesen (de egyébként már évek óta), folyton azon jár az anyukák feje,hogy hova lehetne lepasszolni a gyereket, hogy bulizni mehessen.

Nem azt mondom, hogy Te is ilyen leszel, mert mint említettem, nem ismerlek, így véleményt sem mondhatok Rólad.

8 hónapos kapcsolatba, ilyen fiatalon, minimálbérből albérletbe nem szülnék gyereket.

2013. márc. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is keveslem a 8 hónapot, de ezt ugye úgyis az idő dönti el. Az én véleményem, hogy egyrészt fiatalok vagytok, kevés ideje együtt, ráadásul az anyagi körülményeitek sem a legjobbak (albi+minimálbér). Ha a gyermekem, vagy bárki hozzám közel álló kérdezné ezt tőlem, biztos, hogy mindenáron le akarnám beszélni a dologról, hogy inkább még 1-2 évet várjon. De úgyis rajtatok áll, hiszen lehet, hogy örökké együtt lesztek és találtok valami tuti jó munkahelyet. A jövőbe senki nem lát, de én kicsit azért felelőtlen lépésnek tartanám így belevágni...
2013. márc. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Először is, 8 hónap alatt még annyira kevés tapasztalatotok van egymással és az egymással leélt élettel, hogy lehet hogy az első 8 hónapban minden happy, minden jó, jó a minőség, de ha egyszer belekerültök egy olyan helyzetbe, ami nem feltétlenül pozitív, vajon akkor is megmarad ez a jó minősítés? Kitartotok egymás mellett? Ehhez sok mindent együtt át kell élni. Egy kisbaba rengeteg változást hoz egy kapcsolatban, teljesen átalakul benne minden, az egész élet, 8 hónap alatt még nem biztos, hogy annyi mindent átéltetek és legyőztetek, hogy a babával esetlegesen felmerülő problémákat meg tudjátok oldani.

És hozzáteszem halkan, nem bántásból, de azt írod, hogy házasságra nincs pénzetek. Miért, szerinted egy gyerek felnevelése ingyen van? Nagyon is sokba kerül felnevelni egy gyereket. Az nagyon kevés, amit a baba után adnak, az csak a gyerekre elég. És ha párodat közben kirúgják, akkor csak abból tudtok majd élni, amit a baba után kaptok. De abból nem fogjátok befizetni a számlákat, kifizetni az albérletet és ételt venni a boltba. Kell egy alap. Egy anyagi alap, amihez, ha gond van, hozzá tudtok nyúlni. És ez nagyon úgy néz ki a leírtak alapján, hogy ez nektek nincs meg.

Szerintem igen is korai.

2013. márc. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Jobb esetben az első 8 hónap mindenkinek minőségi, nálam a 2. év után kezdett derengeni, hogy a párom is ember és hibázik. Szerintem várj még. Ha pedig a házasságra nincs meg a rávaló, egy gyerek folyamatos kiadás.
2013. márc. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én 21 évesen lettem terhes a lányommal,most 22 vagyok. Amikor teherbe estem,akkor épphogy 1 éve voltunk együtt a párommal,ebből szinte végig együtt is élünk. A terhességgel ugye ment az idő,ameddig tudtam dolgoztam. Én a ti helyzeteteket látva és most visszagondolva,igen kell Nektek még a függetlenség,a spontán dolgok. Legyetek még együtt,élvezzétek,hogy ketten vagytok. Hiába hiszed,hogy kinőttetek belőle,akkor is menjetek legyetek a barátokkal is. egyébként szerintem meg visszájára fordulhat ez,hogy 0-24ben együtt vagytok. A pénzben úgy gondolkozz,hogy a szülést megelőző két évben minimum 365 napot biztosított kell,hogy legyél,hogy kapjál TGYÁS-t és GYED-et. Ha elég jó pénzre vagy bejelentve,akkor ez kb. olyan lesz,mintha dolgoznál. Legalábbis én most annyit kapok majdnem,mint amennyi a fizetésem volt. Mi nem albérletben vagyunk és ahogy elnézem a számláinkat és a kiadásainkat,albérletben nem tudnánk megélni ennyiből. Szegény párom nem keres túl sokat,és azért a GYED sem egy hatalmas összeg. Minimálbér meg gondolom még kevesebb. A babának ugyan valószínűleg sok mindent kaptok majd,de amikor megszületik elég sok mindent kell venni neki. mi majdnem mindent(tényleg mindent) kaptunk,így ezt nem tudom elmondani,hogy mennyi,de még használtan is kb 150ezer alsó hangon(bútorok,babakocsi,hordozó). Aztán ahogy nő,jön a hozzátáplálás,gyümölcsök,vagy ha esetleg nem tudod szoptatni,tápszeres lesz,a tápszer nem egy nagyon olcsó mulatság. Nekünk az összjövedelmünk egy hónapban kb. 200 ezer, de mi nem albérletben lakunk,a babának mindene megvolt már előre(ruhák) így kb. egy éves koráig arra sem nagyon kell költeni. Etetőszék,hinta ilyeneket mi vaterán vettünk potom összegekért és nagyon jó minőségűek,állapotúak. A pelenka az húzós,de nem mindig a márkás a jó. Törlőkendők sem olcsóak,egy csomag kb. 400 Ft,persze ebből is van kevésbé jó minőségű. Ha tisztálkodószereket gyógyszertárit használsz,az oclsó,de nézni kell,hogy vitamint kell kiváltani,ha esetleg beteg,gyógyszert. Nagyon sok olyan költség merül fel,amivel előre nem számol az ember. És emellé nézd,hogy puff hirtelen elromlik a mosógép,hűtő...szóval jó ha van mihez nyúlni ilyen esetekbe. De nem a pénz miatt mondom,szerintem várjatok még egy kicsit. Én utólag azt mondom,jó lett volna még kicsit kihasználni a párommal,hogy ha hajnalig fent vagyunk,filmezünk,nem lesz szenvedés a másnap,hogy elmehetünk bármikor,bárhová,hogy spontán dolgokat csináljunk. Persze így is megoldja az ember,nagymamák stb.de hidd el nem ugyanolyan. És ez nem baj,nagyon jó,de szerintem Nektek még kéne egy kis rákészülés.
2013. márc. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!