Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Merjünk babát vállalni? Nem a...

Merjünk babát vállalni? Nem a korom miatt aggódom, hanem a tényezők miatt.

Figyelt kérdés

Lelkileg már fel vagyunk rá készülve, ez nem is kérdés.


Párom 27 én 21, 8 hónapja vagyunk együtt, durván fél éve együtt is élünk.


Én személy szerint a kapcsolatunkat is féltem, mert nem tudom megállapítani, hogy kell e még nekünk kettesben eltöltött idő, vagy sem. Idén tervezünk sok kirándulást, meg esetleg nyaralást is. Házasodni is szeretnénk, de nincs meg a rá való, elkapkodni meg nem szeretnék.

Egy helyen dolgozunk, szinte 24ből 24 órát együtt vagyunk, nagyon jó a kapcsolatunk. Nem igazán találkozunk barátokkal, szinte csak kettesbe vagyunk mindig.


Már rég kinőttük a bulizgatásokból is, egyikőnknek sem lenne probléma, ha a baba mellett nem jutna időnk elmenni szórakozóhelyekre.


Plusz nem vagyok tisztában vele, hogy egy fizetésből ( minimálbér) + ami a baba mellett járna, meg lehet élni hármónknak esetleg albérletben is?


2013. márc. 26. 14:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
10-es vagyok,még annyit,hogy nem lehet mindig mindenből használtat adni a gyereknek. És nem azért,mert a babának milyen rossz lesz,hanem mert Nektek lesz pocsék érzés. Nekem szörnyű lenne,ha nem tudnék venni neki időnként egy játékot,vagy ruhácskát,és mindene csak használt lenne.
2013. márc. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Azt gondolom, hogy egy házasság kb 400-500 ezer forint, ha lagzit is szeretne az ember. Erre ha gyűjteni szeretnénk évekbe telne, plusz ennyi pénzt én inkább a leendő babánkra szeretném költeni, nem pedig egy valóban szép, de nem létszükséges napra.
2013. márc. 26. 15:40
 13/18 Jégtánc ***** válasza:
Nagyon fiatal vagy még,és nagyon kevés az az idő amit együtt vagytok,együtt éltek.Szerintem kell még a kettesben töltött idő.Szálljon el a rózsaszín köd.Bőven ráértek még.Ismerkedjetek,utazgassatok,barátkozzatok.Házasodni meg ha nagyon fontos,akkor ingyen is meglehet oldani.Ha nem akartok semmit sem elkapkodni akkor a gyermekvállalást se kapkodjátok el.
2013. márc. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ha még olcsóbb cuccokat is vesztek a babának, egy 200 ezerbe akkor is benne van, a későbbiekről nem is beszélek. A gyerekkel jönnek a gondok is, fáradtság stb. Nem olyan egyszerű, én 8 hónapos kapcsolatra biztos nem szülnék.
2013. márc. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

22 évesen jöttem össze a párommal a munkahelyemen! Egyből össze is költöztünk, hál istennek minden nagyon jó volt, a munkahelyen se piszkáltak minket, mert nagyon jó volt a légkör. Eltelt 1,5 év úgy hogy mi is 24 órában voltunk együtt, és hidd el nagyon sok volt már a végén... Eljutottam oda, hogy imádom a páromat, de már nem tudtunk úgy együtt lenni, hogy ne veszekedjünk ezért úgy döntöttem, hogy felmondok, hogy megmentsem a kapcsolatunkat! Természetesen azóta se nagyon találtam olyan jó munkát, voltak munkahelyeim, de rövid ideig tartottak vagy nem fizettek jól egyáltalán, de a kapcsolatunk megújult! Sokkal nehezebben jövünk ki azóta, de a 2. év végén úgy döntöttünk belevágunk a babaprojektbe! Akkor még mi is albérletben laktunk, nagyon nehezen jöttünk ki, volt pár hitelünk ami miatt nagyon nehéz volt a megélhetés.. azóta a párom örökölt egy fél lakást, szóval most legalább saját lakásban élünk, és 1 év után sikerült csak a baba pont jókor mert most sincs igaz munkám, de nincs már hitelünk, nincs albérleti díj sokkal könnyebb minden! De így visszagondolva nem vágtam volna bele olyan korán, mert iszonyú sok pénzbe kerül a baba, és még úgy is, hogy ingyen kaptunk egy csomó mindent, ruhákat, kiságyat stb.. és ha nem tudom hogy lesz e saját lakás, akkor nem vágtam volna bele... Mi is szeretnénk lagzit, de mi nem azért halogatjuk mert nem akarjuk elkapkodni, hanem mert sokkal fontosabb helyre kell most a pénz, mint egy dínom dánomra... Majd később lesz esküvő egy pici szerény, de csak ha már lesz rá keret....

Én azt mondom, hogy várjatok még ezzel a baba témával, mi is kiélveztük az együtt töltött 3 évet, nyaraltunk, kirándultunk, buliztunk, barátoztunk, meg hát ugye kiismertük egymást, ami a lehető legfontosabb, mert ugye máshogy is végződhetett volna, ha nem mondok fel... Ki tudja még mit hoz a jövő, de én ha adhatok egy jó tippet, amint van egyikőtöknek jobb ajánlat, azonnal menjen máshová dolgozni! Ne várjátok meg amíg rosszabb lesz..

2013. márc. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia!

20 évesen lettem terhes,1 éve voltunk együtt,épp akkor költöztünk össze mikor megtudtuk,nem terveztük,és midnig rendesen védekeztünk.Főiskolás voltam még vagyok,előtte csak diákmunkáim voltak,párom is így volt,de végül megtartottuk.Én Gyest +családit kaptam plusz a diákhitelt, párom ösztöndíjat,és dolgozott is,majd fiam 16 hónaposan bölcsibe ment én gyakorlatra és dolgozni.Meg tudtunk élni hozzá kell tenni vagy egy 6 éves öcsém így sok mindent nem kellett megvennünk,apukámnak egy lakása amit nem használ és rendbe hoztuk,még az utolsó suli évben ott laktunk albérletbe ahol a sulink volt,most már csak pár vizsgám van,most már a lakásban amit rendbe tettünk.Az meg hogy 21 évesen kinőttél a bulizásból,az nem hiszem,mert akkor elég régen kezdhetted,hidd el ha esetleg bevállalod rájössz mennyire nem nőttél ki belőle.Amúgy mi eljárunk szórakozni együtt is,és külön-külön is de az teljesen belefér,kb 2-3 hetente eljutunk,de minden héten vagyunk egy kicsit kettesben is.Nekünk csak polgári házasság volt,mert még gyűjtünk a templomira.nem panaszkodhatunk megélünk,van hol lakni van autónk is lassan diplománk,és hidd el nagyon szeretem a fiam aki 1 hónap múlva 2 éves,de ha választhatnék terhes legyek-e vagy nem akkor inkább elhalasztanám 24-25 éves koromra a gyerekvállalást,inkább azért mert egyszerűbb lenne,nem kéne ennyi szervezés,nem a fiunk mellett hanem előtte teremthetnénk meg az egzisztenciát.Párommal együtt vagyunk 3,5 éve,nagyon szeretjük egymást,de azt is tudom,hogy alakulhatott volna máshogy is,és 8 hónapos kapcsolatba gyereket nem vállalnék 21 évesen. 23L

2013. márc. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Erre ne vállalj kapcsolatot, nagyon anszos, hogy ez nem lesz hosszútávú ez a 24 órában együtt vagyunk sé barátokkal sem találkozunk általában befuccsol. Ráadásul ennyi pénzből 1 ember sem tud megélni nem hogy 3.
2013. márc. 27. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Én ezelőtt se jártam discoba, ha a társaság éppen olyan volt kocsmákba beültem még anno 2 éve nagyjából. Nem hiszem, hogy majd ezután hú de meg bolondulnék. De higgyjétek el, már legalább 14éves korom óta ezt hallgatom, hogy na majd ekkor meg akkor elkezdesz bulikba járni. Összvisz voltam 2 házibuliba, meg mondom kocsmákba beszélgetni, biliárdozni, stb.

Barátaink előtte se nagyon voltak, kicsit magunknak valók vagyunk, nekem előtte hiányzott, hogy legyenek barátnőim ( a felületes nem érdekel, csak az olyan akinek mindent el lehet mondani és nem kel titkolózni, akik (2) ilyenek voltak más városba kerültek, emiatt nem tudtunk már találkozgatni).


A házasságra meg írtam hogy nem akarjuk elkapkodni, kicsit rosszul fogalmazhattam, mert látom többen is félreértették. Nem szeretnénk összecsapni az egészet. Szeretnénk megadni a módját.


Köszönöm amúgy mindenki válaszát.

2013. márc. 27. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!