Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gergely vagy Gergő? Hogyan...

Gergely vagy Gergő? Hogyan adnátok ha Gergőnek lenne szólítva a gyerek? Így vagy a hosszabb alakban?

Figyelt kérdés

2013. márc. 27. 13:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
a Gergő aranyosabb
2013. márc. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a Gergő sokkal jobb, én azt adnám!
2013. márc. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Én Gergelyként adnám és Gergőnek becézném. Gergőként sem rossz, de én nem szeretem utónévként a becézett formát, pl. Panna.
2013. márc. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Gergely. Elegánsabb, felnőtt korában "komolyabb". És ugyan úgy lehet Gergőnek becézni.

Jobban(komolyabban) hangzik, hogy pl. Dr. Nagy Gergely ügyvéd/orvos, mint az, hogy Dr. Nagy Gergő ügyvéd/orvos. Ez most csak egy példa, hogy értsd, mire gondolok :)

A Gergő névről szerintem sokaknak a Gergely becézése jut eszükbe.

2013. márc. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Gergely. Én nem szeretem az ilyen eleve becézett formájú neveket adni. Tehát az én gyerekeimnek is van becézete a nevüknek mégsem adnám azt VALÓDI nevüknek. Ugyanis jóval rövidebb ideig kell "aranyosnak" lennie a nevüknek mint felnőtt embert tükröznie.

Így sose adnék Lili, Kitti, Panni, Letti, Lotti stb. nevet de ez én vagyok. Gondolom le leszek pontozva de nem baj.

Gergőt se adnék, a Gergely nagyon szép név és úgy becézitek ahogy akarjátok.

2013. márc. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Gergely
2013. márc. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Nekünk Gergőnk van:)

Az tévhit, hogy ez becézett forma (bár valóban olyan, mintha az lenne), a Ladóban benne van, hogy a Gergely név alakváltozata, de külön fejlődési vonala van.

Szerintem mire a mai Gergők felnőnek, annyira gyakori lesz ez a névváltozat, hogy nem fog feltűnni. Gondolná-e valaki a Dezső névről, hogy a Desiderius becézése? :DD

2013. márc. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
Gergely. És Gergőnek hívjuk. Aztán később ő eldöntheti, hogyan hívatja magát.
2013. márc. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Látom, le lettünk pontozva, mert leírtuk, hogy nekünk miért a Gergely név tetszik jobban. Köszi :)
2013. márc. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! (utolsó nem én pontoztam le:))


Én is a Gergelyre voksolok, a férjem szerint viszont elég a Gergő, felesleges a hosszabb alak. De szerintem is komolyabb a Gergely hangzás, és attól még úgyis Gergőzni fogjuk. Próbálom rábeszélni:)

2013. márc. 27. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!