Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti vállalnátok babát a helyemb...

Ti vállalnátok babát a helyemben? Vagy én vagyok túl paranoiás?

Figyelt kérdés

6 éve vagyunk együtt a férjemmel, van mér egy 20 hónapos lányunk. Ő 12 éve dolgozik ugyanott, én 3 év után jöttem el szülni, ugye a GyED le fog járni hamarosan. Várnának- várnak vissza. Rengeteget beszélünk arról, hogy szeretnénk még egy kisbabát, mindig úgy voltunk vele, hogy 2- 2,5 év korkülönbség lenne az ideális. Szóval terveim szerint is úgy szerepelt, hogy 4-5 évre "kivonom magam a forgalomól". Továbbra is így érzem, ezt szeretném, de mostanában annyi helyen lehet olvasni, hogy 15 év után kirúgták, munkát keres, de nem talál, szülés után nem tudott visszamenni dolgozni stb.

Egyébként saját házunk van, hitel nélkül (ebben szerencsénk volt), autó hitelre van. Pémz is van félretéve.

De olyan "félelmetes", hogy mindenki azt írja, mondja, nem tud mit csinálni, nem talál munkát, egyedül maradt 2-3 gyerekkel....


2013. márc. 28. 15:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Ha mindenki ezek miatt parázna, akkor senki sem vállalna több gyereket, de lehet, hogy egyet sem... Ha szeretnék második gyereket, akkor az forogna a gondolataimban, hogy jöhetne már a baba, és nem az, hogy kirúgnak vagy elhagy a férjem.
2013. márc. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

Oké!

És mit csinálsz akkor, ha visszamész dolgozni és kirúgnak 1-2 év múlva?!

Mitől lesz jobb?!

Én nem vagyok jós, gondolom te se vagy (ezért írtad ki a kérdést). Szerinted ki tudja azt biztosra mondani, hogy szülj nyugodtan, mert nem lesz semmi gond, onnan mész a nem létező nyugdíjba?!

Vagy most arra vársz a lelked mélyén, hogy azt mondják ne szülj még egyet és irány vissza dolgozni?!


Ezen felesleges agyalni! Sosem lehet tudni, hogy 1 hét múlva mi lesz, nem hogy 3-5 év múlva!

Az is lehet, hogy eddig visszavártak, de mire mennél, addigra közlik, hogy bocsi még sem kellesz! Mert bizony, ez is előfordulhat.

Ráadásul a gyerek 3 éves koráig kötelező foglalkoztatnia a munkáltatónak! 3. életévét betölti, olyan hamar rúg ki, amilyen gyorsan csak lehet, ha akar.


Nálunk pl. mindenkit 6 óra + GYES-re vesznek vissza. 3. életév után meg csókolom, lehet menni..

Aki 3 év után akar visszamenni, azt vissza se veszik.

2013. márc. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%

Én vállalnék. :)

Nekem 2 van, én is itthon vagyok 5. éve.

Nemsokára megyek vissza melózni. :( vagy :) ?

A munkahelyemen totál semmi nem változott, mindenki szinte ugyanabban a pozícióban, a fizetések sem emelkedtek nagyon.

Annyi, hogy van egy új program. .. :D

Én nem bántam meg, életem legboldogabb időszak a mostani. :) Ilyen jó 5 évem nem lesz soha. :) Imádtam. Ezért szülnék még egyet, hogy maradjin ez a tokéletes idill. :D

2013. márc. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Erről gondolom a férjedet is megkérdezted már?!

Ő miben támogat, munka vagy újabb gyermek vállalás?

Ha fiatal vagy, akkor menj vissza még dolgozni és meglátod később mennyire tudod megengedni magadnak a munkahelyeden hogy újra elmenj szülni.

2013. márc. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, rengeteget beszélünk róla, ő sem tudja. (Egyébként ő 32, én 25 vagyok, de 30 éves korom után semmiképp sem akarok szülni)) Náluk is voltak most leépítések, így mindketten kétségek között vagyunk.


Nem azért írtam ki, mert azt várom, hogy "visszazavarjatok" dolgozni, hanem mert tényleg nem tudom.

Arra gondoltam, hogy külső szemlélőként az ember többet lát. Aki otthon volt sokat, esetleg tud tapasztalatot mondani. Ha esetleg van olyan, aki valamiért elvesztette a munkahelyét, vagy épp pozitívat mondana, hogy visszament 5 év után, minden megy a régi kerékvágásban, működik, nem történt semmi baj....

Igen paranoiás vagyok kicsit, ez biztos. De az ismerősi körömben is most fordult elő nemrég, hogy eyütt akarták a 3. babát, megszületett, mindenki boldog volt, kedves apuka meg lelépett. 10 éve voltak együtt, a pasit ismerem égebb óta, tudtam, hogy szeretné a 3. gyereket is, mégis....

2013. márc. 28. 15:58
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolod, aki azt javasolja, hogy menj vissza dolgozni, az "vissza akar zavarni"?

Szerintem nem. Aki azt mondja, menj vissza, nyilván azért teszi mert neki olyan tapasztalata van ami ezt indokolta.

Nem gondolkodunk egyformán. Ezért most teljesen le fognak pontozni. De 25 éves vagy. Van egy babád. Fiatal is vagy még. 30 éves korodig bőven van időd még szülni. Menj és dolgozz amíg van hol.

Teljes mértékben átérzem a helyzeted, mert hasonló élethelyzetben vagyunk mi is a párommal.

Amit írtam az én szubjektív véleményem.

26/N

2013. márc. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Vagy most arra vársz a lelked mélyén, hogy azt mondják ne szülj még egyet és irány vissza dolgozni?!"


Erre reagáltam csak, hogy nem azt várom.

2013. márc. 28. 16:05
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

Az ilyen kérdéseket totál nem értem egyébként.

Én vállalnék-e..

Totál más élethelyzet, életkor, családi kapcsolatok, anyagi helyzet, más tudás, más szakterület, szakmai tapasztalat, stb...

és akkor mi van, ha engem boldogan visszavettek dolgozni? Akkor te szülsz egyet?

Áh, sosem értem meg.

Vagy ha azt írják nem vették vissza, akkor nem?

és az biztos, hogy vissza fognak venni? És később nem? Nem lehet tudni...

2013. márc. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
Aki egy olyan külső szemlélő, aki ismer lehet tud érdemben válaszolni, na de tök idegenek?
2013. márc. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezt tényleg nem tudja helyetted megmondani senki.. mert egyrészt másképp gondolkozunk, másrészt meg más és más élethelyzetben vagyunk. Tényleg nem tudni mi lesz egy év múlva.. egy év.. még azt sem hogy egy hónap múlva mi lesz. Megérteni megértem a problémádat, de azt kell mondjam, hogy így nem "szabad" élni, mert azt sem tudjuk, hogy holnap a fejünkre esik e egy virágcserép a szomszéd ablakból.. tudom ez hülye sarkított példa, de így van. Nem ismerjük a férjed, a munkahelyed stb. Általánosítani sem lehet, hogy valakik hogy szerették egymást aztán az xedik gyerek után mégis apuka elment.. ezt nem lehet kiszámolni, hiszen akkor az a valaki se szülte volna meg az xedik gyereket ha tudja hogy apuka elmegy. A munkahely.. lehet tényleg jó munkahely, de mi van ha mégis elküldenek.. sosem lehet tudni. Szóval ebbe, szerintem külső szemlélő nem tud jó tanácsot adni, mert a saját életed, a saját érzéseidet, a saját családod, az életkörülményeidet te ismered.
2013. márc. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!