Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti vállalnátok-nem inkongnitób...

Ti vállalnátok-nem inkongnitóban-egy idegen gyermek keresztszülőségét alapítványon keresztül?

Figyelt kérdés

Lenne egy alapítvány,ahol havi kb.3000ft-tal tudjuk a párommal támogatni egy gyermek napköziotthonos elhelyezését.Ebéd,korrepetálás,foglalkozások,szegény településeken,sokszor árva kisgyerekekről van szó.

Lehet inkongnitóban is,illetve személyes találkozhatunk is a gyerekekkel.

25 éves vagyok,párom 29.Normális fizetésünk van,nem eget verően sok,de ezt a hvai 3 e ft-ot meg tudnánk magunknak engedni.

Ugyanakkor fiatalnak érzem magunkat,az alapítvánnyal folytatott levelezésből is azt jött le,hogy egy negyvesen házaspárnak gondolnak minket:)Szerintetek ez nem gond?Nem fognak furcsán nézni ránk?

Ti vállanátok?Ha igen,névtelenül vagy sem?


Köszönöm a válaszokat!


2013. febr. 28. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vágjatok bele, nincs ez korhoz kötve.

Én névvel vállalnám, és lehetőleg személyesen is megismerkednék az általam támogatott gyermekkel, beszélgetnék, törődnék vele, amennyit tudok, gondolnék a szülinapjára, egyéb ünnepekre, s lehetőleg nyaralni is elhívnám hozzánk pár napra.

Talán azért vállalnak ilyet idősebbek, mert egy gyermekkel való törődés - még ilyen formában is - időt igényel, és a fiatalabbak a munkájuk mellett inkább a saját gyermekeikkel törődnek, rájuk van idő és pénz.

Én épp ezért nem vállalnám, mert itt a három drágaságom. De aki megteheti, és meg is teszi ezt a szép gesztust, az fogadja főhajtásomat. :)

2013. febr. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Öhm jó kérdés, most erre hirtelen nem is tudok válaszolni. Ez is egy olyan dolog, hogy nagyon nagyon át kell gondolnia az embernek, mert gondolom ez sem egy olyan dolog, amit 2 év után lemondhatsz azzal, hogy hát most nem állunk úgy anyagilag. Bár azt hozzátenném, hogy jelenleg önkéntes vagyok egy fogyatékos iskolában, amihez nem kell pénz, csak kis szabadidő. Van 2 szabad délelőttöm egy héten, azt erre szánom. Sokszor elfáradok, mert este attól még vannak óráim (privátban tanítok), de mindenesetre nagyon szeretem csinálni, pénzbe nem kerül és mivel önkéntes, ezért elfogadják, ha valamikortól mégsem tudok már járni, hiszen az csak véletlen, hogy most pár hónapig van 2 szabad délelőttöm.
2013. febr. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azt kérték,hogy minimum egy évre vállaljuk,mert ők is így tervezik a költségeket,kiadásokat,bevételeket.

Természetesen semmi nem kötelező,mondták is,hogy mai világban nehéz hosszú évekre tervezni,megértik.

Mi azért szeretnénk:)Párom szülei is támogatják az ötletek,ők is beszállnának anyagilag.

2013. febr. 28. 23:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja értem. Hát ha így lehet, akkor szerintem bele mennék, ha volna rá keretem :) ez is egy szép dolog, az ember kasszája alig érzi meg azt a 3ezer forint mínuszt, ugyanakkor egy gyerek élete sokat változhat rajta. Igen, ilyen feltételekkel azt hiszem belevágnék a helyetekben.

2. voltam.

2013. febr. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!