Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Név kérdés - sehogy sem...

Név kérdés - sehogy sem tudunk megegyezni, a baba pedig már nem sokára megszületik. Ilyenkor mit lehet tenni? Mi az ésszerű megoldás?

Figyelt kérdés

37 hetes terhes vagyok, 2 hét múlva császároznak, de a gyerek nevét még mindig nem sikerült eldöntenünk.

Kisfiú lesz és egyszerűen nem találunk olyan nevet, ami mindkettőnknek tetszene. Ami a páromnak tetszik attól engem elkap a hányinger, ami pedig nekem jön be attól meg a férjem kaparja a falat.

3 utónévkönyvet végig bogarásztunk és az interneten is megnéztük szinte az összes Magyarországon anyakönyvezhető nevet, mégsem találtunk egy olyat ami mindkettőnknek tetszik.

Ilyen helyzetben mit lehetne tenni? Dobjunk fel egy érmét, írjuk fel cetlire és találomra húzzunk ki egyet vagy mi? Ő nem akar engedni, én már ajánlottam kompromisszumot is, de mégsem.. Patthelyzet.


2013. márc. 28. 21:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Mit szólnátok egy kizárásos módszerhez, az utónévkönyv összes fiúnevét kinyomtatjátok, és elkezditek egymás után kihúzni őket, amik legkevésbé tetszenek és a legvégére kialakul a kompromisszum, ami mindkettőtöknek biztos jobban tetszik mint a nevek fele. Remélem érthető volt :) csak egy ötlet, lehet hülyeség...
2013. márc. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%
Mi is így voltunk. Aztán meguntam. Én csináltam végig a 9 hónapot, én szenvedem meg a szülést és a további fájdalmakat, én szenvedek a szoptatással, én kelek fel éjjelenként, amíg csak anyatejes. Szóval én döntöttem. Még abba sem egyeztem bele, hogy 2 neve legyen. Annyira undorodtam attól a névtől, amit ő akart. Ha végül nem egyezett volna bele, hogy én döntsek, akkor is ez lenne a neve. Téged kérdeznek meg, az lesz, amit mondasz.
2013. márc. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Babeli Zurzavar ***** válasza:

nalunk a megoldast az adta, hogy alkut kotottunk. Fiu az elso, Apa adta a nevet, most a masodiknal, ha kislany lesz en dontok (esszeruseg hatarain belul) ha fiu... nem hiszem hogy fiu:-)


kettos nevben nem gondolkodtok? egyiket Te a masikat a parod?


elmondod a neveket? anelkul hogy megmondanad melyikotok kedvelt nevei? hatha meg tudunk gyozni valamelyikotoket!;-)

2013. márc. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

#1, nem hülyeség, már vészhelyzet van, úgyhogy minden tanácsnak örülök!! :)


#2, hát én azért ennyire nem szúrnék ki a párommal hogy csak úgy magam eldöntsem a KÖZÖS gyerekünk nevét. Lehet hogy én hordtam ki, én szoptatom stb, de ha ő nem lenne akkor lényegében a baba sem lenne, tehát legalább ugyanannyi beleszólása van a név kérdésbe mint nekem.

2013. márc. 28. 22:04
 5/21 anonim ***** válasza:
Mi választottunk egy olyan nevet, ami közömbös volt mindkettőnk számára, így ugrottak az álomnevek, de legalább igazságos.
2013. márc. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#3: ő már a második babánk, az első lány volt, neki egyből találtunk nevet, többet pedig már nem akarunk. :)

Leírom a neveket amúgy: Patrik, Attila, Richárd, Benedek, Levente, Alex. :)

A két név azért problémás, mert akkor mi alapján döntsük el, hogy melyikőnk kedvence lesz az első helyen és melyik a másodikon.. :) De persze ha nem sikerül megegyezni, akkor végső megoldásként ezt vetjük be majd valószínű.


#5, megkérdezhetem mi lett az a név? :)

2013. márc. 28. 22:08
 7/21 anonim ***** válasza:
Nekem a Patrik tetszik...:) Persze nem hiszem, hogy ez a mérvadó...:)
2013. márc. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Levente és a Patrik! :)
2013. márc. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Első vagyok, szerintem a listáról mindegyik tök jó név, egyik sem kiszúrás a gyerekkel, ízlelgessétek egyesével, hátha valamelyikőtöknek megtetszik egy a másik kedvenceiből.
2013. márc. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Az elso 3 a ferjed kedvencei, a masik 3 a tied? :)

Egyebkent Levente es Benedek szerintem !

2013. márc. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!