Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen különleges hagyomány...

Milyen különleges hagyomány van a családotokban?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy van vmi szokás a családotokban? Nem a karácsonyra gondoltam :-). Hanem pl. minden generációban az elsőszülött fiúkat ugyanúgy hívják... vagy pl. minden vasárnap elmentek vhová... ilyesmikre gondoltam. Átadjátok ezt a hagyományt a gyerekeiteknek? Ti betartjátok? Vagy a nagyszülők nem akartak rátok erőltetni vmit? Tetszik ez a hagyomány? Szeretnétek ha majd a ti gyereketek is tovább vinné?

Előre is köszi :-)



2013. márc. 30. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Nálunk az a hagyomány, hogy minden vasárnap a nagyszülőknél vagyunk. Reggel indulunk , dédiéknél kezdük, délelőtt az én szüleimnél vagyunk, délután a párom szüleinél (egy városban laknak). Este jövünk haza. Semmi bajom ezzel a szokással, hiszen van, hogy egész héten nem találkozok a szüleimmel, anyósomékkal, ilyenkor viszont igen. Na meg a jó hazai vasárnapi húslevest ki nem hagynám! :-)
2013. márc. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

:-)

Köszi, hogy írtál :-)

2013. márc. 30. 17:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ez mennyire hagyomány, de én minden ünnepen azt a tortát sütöm meg, amit a nagymamám is sütött amíg élt. Gyerekkorom kedvenc ünnepi tortája volt. A receptet én örököltem a mamámtól. Anyum azért nem sütötte, mert nagymamám halála után három hónappal ő is meghalt. Két nővérem van a receptet megkapták, de ők sem sütik. Csak én. Ez egy nem hagyományos torta. Burgonyás tésztája van, rumos diós, vaníliás töltelékkel. Most is sütöttem húsvétra. A gyerekek imádják. Egyébként éppen ma gondoltam arra mennyire jó, hogy tovább tudom adni a kislányomnak. :)
2013. márc. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Babeli Zurzavar ***** válasza:

mi most epitjuk a sajat kis hagyomanyainkat, a fiunk 10 honapos.

a csaladban hagyomany volt, hogy aparol fiura szallt egy zsebora, de unokabatyamnal leragadt, talan majd az unokainak tovabb megy, ezert mi ujat kezdtunk. a fiunk szuletesenek napjan palackozott premium kategorias,sorszamozott palinkat vettunk, bedobozoltuk es rairtunk, hogy 2030ban a 18. szulinapjan bonthato fel.

a nagyszuleim az apukam ezust macis kiskanalat hagyomanyoztak tovabb a picire,ezeken kivul a standard hagyomanyok (etelek, unnepek) vannak a csaladban.

2013. márc. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez a sütis hagyomány nagyon tetszik! Vigyétek tovább amíg csak lehet :-) Szerintem ez tök jó, ha egy anyuka szeret sütni és mindig csinál valami finomat a gyerekeinek. Nálunk is így van :-) és fiomnak tűnik a sütid :-)


Utolsó: ezzel az öröklődésses dologgal csak az a bajom, hogy mindig elakad valahol sajnos... és mindig az első gyerek kapja, akkor a többi gyereknél nem lesz hagyomány, se azok gyerekeinek..... de ez a boros nagyon tetszik! Biztos meg fog lepődeni a kisfiad ha megkapja és tutti örülni fog neki :-)

2013. márc. 31. 11:11
 6/7 anonim ***** válasza:
A pálinka szerintem annyira nem jó ötlet. Mi van, ha a gyereknek majd gyógyszert kell szednie, amire nem ihat? Mi van, ha szimplán csak nem szereti az alkoholt, főleg nem egy tömény pálinkát. Nem minden 18 éves alkoholista. Tehát úgy fest a dolog, hogy egy 2012- ben született gyereknek vettetek egy sanszosan totál felesleges ajándékot. Egy bor talán jobb ötlet lett volna, de mindjárt pálinkával kezdeni... Bár ha ránevelitek...
2013. jún. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jajj utolso....te aztan nem vagy kerek, szegeny.

Mar miert lenne alloholista vki, mert iszik palinkat????? Komolyan?

2015. júl. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!