Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen támogatásokra, kedvezmé...

Milyen támogatásokra, kedvezményekre vagyok (leszek) jogosult egyedülálló szülőként?

Figyelt kérdés
A munkahelyem megszűnt a terhességem alatt,a párommal már nem vagyunk együtt(nem is akar tudni a gyerekről és én se róla),így nagyon minimális pénzből kell majd eltartanom mindkettőnket.Visszaköltözök a szüleimhez,de ők is csak tetőt tudnak a fejünk fölé adni és külön háztartásban leszünk. Milyen támogatásokat,kedvezményeket tudok majd igénybe venni? Minden fillért számít,köszönöm a segítő válaszokat!
2013. ápr. 1. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyerektartást kérjél a bíróságtól.

Anyasági biztos jár, ha rendesen mentél terhesgondozásra.

Tgyást nem tudom, ha az nem, gyes biztos, br 28500 és családi pótlék, egyedülállóként asszem 13300.

2013. ápr. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Megszületett már a baba?..ha igen..akkor emelt családi pótlék,mivel egyedülálló vagy..Lakásfenntartási támogatás,gyermekvédelmi kedvezmény,családi kedvezmény.
2013. ápr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy. Külön háztartás pontosan mit jelent?

Mert ha egy lakcímre vagytok bejelentve csak mondjuk ők a földszinten ti meg az emeleten laktok akkor jogilag szerintem nincs külön háztartás.

Így lakásfenntartásiba és mindenbe az ö jövedelmük is beleszámít, így nagy eséllyel nem kaptok. Bár ha jár akkor nagy valószínűséggel a szüleid már megigényelték így te nem kérheted ugyan arra.

Emelt családi és gyes biztosan jár ez 39000Ft együtt.

Az Apa elfogja ismerni a gyereket?

Ha igen akkor bíróságra kell menni és kérvényezni a gyerekelhelyezést nálad és a gyerektartást fizetést.

Ha nem akkor előszór apasági vélemény megállapítása miatt kell bíróságra menni ahol kötelezik DNS tesztre, és utána fizetnie kell gyerektartást. De ez hosszú hónapokig is eltarthat.

DNS tesztet a vesztes félnek kell fizetni.

2013. ápr. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Anno igényeltem szociális támogatást,mielőtt munkám lett volna,akkor az önkormányzatnál mondták,hogy úgy töltsem ki a papírt,hogy egyedülálló vagyok,külön háztartásban,hiába vagyok 1 címen anyuékkal,szóval elviekben így lehetséges...
2013. ápr. 1. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!