Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Emlékeztek még a gyesről...

Emlékeztek még a gyesről gyedre kérdésemre munkanélkülin keresztül?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki sikerült,bár négyszer voltam a munkanélküliben és négyszer a oepben és az Államkincstárnál!
2009. szept. 20. 08:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Én sajnos lemaradtam, de érdekelne.

M.nélküliről mentem szülni, most GYED-en vagyok.

Érinthet engem?

Leírnád?

2009. szept. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ha gyeden vagy kedves előtte szóló akkor már jó helyen vagy!!! Én nem tudtam, hogy lehet gyedet igényelni( nem kaptam elég felvilágosítást) munkanélkülinek ezért voltam gyesen(Siralmas összeg) a lányom 6 hónapos korától. Az volt a kérdés hogy vissza mehetek e gyedre a gyesről...még az oepes ügyintézőnek sem volt érthető hogy miért akarok gyesről gyedre menni ugyan azzal agyerekkel....

A lényeg hogy SIKERÜLT!!!

2009. szept. 20. 11:14
 3/9 anonim ***** válasza:

Nagyon köszi!

Örülök, hogy sikerült elintézned! :)

Szerencsére én GYED-et kapok automatikusan.

Most felmerült bennem a kérdés, hogy mi van, ha újra terhes leszek? Azt nem tudod véletlenül?

A lányom 2 éves koráig mindenképpen itthon leszek, de ha utána 2 évet dolgozok, túl sok idő telik el a 2 gyerek születése között.

Ha meg GYED/GYES alatt szülök, valószínű, hogy csak GYES jár a 2. gyerekre, az meg igen kevés.

Nem tudod véletlenül, hogy hogy is van ez?

2009. szept. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszadónak:

ha gyed alatt születik a második baba, megy tovább a gyed-ed. Ha gyes alatt születik a második, akkor is fogsz kapni gyed-et, csak a gyermek születési évét megelőző évet nézik, hogy mennyi volt az átlagkereseted.

Ha csak a gyes volt amit kaptál abban az évben, akkor a minimálbért veszik alapul és annak a 70%-a lesz a gyeded. Én így tudom. És persze nem szabad elfelejteni megigényelni, mert nem automatikusan adják!!

2009. szept. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Köszi! :)
2009. szept. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nektek egyértelmű hogy ha 10.-ig vagy munkanélkülin az azt jelenti hogy 10.-én már nem vagy biztosított? Ebbe kötöttek most bele és vissza dobták a kérelmemet....Fellebbezek Szorítsatok!!!!!
2009. szept. 24. 07:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Vagyis nem átfedéssel igényelted meg a gyedet? Ezért a galibáért szokták javasolni, hogy átfedés legyen a szüneteltetés és az igénylés között :(

Nagyon egyszerű az utolsó kérdésedre a válasz: ha aznapra még kaptál ellátást, akkor az azt jelenti, hogy aznap még biztosított voltál. Max. annyit tehetnek, hogy aznapra elutasítják a gyed-et, de másnaptól jár. A netről le lehet szedni azt a bizonyos állásfoglalást, én a te helyedben csatolnám a fellebbezéshez.

2009. szept. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Teljesen hasonló procedúrán mentem át, mint Te. Külföldön melóztam, 5 hónaposan haza, így ekkor szűnt meg a munkaviszonyom. Ezután munkanélküli, majd a szülés előtt 10 nappal lejárt:-SSSS

Csak GYESt kapok, pedig én is végigjártam már mindent. Te hogyan tudtál egyátalán GYED-et igényelni? Ha leírnád nekem részletesen nagyon megköszönném. Meg kíváncsi vagyok a végkifejletre is:-))

2009. szept. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem igénybe kellett volna a tgyást ami a szülés előtt 2 héttel igényelhető....így tényleg nem jár csak gyes .... nekem még nem járt le a munkanélkülim csak szüneteltetve van!
2009. szept. 26. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!