Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan aki pánikba esett...

Van olyan aki pánikba esett csúnyán szólva "hisztizni" kezdett mikor azt mondták neki hogy császár következik?

Figyelt kérdés
Nem haladt úgy a szülés vagy bármi és mondjuk félt a császártól nagyon? Természetes szülésre készült nagyon és nem sikerült és mikor ezt közölték vele hogy akkor császár kiborult sírni kezdett vagy szóvá tette hogy nem akar császárt? Mit mondtak neki rá, durván letolták?

2013. ápr. 3. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szerettem volna császárt, de több, mint 30 óra vajúdás után azt mondták máshogy nem fog menni. Nem nagyon érdekelt, örültem, hogy végre vége lesz a szenvedésnek. Ha S.O.S. császárra van szükség, nem fog érdekelni, hogy mit akartál, a babád egészsége lesz a legfontosabb.
2013. ápr. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 zabmester ***** válasza:
100%

Én inkább azért "hisztiztem", hogy legyen már császár. Nem ékelődött be a fiam feje, szóval hiába voltak a tolófájások, nem haladt előrébb semennyit. Mondta a doki, hogy öt percet várunk, aztán ha nincs változás, akkor császár. Fél óra múlva (jó, valószínűleg nem annyi volt, de én úgy érzékeltem), megint azt mondta, hogy várunk öt percet, aztán császár. Ez megismétlődött úgy 4-5 alkalommal, akkor már erőteljesen könyörögtem a császárért, állítólag olyan mondat is elhagyta a számat, hogy "különben hazamegyek" :D

Mondjuk én se úgy készültem, hogy császár lesz, de ha arra kerül sor, akkor annak oka van, nem hobbiból csinálják, bár persze elhiszem, hogy valaki ezt kudarcként éli meg, de nem az.

2013. ápr. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Én.

Mondjuk leginkább a rémülettől.

Este 8-kor a jéghideg szülőszobán jött az ügyeletvezető, és közölte, hogy súlyos fertőzést kaptam, azonnal ki kell venni a babát (belázasodtam, és nagyon rossz lett a kicsi szívhangja).

Már jött is az anesztes, a szülésznő, 10 perc múlva sétáltam is át a szülőszobára.

Maga a műtét is borzalmas élmény volt, de azt a félelmet, kiszolgáltatottságot (fogadott orvosom táppénzen volt) soha nem fogom elfelejteni.

2013. ápr. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem, nem pánikoltam be, bíztam az orvosban, ha azt mondja, hogy a babám érdekében császárra van szükség, akkor biztos úgy van. És úgy is volt, minden rendben zajlott, a babám tökéletesen egészségesen világra jött! :)
2013. ápr. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Márc.15-én szültem a kisbabámat császárral nagyon elhúzódott a vajúdás de mégis úgy éreztem már nem sok van hátra de nem hagytak minket tovább próbálkozni. Tudom hogy biztos indokkal tették nem véletlenül de annyira azt éreztem hogy már csak kicsi van hátra, nem tudom elfelejteni ezt.

De a lényeg hogy visszagondolok rá és hát sajnos én tiltakoztam a császár ellen, na és úgy leszúrtak az orvos meg a szülésznők is mint annak a rendje, csúnyán is beszéltek, azóta is itt cseng a fülembe. Remélem el fogom felejteni ezt az egészet. Ja és hogy soha senkitől nem hallották még pályafutásuk során hogy nem akar császárt milyen h.lye nő vagyok...:(

Ezért érdekelt volna hogy mindenki teljes örömmel megy/ment a műtétre?

2013. ápr. 3. 10:04
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Szegénykém, jó nagy vadbarmokkal hozott össze a sors... Ne aggódj, szerintem teljesen természetes volt a reakciód. Azért nagyon nem mindegy, hogy egy háromöltéses gátmetszésed van, vagy tizenöt centis csík vigyorog a hasad alján, nehezebb felépülni is. Tudom, engem január 3-án császároztak. :) És képzeld, egy kicsit sírtam, amikor megtudtam, mert egyrészt nagyon aggódtam a babámért (leesett a szívhang), másrészt igenis természetes szülésre készültem. De szerencsére engem nem szúrt le senki, el is küldtem volna őket a sunyiba, műtsék őket, ha szerintük olyan jó móka. :) Fel a fejjel, hamarosan a rossz emlékek elhalványulnak, és az a nap életed legszebb napjaként él majd az emlékezetedben: a kisbabád születésnapja lesz, nem több, nem kevesebb. :) Minden jót nektek!
2013. ápr. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Azért nem mindegy, hogy csak normál hangnemben tiltakoztál, vagy őrjöngve hisztiztél. Ezt csak Te tudhatod. Van az a határ, amikor egy orvos igenis határozott kell, hogy legyen és jó, ha észheztéríti az ellenálló beteget. Ilyenkor nem biztos, hogy a legjobb modorukat veszik elő. Nehéz meghúzni a határt aközött, hogy csak határozott és esetleg felemelte a hangját, vagy már elfogadhatatlan hangnemben beszélt.
2013. ápr. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én pl normál úton nem szerettem volna szülni. Nem mintha tudtam volna befolyásolni. Elindult a szülés a normál menetében, aztán a kislányom beszolrult a szülőcsatornába. Kb egy órát hezitáltak, hogy legyen-e császár, de mivel tolófájásaim se voltak, így muszály volt. (Én ennek persze örültem, de velem meg azért nálam is volt egy bunkó beszólás a főorvos részéről - nem volt ugye tolófájás: " Mégis mit gondol, ki fogja ezt a babát megszülni?" - mintha tehettem volna bármiről is. Nem hisztiztem, nem sírtam, nem könyörögtem, sőt egy szót sem szóltam, max ha kérdeztek....

Szóval ilyen is van.

Másrészt már olyat is hallottam, aki üvöltött - a fájdalomtól - a szülőszobán, és nem szólt érte senki...

2013. ápr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem nem vagyok az az őrjöngve ordibálós típus...de sírtam és kiakadtam csak azt hajtogattam hogy nem akarok császárt és sikerül megcsinálnom, érzem még kicsit várjanak inkább mondanám könyörgésnek mint hisztinek. Egyáltalán nem kiabáltam vagy ordítoztam.
2013. ápr. 3. 13:17
 10/10 anonim ***** válasza:
Fú, szegény. :( Nagyon meg tudlak érteni. Magyarországon annyi bunkó doki van. :( Szerinte x óra alatt meg kell lennie egy szülésnek, ha meg kifutsz az időből akkor császár. :( Egy normális országban ilyenkor perelhetnél, de itt...
2013. ápr. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!