Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon akartam a 2. babát, de...

Nagyon akartam a 2. babát, de most mégis félek, hogy hogyan lesz. Tanácsok, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
29én lesz 11hónapos a fiam,és újra babás vagyok(doki még nem látott,de van 3 + tesztem).a férjem hétvégi apuka.a fiam meg nagyon kézben levő,úgy alszik el,de ezen változtatni kell.most van abban a korban hogy állandóan "menne",egy pillanatra nem áll meg.még sehol semmi,de már most fárasztó-hajolgatni,kísérgetni.Mi lesz velem,vele később.Vagy ez simán megoldható,csak szervezés kérdése?Írnátok nekem tapasztalatokat,hogy akiknél szintén ilyen kis korkülönbség van,hogy csinálják?
2009. szept. 21. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Ne félj!Egy kicsit tényleg nehéz lesz,de nem olyan vészes!Ha a kicsi alszik,akkor pihenj te is!A pihenés nagyon fontos!Nekem féléves volt a nagyobb,mikor terhes lettem a 2.babával,de nagyon könnyen vettem az akadályokat,pedig semmi segitségem nem volt.Minden megoldódik,csak semmiből nem kell problémát csinálni!Ha valami nem megy,azt ne erőltessük!Mindent csinálj csak úgy,mint eddig!A kicsinek vegyél bébikompot,abba tedd bele,akkor nem kell sétáltatni meg hajolgatni!Én is ezt tettem!

Úgyhogy Boldog babavárást és jó egészséget nektek!

Kitartás!:)))

2009. szept. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

(29-én leszek 22 éves!!) Kisfiam 11 hós. Nincs még kistesó. Szeretnék.

Gondolj arra, hogy kisebb már nem lesz! Higgy! Nagyon fontos! Ez a fáradékonyság múlik a 2. harmadra! Szerintem simán megoldod! Tobzódni fogsz a tennivalókban, de lesz mégvalaki, akit szerethetsz, akiből erőt meríthetsz!

Felnézek Rád!

2009. szept. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

nálunk is hasonló a helyzet, csak az én lányom 13 hónapos volt, mikor babás lettem :-)

Apuka 12-16 órázik, tehát nem egyszerű.

Én most vagyok 26 hetes terhes. Néha nagyon nehéz, de szerintem megéri. A környezetemtől minden segítséget elfogadok, és próbálom nem felvenni, mikor megszólnak, hogy szalad a ház. A férjem sokat segít, már amikor itthon van :-(

Majd pár év múlva könnyebb lesz, és addigra lesz két közel egykorú tündéri kislányom, ez tartja bennem a lelket.

2009. szept. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

A lányom már nagyobb volt kicsit.15,5 hónapos,mikor babás lettem.Most 16 hetes vagyok a lányom 19,5.Hát én is aggódom,mert segítségem nincsen,a szüleim 1000km re laknak,anyósom 55 km re.A férjem 12 órát dolgozik minden nap.Reggel 6 kor megy este 18-19 körül jön haza hulla fáradtan.

Majd csak lesz valahogy.Gondolom a kompot már kinöttétek,ha nem akkor hajrá.Nem kell öt cipelned.Had menjen útjára.....

Gondolom a babád lassan szaladni fog,akkor könnyebb lessz.

Ne aggódj majd minden megy ahogyan kell.


Altatni próbáld meg,hogy leteszed az ágyába,és mellé fekszel a földre egy plédre.Megfogod a kezét,mesélsz neki,dúdolsz,vagy egyszerüen csak fekszetek egymás mellett.Nálunk ez vált be.A mai napig a lányom úgy alszik el,hogy mellette vagyok,ö a kiságyban,és fogom csendben a kezét......

Sok-sok türelem,és pihenj mikor alszik....

2009. szept. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is hasonló helyzetben vagyok. Az én kisfiam 12 hónapos volt mikor megtudtam, hogy 1 hónapos terhes vagyok, most a 16 hétben járok és túlvagyunk egy költözésen, 3 hét nem alváson, állandó cipeléseken. Most, hogy 15 hónapos lesz a napokban, mindha látnám rajta, hogy sokat okosodott és ez még sokat is fog változni. Igazából a leginkább a kórházban tölött időtől félek nagyon, hogyan fog aludni, enni. Meg, hogy törés lesz e ez az életében. De már alig várom hogy megszülesen apicike is, szerintem nagyon jó lesz együtt:)
2009. szept. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

14:21-től lenne egy kérdésem:

kiságyban alszik még a babád?Mert az enyém még igen,és már legalul van,és nehéz(lenne) a rács miatt fogni a kezét,melléfeküdni.

Köszönöm,hogy nem hagytok(vagyok)egyedül.De veletek ellentétben,nekem apa csak 7végén lesz itthon.Ugyanis külhonban dolgozik.Anyum 50kmre szintén 4műszakban dolgozik...

DE ÉN AKARTAM!!!És kell is.Ez egy jó erőpróba lesz,de ami nem öl meg,az erősít.

A kórházi napoktól csak annyiban félek,hogy hogy jutok/unk be a kórházba.Babóval is éjfélre értem be,ez még jó is volna,mert így apósom átjönne őrizni reggelig-

de ez még nagyon messze van,

bébikompot használjuk,és 1.szülinapra járássegítőt szeretnék neki.

2009. szept. 23. 19:08
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen kiságyban alszik.Nem legalul,hanem az utolsó elötti helyen van a matrac tartó.

Èn este a kiságy mellé leteszek egy takarót,párnát és odafekszem mellé.Benyúlok a rácson és úgy fogom a kezét.

2 hete kiszedtük a rácsokat,így a két tartó alsó felsö lett betéve leesés gátlónak.Bevált.Megvolt neki a helye.

Ìgy csak egyszerüen megfogom a kezét.Kb.15-20 perc kell neki az alváshoz.

2009. szept. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!