Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor lehet érdemben foglalkoz...

Mikor lehet érdemben foglalkozni a gyerekkel ilyen napi rutin mellett? Vagy hogy kellene beosztani jobban az időt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez az általános, illetve a megszokott, hogy gyerek oviba/suliba jár, szülők meg dolgozni. De mégis mikor lehet ilyenkor úgy időt tölteni a gyerekkel, hogy tényleg vele foglalkozunk, rá figyelünk, tanítjuk, stb?

Belegondoltam, hogy reggel 7-kor leadom az oviban, délután 5-kor hazaérek a munkából, hazamegyünk, esetleg előtte boltba, majd főzés apának, házimunka (ami nyilván muszáj: mosogatás, gyors pakolás, vasalás apának másnapra, ágyazás) és ezzel már ott is vagyunk, hogy gyereknek vacsora, fürdés és alvás. Én még nem ettem, nem fürödtem, ha a vasalást és a pakolást elrakom addigra, mire elalszik a gyerek, akkor meg én nem kerülök ágyba 11 előtt. Gondolom ahhoz is hozzá lehet szokni, hogy később fekszek le, amúgy legkésőbb fél 10-10-kor szoktam, mert a fiam elég rossz alvó, és ha felébred éjszaka, akkor általában egy-két órát nem tudok visszaaludni, és akkor hulla vagyok másnap.

Hétvégén meg nyilván csinálom a takarítást, mosást, mondjuk nálunk hétközben is kell mosni a férjem miatt legalább, mert neki adott a munkába járó ruhája.

Kíváncsi lennék, hogy mások hogy csinálják?


2013. ápr. 6. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Te most csak magadról beszéltél. Igen, ilyen teendők mellet nehéz a gyerekkel foglalkozni, de van egy ferjed is, aki foglalkozhat, játszhat vele amíg te vacsorát csinálsz a családnak, elmosogatsz, rendet raksz. Szerintem másoknál is így van. (igaz nálunk máshogy van, de nálunk más is a napi rutin, mert én nem dolgozom)
2013. ápr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hétvégén vasalj ki mindent, mert egyszerre többet vasalva az áramon is spórolsz. Én is kivasalom apa minden ingét, nadrágját 7végén.
2013. ápr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Férjemre sajnos nem lehet számítani, lehetetlen időben ér haza a munkából, késő este, hétvégén sem mindig van itthon. Azért kell neki vasalnom minden nap (de minden másnap legalább), mert három inget kapott a munkahelyén és két nadrágot, és minden nap tiptop kell lennie :D Tehát olyan, mintha egyedül nevelném a gyereket, lényegében egyedül is teszem ezt.
2013. ápr. 6. 17:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Én pl. úgy, hogy akkor csinálom a házimunkát, legalábbis azt, ami nem jár zajjal, amikor a gyerekek már alszanak. Persze így nem lehet fél 10-kor lefeküdni, de szerintem az nagyon korán van (ha csak nem kelsz mondjuk hajnali 4-kor).
2013. ápr. 9. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Fèl 6-kor kelek,viszont a kisfiam a mai napig rossz alvó,ìgy legalább egyszer èbredünk èjszaka.Ès èn előtte mèg egyszer,amikor a fèrjem hazaèr.Ìgy három rèszletben alszok 5-6 órát,mert sokszor nem tudok visszaaludni egy-egy èbredès után.Nekem ennyire szüksègem van,ennèl kevesebb alvással már nem tudok rendesen koncentrálni a munkahelyemen sem.Sajnos èn ilyen vagyok.
2013. ápr. 9. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!