Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hós baba mellett hogy...

3 hós baba mellett hogy alakul a napi rendetek? Írnátok példát, módszereket?

Figyelt kérdés
Eddig igény szerint szopiztunk, most azonban valami nem stimmel, felborult a "rend", keveredik az éjszaka a nappallal, és így borult minden eddig megszokott, és a baba által kialakított rend. Sosem sírt, inkább csak nyűglődött, most rengeteget sír, álmában is, össze-vissza enne. Ez neki és és nekem is borzasztó, ezért gondoltam, hogy kezembe veszem az irányítást, és valami rendszert vezetek be. Ami fix: 6 körül kelés, este 7 körül fürdetés, egyszer du. babakocsis séta, ennek még nincs fix ideje. Arra gondoltam, valahogy így nézne ki a dolog: etetések 6-9-12-15-18-21, egy éjjel. Ezt tudom, hogy bírná, mert korban már többször át is aludta az éjszakát, nappal pedig 2.5-4 órás intervallumokban evett, mikor hogy. Hogyan kezdjek neki, kinek mi vált be? Minden ötlet, tapasztalat segítség, köszi előre!

2013. jan. 9. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet nem pont most kellene ezt bevezetned, mert szerintem sanszos, hogy a nyugtalanság, és a zűrzavar a növekedési ugrás eredménye. Pár napig szoptasd amikor csak akarja, addigra rendeződik a tej, megnyugszik a kicsi, lehet bevezetni a napirendedet - ami amúgy teljesen rendben van:D
2013. jan. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Este 6körül fürdés,kaja alvás.Növekedési ugrás miatt és hogy tejet kap mostanában estére,igy sokszor felébred éjfélkor enni,utána alszik tovább.Ha éjfélkor ébred,akkor utána ébred 5körül enni és alszik még 7-8ig.Ha csak 3-4körül kel enni,akkor utána szintén alszik 7-8ig.Utána összevissza van napközbe az alvása,mert ha menni kell valahová,nem tud aludni babakocsiban se és kendőben se.De ébredés után 1-2 óra után álmosodik el.Eszik kicsit megint és alszik 1-3órát,ez is változó.De délután 3 után már nem alszik fürdés kaja alvásig.De az esték és éjjelek fixek.Egyébként 3hetesen volt már napirendje.Fürdés után kaja és alvás 6-7között,és 3-4kor kelt fel elsőnek.5hetesen aludt már néha este 6-7től reggel 6-8ig.10hetesen többször is már csak reggel 6kor kelt elsőnek vagy 7kor.De most kb egy hete felébred megint éjjel egyszer.
2013. jan. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk magától alakult ki kb. 6 hónapos korára. A fürdés, séta, és esti altatás volt fix, a többit maga alakította. Írtam egy pár napig, hogy mikor kel, mikor álmosodik el, mikor eszik, persze órát azért nem lehetett hozzá igazítani. Ekkor már csak 2x aludt nap közben.
2013. jan. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az enyém 2,5 hós, és elég hamar napirendet vezettem be, mert a nagyobbikra nem volt időm másképp. Meg ne kövezzetek de én a Suttogó módszerét alkalmazom. Egyelőre nagyon jól működik. Mindkét gyerekre van időm. Mindennek megvan az ideje, tudom mikor mire számítsak. Érdemes csak beleolvasni. Nem mindent alkalmazok amit a könyv ír, de az altatás és napirend módszerei aranyat érnek!!!
2013. jan. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!