Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Születésekor milyen Apgar...

Születésekor milyen Apgar értéket kapott/kaptak a babá (i) d? Van olyan, akinél a jó érték ellenére adódtak később problémák?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 6. 20:34
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Kisfiam 9/10-est kapott. Hosszú volt a kitolási szak.

Nem sírt fel, tónustalan és lila volt az egész teste (hasamra tették, így tudom és szakmabeli vagyok, én 7-est adtam volna).

Izomtónus-eloszlási zavara volt, Dévény tornáztunk, TSMT tornázunk, most Autizmus gyanú van nála. 2 és fél éves.


Kislányom 10/10-es Apgar értéket kapott. Ő sem sírt fel rögtön.

Enyhe izomtónus-eloszlási zavara van neki is, szintén Dévény és TSMT tornázunk. Egyéb probléma nincs. 11 hónapos most.

2013. máj. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Egyik lányomnak 7/9/10 volt.

Ő is teljesen egészséges, lassan 6 éves.


Ezek az adatok és a későbbi betegségek nem függenek össze gyakran, maximum az oxigénhiányos állapotból lehetnek problémák, de alapból az Apgar értékből az sem derül ki, hogy mivel volt probléma.


Itt találod, hogyan számítják ki. Ha már ismered akkor bocs, de hátha még valakinek jól jön.


[link]


Szóval 10/10 Apgar mellett is lehet beteg gyerek, hiszen sok féle betegség újszülött korban nem látszik, és fordítva, gyengébb Apgarral is lehet aztán egészséges a gyerek.

2013. máj. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Koraszülött kislány (900gr) és kisfiú (1200gr), mindkettő 5/10-es Apgar. Most 7 és 10 évesek teljesen egészségesek, kitűnő tanulók, még csak szemüveg sem kell nekik:)
2013. máj. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igazából arra voltam kiváncsi, akiknél jó volt az érték és mégis adódott utána probléma...

2013. máj. 9. 15:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!