Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbabás anyukák, ti beadatját...

Kisbabás anyukák, ti beadatjátok az újinfluenza-elleni védőoltást? És a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 21. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Én beadatom magamnak, mivel eddig is minden évben beadattam.

Kisfiam már más tészta. Ő 1 éves, majd kikérem dokinéni tanácsát.

2009. szept. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Nem. Szedek C vitamint nagy dózisban és sportolok. A babám meg 10 hónapos, amíg a járvány van úgyis szoptatom, ez az én "védőoltásom". Amúgy is, egészségesek vagyunk, ha elkapjuk néhány napig szarul leszünk és ennyi. Legalább ha módosul ez az átkozott vírus és ne adj isten durvább lesz, azt már nem kapjuk el.

Én nem szúratok magamba vlm septében összekotyvasztott vírustenyészetet, a gyerekembe meg pláne nem!

2009. szept. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Én magamnak nem hiszem. Nekem tuti fizetős lenne, hiszen én nem tartozom egyik kategóriába sem, ahol ingyenes lehet, szóval inkább nem költök rá, amúgy sem vagyok fogékony semmi betegségre. Eddig is volt influenza járvány, volt olyan, hogy egy barátnőm (véletlenül) a képembe tüsszentett influenzásan és semmi bajom nem lett.

A gyereknek lehet, hogy beadatom, ha a doki javasolja, de még az se biztos. Ő is az én fajtám, kb. 3 hetesen már buszoztunk, utólag tudtam meg, hogy influenza járvány volt akkor is (oké, nem ez az új fajta, de édes mindegy), és a világon semmi baja nem lett. 2 éves és még sose volt beteg, pedig nincs burokban. Mondjuk most már bölcsis, szóval ez kicsit más kérdés így már, még átgondolom. De én hallottam arról, hogy az oltástól is belázasodhat, és kijönnek rajta a tünetek ugyan úgy, szóval nem tudom....

2009. szept. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én teljesen tanácstalan vagyok, mert mindenhol mást hallok, olvasok. Kíváncsi leszek a háziorvosunk és a gyerekorvosunk véleményére.

Egyébként nem szeretném.

2009. szept. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, eddig se adattam. Ez se különbözik az eddigiektől.

Aki eddig is beadatta, azt megértem.

2009. szept. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én sem. Még sosem voltam influenzás, és a 7 éves fiam sem, de még a közvetlen családban sem senki.

Ráadásul nem nagyvárosban élünk, hogy nap mint nap millió emberrel találkoznánk.

De azért megkérdezem a gyerekorvosunkat, ő mit gondol róla.

2009. szept. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!