Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » BABÁT szeretnék 17 évesen,...

BABÁT szeretnék 17 évesen, NORMÁLIS ÉRZÉS?

Figyelt kérdés

Van egy barátom aki 21 éves 3 éve vagyunk együtt, nagyon szoros a kapcsolatunk, nagyon szeretjük egymást, még nem élünk együtt.

Én szakácsnak tanulok, és semmiképp sem szeretném abbahagyni még 1 évem van, ő leérettségizett, szerzett 2 szakmát, és jelenleg külföldön dolgozik 2 havonta hazajár, de most végleg hazajön és egy jól fizető állása lesz. Rengetegszer felmerült a téma, hogy szeretnék egy kisbabát, ő is nagyon szeretne, csak mondta hogy legyen tartalékunk, közös ház, aztán semmi akadálya. Tudom nagy felelősség a gyermekvállalás, stb..

Szüleimmel is beszéltem a dologról, főleg anyukámmal, ő nagyon örülne neki csak ne így hirtelen, hanem suli, és a megfelelő "dolgok" után.. Normális ez az érzés már 17 évesen? Kérlek mondjátok el a véleményeiteket!


Nagyon szépen köszönöm!



2013. ápr. 11. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Maga az érzés normális. Csak ne szülj felelőtlenül a semmire. Tanulj, aztán munka, és mindenképpen költözzetek össze, mielőtt a babaprojektbe belevágtok. Én is azt gondoltam, hogy de szeretnék én is gyereket már 15 évesen is. De csak akkor szültem, amikor erre érzelmileg, értelmileg, és anyagilag is fel voltunk készülve a férjemmel mindketten. (nem ugyanaz a fiú volt, mint akivel 15 évesen jártam... :D :D)
2013. ápr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm gyors válaszod, és a semmire, felelőtlenül nem szülnék.. csak a gyermekem életét nehezíteném meg.
2013. ápr. 11. 14:46
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon korai lenne gyereket vállalni. De ez csak az én véleményem, tudom, hogy mindenki máskor érik meg rá. Én azt gondolom, hogy tényleg sok dolog marad ki az életedből, ha nagyon hamar vállalsz gyereket. És nem feltétlenül a bulizásra gondolok. Nekem nagyon szép emlékeim vannak abból az időből, amikor már együtt éltünk a férjemmel, és nagyon sokat kirándultunk, barátokkal jártunk össze, rengeteg dolgot átéltünk együtt, ketten. Ez nagyon fontos egy kapcsolatban. Persze, megtehetitek ezeket gyerekkel is, de akkor már nem úgy fogtok egymásra figyelni, mintha csak ketten lennétek. Én tényleg sajnálnám, ha ezt kihagytuk volna, és rögtön a gyerekneveléssel kezdjük a közös életet.
2013. ápr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor meg ne aggódj. Teljesen normális. Vannak akik már korán tudják, hogy ők ilyen anya típusok. Amíg a vágy nem társul tettekkel is felelőtlenül, addig nincs baj. :)
2013. ápr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szívből köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 11. 14:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam, alig vártam már hogy eljöjjön az a pillanat amikor jöhet végre a baba. Teljesen normális vagy! Szerintem ez a normális, nem az hogy valaki 40 évesen kezd el azon gondolkodni hogy lehet szeretne gyereket.
2013. ápr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. ápr. 11. 18:13
 8/10 anonim ***** válasza:
teljesen:) mi is már majd megőrülünk, már kb mindent megbeszéltünk Róla... de én is csak 17 vagyok, igaz mi már együtt élünk jó egy éve. Szóval még kb 5 évig biztos csak álom marad, de megvalósítjuk, amint megteremtjük a körülményeket. :)!
2013. ápr. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nézd, én azt mondom, hogy a szívedre és az eszedre egyaránt hallgass. Akkor vállalj gyereket, ha a kettő úgymond egyensúlyban van egymással, függetlenül attól, hogy ez hány éves korban következik be.
2013. ápr. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 17. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!