Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy töltsem ki az adóterhet...

Hogy töltsem ki az adóterhet nem viselő járandósággal kapcsolatos nyilatkozatot? Egyszerűen nem értem

Figyelt kérdés

én kapom a családit,apa Bécsben dolgozik.Ugye ez megy az 1.pontba,tehát oda egyszer a 12200at majd a 6100at kell írni.


2.Bejelentem továbbá,hogy 2009.adóévben esedékes jövedelmeim adóelőlegének megállapításához

2.1 ......hónaptól kezdődően havi....Ft rendszeres-az 1.pontban nem említett-(pl gyet)

2.2 .....hónapban .....Ft nem rendszeres adóterhet nem viselő járandóság figyelembevételét kérem.

3.adóterhet nem viselő járandóságban nem részesülök.


nos 2009.április 15től PASSZÍV gyeden vagyok.Ezt be kell írni,és hova?És hogy,hiszen áprilisban csak fél havi volt.

Másrészt itt olvastam hogy a szocpolt is fel kell tüntetni...de ugye a 2008as évit nem?

Bocsi,de Szlovákiából származom,és ez nekem nagyon MAGYAR.


2009. szept. 23. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezen a "nekem nagyon magyar"-on jót vinnyogtam :)


Sem a passzív gyed, sem a szocpol (ez ugyan honnan jutott valaki eszébe????) nem számít adóterhet nem viselő járandóságnak, azaz nem kell feltüntetni a nyomtatványon.

2009. szept. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak az első pontot kell kitöltened.
2009. szept. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi
2009. szept. 24. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!