Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyerekes anyukák hogy bírjátok?

3 gyerekes anyukák hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Érdekelne egy átlagos napotok és, hogy a gyerekek hogy viselkednek egymással. Meg az is, hogy anyagilag, hogy tudtok mindent megadni nekik.

Köszönöm!


2013. ápr. 14. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne bocsi.....de szerintem anyagilag könnyebb 3 mint kettő
2013. ápr. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Anyagilag könnyebb, ez baromság. Oké, hogy féláron van a kaja az oviban, több a családi pótlék, és a fizetés is több egy picit, de ettől még három adag kaja kell, három adag ruha kell, három cipő kell, mindenből három kell.


Nálunk 5 hós, 2,5 éves, 4 évesek. Szeretik egymást, jól eljátszanak együtt a nagyok, a pici pedig nézi őket vagy alszik.

Nehéz, mert sok a betegség, amit a 4 éves hazahoz, ilyenkor beteg az egész család :( :(

Nagyon sokba kerül a gyógyszer ennyi emberre. Lázcsillapító, antibiotikum, probiotikum, ilyen-olyan köptető és társai...

Ebben az évben 50ezer felett van a patikai kiadásunk.

Épp a középsőm kórházban van fosás-hányással, a pici egy hete jött haza a kórházból tüdőgyulladás-és vesemedence gyulladással.

Ez a része borzasztó :( :(


De az, hogy mennyire szeretik egymást és ha épp egészség van, akkor tényleg szuper ennyi gyerek. Én imádom, hogy ennyien vagyunk.


Átlagos nap: nagy oviban ebédig, néha délutánig. Ha jó idő van, megyünk a játszótérre. A pici vagy babakocsiban van, vagy meitaiban.

Próbálom a házimunkát és a főzést még kora reggel elintézni. Bevásárolni egyedül szoktam menni hétvégén, mikor apa vigyáz rájuk.


Nem egyszerű, de nem bánom, imádom őket úgy ahogy vannak. Én próbálok külön-külön is foglalkozni velük, egyik sem féltékeny a másikra, tényleg nagyon cukik.

2013. ápr. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Sok függ attól, hogy mekkora a gyerekek között a korkülönbség, milyen az anyuka-apuka, és főként milyenek a gyerekek.

Nálunk 4,5 éves a lányunk, és 2,5 évesek az ikerfiaink.

Átlagos nap eddig nagyjából úgy nézett ki, hogy lányzót vittem a kicsikkel az oviba autóval, és délben mentünk érte. Ez akkor, ha épp nem volt beteg a lány, meg december-januárban végig itthon volt, az egyik fiam miatt orvosi javaslatra. Akkor elmentünk a boltba 4-en, kis faluba lakunk, nem nagy a forgalom, de már simán el merek velük menni városba is egyedül, szófogadóak. (vannak kivételes esetek persze, de ahol veszélyesebb valamivel is, ott extrán figyelek)Itthon szépen eljátszanak, az ikrekkel mióta másznak nagy gond nincs, szépen lefoglalják magukat, egymást. A lánnyal több bajom van és volt is azóta, mint a két fiúval. Őt terelgetni kell, mit játsszon, ...folyt...

2013. ápr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

Egyik válaszoló sem írta, hogy mennyi segítségük van anyagi-fizikai, pl. nagyi, fizetett segítség, apuka mennyit van otthon. Mert ugye ettől igencsak sok függ.

És a gyerekek mentalitásától. Elég hacsak 1 vásott a 3-ból, már sokkal nehezebb, mint 3 leteszem-ottmarad gyerekkel.

Ha anyukának SEMMI segítsége nincs, akkor a napi beváráslás is nehézségbe ütközhet, főleg, ha mindhárom gyereke otthon van.

Anyagilag: ez függ, hogy apuka mennyivel van bejelentve. Ha nem sok a br-ja, akkor nincs lóvé, mert akkor adó sem sok van, ha br. 450 e ftot keres havonta, akkor már havi 100 e ft-al megdobja a havi bevételt. Az sem mindegy, hogy anyuka gyeden van vagy gyesen. Hogy a ruhatárat öröklik a gyerekek, nagyszülők veszik vagy a szülők újonnan esetleg márkásat. Ha ajándék a ruha, az sok segtíség, hiszen akkor egy tél-tavasz váltásnál nem kell 50-80 e ft-ot költeniük a 3 gyerek új ruhatárára.

Ezer dologtól függ ez.

Illetve, hogy apuka otthon van -e, hogy anyuka akár egy órára fellélegezzen. Nem mindegy, hogy anyuka egyedül van otthon egész nap a gyerekekkel és apuka este hazajön vagy állandó éjszakás és az egész fürdetés is az anyukára hárul. Azért írtam példákat, hogy érzékeld, hogy mekkora különbség lehet a különböző családoknál.

Meg az igény sem mindegy. Valaki csak nike cipőt lát szívesen a gyerekén van akinek elég a használt.

2013. ápr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3as vagyok, bocs, el kellett mennem.


Szóval a lányzót segíteni kell, hogy kitalálja mit is csináljon, bár mióta a kicsiket látja hogy eljátszanak, és hogy miket lehet kitalálni, több ötlete van, így tanult tőlük, már ebben sokkal jobb. Jobban igényli ő a vele való foglalkozást, mint a fiúk.

Egymással szépen eljátszanak, főleg a két fiú, de két-két gyerek bármelyik variációban elvan általában. Ha már mind a 3 ott van, akkor abból előbb-utóbb galiba lesz, az szinte tuti.

Segítségem a férjem, mikor este hazaér.

2013. ápr. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!