Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy bírjátok rendbe tartani...

Hogy bírjátok rendbe tartani a lakásotokat több gyerekes anyukák?

Figyelt kérdés
Kezdek belefáradni, és úgy érzem, hogy belekerültem egy ördögi körbe.Van egy 4 és egy másfél éves lányom.Olyan szívesen leülnék nyugodtan egy könyvet olvasni, vagy egy kicsit tévézni, de nincsen időm. Semmire nincsen időm, mindig van itthon valami tennivaló. Mindig azt nézem, ha egyszer valaki váratlanul becsengetne hozzánk, ne mondják azt rólam, hogy milyen trehány vagyok....de így?Minden időm szinte azzal megy,hogy tisztaság és rend legyen.
2011. dec. 25. 13:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Hat sajnos ilyen kicsik mellett csak akkor van magdra idod mikor ok mar alszanak. Meg kell oket tanitani, hozzaszoktatni, hogy egy reszen lehet kupi, jatszhatnak, de nem az egesz lakasban.
2011. dec. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 zkriszti3 ***** válasza:
85%
Sok kisgyerekes lakásában jártam már , és ez zavart a legkevésbé. Míg kicsik voltak a gyerekeim a rendre törekedtem én is , mert mit szólnak a vendégek . Értékes időm ment el feleslegesen. Inkább játszok, pihenek, javítok varrok. Ha valakinek nem tetszik , hogy a lakásom olyan mint egy áttrendezés alatt álló játékbolt ne jöjjön hozzánk.
2011. dec. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk tisztaság van nagyjából, de a sok játék szétszórva nem érdekel, ezt nem tekintem rumlinak.

Rumlinak azt tekintem, ha ott az egy hete használt lábos, vagy a két hete kimosott, de még szekrénybe el nem rakott ruha. Ezeket nagyjából megcsinálom, porszívózok, felmosok időnként. Nem akarok rendet tartani, majd ha nagyok lesznek a gyerekek. Nem vagyok mániákus, ha meg jön valaki, ne nézzen körbe, ha nem tetszik neki valami. A kosz nem esz meg minket.

2011. dec. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, igazatok van, értékes időm megy el feleslegesen! Eljött az idő, hogy elgondolkodjam, hogy ezt nem jól csinálom.:-( A nagyobbik lányomat már próbálom szoktatni, ha egy játékkal játszik, és megunta, akkor tegye vissza a helyére, és helyette leveheti a következőt.
2011. dec. 25. 14:02
 5/12 anonim ***** válasza:
ja, nem mond. én sehogy nem tudok rendet tartani és engem is nagyon zavar, de én meg annyira szeretek velük lenni, hogy inkább velük játszok, minthogy takarítsak. És ideg beteg vagyok, ha váratlan vendég jön. minden nap pakolok vmennyit,de nincs sem rend, sem tisztaság sajnos (ahhoz képest legalábbis, amit én annak hívok...)
2011. dec. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3.5 es masfel eves kislanyom van,mar belerazodtam a mindennapokba es rendrakasba. En napi ketszer teszek rendet,a tobbi idot mind veluk toltom. Este es ebed elott teszunk rendet,igy delelott meg rend van,kivetel gyerekszoba a szetszort jatekok miatt, delutani alvas utan szinten nagyjabol. Mosogatni azonnal mindent elmosok eves utan 2-3 tanyer,pohar par perc.Persze velem is elofordul,hogy feltornyosul lustasagbol,akkor mindig megfogadom az a plusz 5 perc megeri,hogy tisztasag,rend legyen.Boldog karacsonyt:)
2011. dec. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Engem nem izgat. Örökké olyan a lakás mint ahol bomba robbant. Kosz épp nincs, de iciripiciri a lakás és zsebkendőnyi helyen van etetőszék, járássegítő, bébitaxi, kiságy, játékok, minden egy helyen a nappaliban... Nem izgat ki állít be hozzánk, nem izgat ha kupi van, este fürdés előtt a nagynak énekelem, hogy "ki segít nékem szép rendet rakni? Segít a, segít a ...... (itt mondod a gyerek nevét). És már megszokta, hogy ilyenkor pakolás van... De sokszor egész nap nem is pakolok össze? Minek? mire összerakom, újra szétszedik. Mint Déva vára... A gyereknek emlékek kellenek, olyanok hogy Anya, aki megtanított gyöngyötfűzni, akivel kalácsot sütöttünk, akivel gyurmázhattunk. Rám ne úgy emlékezzen mint aki örökké a porszívóval ugrált. Szerintem nem kell ezt nnyire túlspilázni nmint ahogy írod. Azért vagy otthon a gyerekekkel, hogy anyjuk legyél, nem pedig szolágnak. Természetesen kell hogy haladjon a lakással is vmennyire az ember (én napi 1 nagyobb feladatot tűzök ki és csinálok meg, pl. fürdőtakarítás, ablakpucolás), ezen túl a napi program csak a porszívó (ez nekem napi 7 perc) és mosogatógép pakolás, de ezt a gyerekek már gyütt csinálják velem, úgyhogy ez inkább móka nekik. Nagy ki-bepakol, kics meg a gép beindító. :DDD
2011. dec. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Elozo vagyok,nalunk is igy van,nem pakolok egesz nap,este lefekves utan pakolok miutan mar alszanak,es ebed elott,ez kb. 15 ora,ebed utan mosogatas 5 perc.Ennyi. Ja es 2 naponta egyutt felporszivozunk. Veluk vagyok egesz nap,a mosogepet egyutt tesszuk be:)
2011. dec. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
8 éves, 4 éves és 6 hetesek a gyerek, hát sehol semmi rend se meg patyolat se. Nem megy, sajnálom, viszont akinek nem tetszik az megtalálja az ajtót ahol bejött. És még így sincs időm semmire.
2011. dec. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek,hogy válaszolt!

Megerősítést kaptam most tőletek, és a mai naptól, nem fogom ennyire görcsösen venni ezt az egészet, ha "szalad" a lakás, nem fogok ezen idegeskedni!:-)

További Kellemes Ünnepeket Kívánok Nektek és köszönöm még egyszer!:-)

2011. dec. 25. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!