Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire volt igaza az óvónőne...

Mennyire volt igaza az óvónőnek szerintetek? Csak én látom ártalmatlannak a dolgot?

Figyelt kérdés

Nem tudom ki hogyan magyaráz szavakat a gyerkőcnek, én ha tudom akkor példával. 5 éves a fiam, még pénteken hallotta a "görbenap" szót tesómtól, még akkor elmagyaráztam majd gondoltam hétfőn tartsunk egyet kettesben -persze a főnökömet felhívtam (szerencsére most nyugis időszak van, pl. most is ide írok:D) Oviba nem jeleztem hogy nem megy, nem is tudtam mikor. Reggel vittem oviba a fiamat, persze rögtön elkezdte mesélni. Az óvónőnek viszont nem tetszett, hogy csak így "szabit" vettem ki neki, mert nemsokára megy iskolába (2014 szemptember:)) és nem ezt a hozzáállást kellene neki tanítani.

Csak szerintem reagálja túl?

Állítólag máskor is kezeltük már lazán az oviba járást. Én nem hinném. Van hogy előfordult hogy nem ment ha úgy láttam beteg lehet (anyósom tud rá vigyázni), volt hogy nem lett az, csak kicsit köhögött és másnap, vagy utána már ment közösségbe. De talán éppen azért mert nem fertőződött tovább. Máskor tényleg szokott menni. Max olyan volt még, hogy elutaztunk valahová, mert férjemnek a nyár be van táblázva máskor szoktunk "nyaralni".



2013. ápr. 16. 09:28
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Ha a gyerek ott van az oviban, az a baj, ha nincs ott, az a baj.Néha óvónéni sem tudja mi a baja.....tisztelet a kivételnek!
2013. ápr. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Az ember egész élete be van táblázva, és én meg úgy gondolom, hogy addig, amíg lehet (pl. bölcsiben, oviban) igenis belefér egy-egy "görbenap". Utána az iskola úgyis sokkal kötöttebb lesz, jönnek a komolyabb kötelezettségek a gyerekek részére is.

Tehát igaza van az óvónőnek abban, hogy fegyelmezett életre kell nevelni, na de nehogy már pár nap "lazulás" soha ne férjen bele. Én nem robotot akarok nevelni, hanem egy felelősségteljes, ugyanakkor érző lényt (akinek pár nap jár az évben a boldogságból). :)


Ja, és az elsőnek igaza van: úgysem jó semmi!

2013. ápr. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%

Valahol igaza van,hiszen a gyerekeink tőlünk tanulnak!

Ha lazán kezeljük a munkába járást,akkor a gyermek elkönyvelheti magának,hogy az élet szép,és ha van kedvem,nem megyek...

Persze ezt így látja az ember,de mindenki ismeri a saját gyermekét!

Ha a gyerekkel tisztázva van,hogy most azért nem mész,mert köhögsz,és nem szeretnéd,hogy belázasodjon az oviba,vártok egy napot,megérti és nem azt látja,hogy "lazák" vagytok! Ezt az óvónő nem látja,ezt csak Te látod!! Nem tartozol magyarázattal,ha nem viszed!!

2013. ápr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Valahol igaza volt, persze...viszont én sem kockát akarok nevelni. Ha belefér, akkor néha lehet egy kicsit pihenni.

Mindemellett, ha napi szinten jól neveled a gyereket, jó példát lát, akkor egy-egy napból nem azt fogja levonni, hogy anya egy lump nőszemély!

2013. ápr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szerintem felelősségre neveljük, amit a kora enged/kíván az el van várva tőle, és ezeket teljesíti is. De nekem is jól esett most is ez a kis lazulás, egy gyereknek sem árt szerintem ha alkalomadtán ki van zökkentve a mindennapokból.


Kommunikálni nyilván szoktunk vele:) Így tudja hogy ha beteg/úgy látom beteg lesz akkor elmondom neki hogy azért megy a nagyihoz. Most pedig pont a görbenap fogalmát magyaráztam, szóval ezt is érti. És azt is mondtam, hogy ez sajnos ritka dolog :)

2013. ápr. 16. 09:53
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ez így teljesen jó. Sőt klassz ötlet volt! :)
2013. ápr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Egy-egy napból nem kell tragédiát csinálni, nem ettől lesz link munkakerülő felnőttként, főleg ha nem ezt látja otthon.


Én meg egy egynapos kirándulás miatt nem vittem a gyerekeket a suliba: ebben a tanévben egy napot se hiányoztak még betegség miatt sem, pont úgy jött ki, hogy egy hétköznap volt a jó családilag-barátilag, a hétvége meg nem annyira (több emberhez is kellett alkalmazkodni), aznap nem volt se felmérő, se különóra, semmi. Az iskolában sem csináltak ebből problémát.


Az egyik volt tanár meg is mondta, hogy ha a család el akar utazni, akkor a rendesen járó gyerekeknek mindig engedélyezik az egy hetes síszünetet vagy bármit (3 napon túl engedélyeztetni kell a suliban), mert úgyis bepótolja és sokkal jobb, ha egy hét után kipihenten megy és a családnak is kell az együttlét.

2013. ápr. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy dolog miatt igaza volt: jelezni kellett volna. Nálunk is volt, hogy 3 napra kikértük őket az iskolából, mert elmentünk egy baráti párral egy kis 3 napos kirándulásra. Semmi gond nem volt belőle, csak szólni kell.
2013. ápr. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zabmester ***** válasza:

Én nem tudom, hogy az ilyet igazából hogy kezelik. Én úgy vagyok vele, hogy ha egy sima mezei hétköznap van, akkor számítanak a gyerekre az oviban, így az a minimum, hogy szólok, ha nem megy. Volt már olyan nálunk is, hogy nekem becsúszott egy nap, amikor nem kellett mennem sehova, és ez mondjuk pont hétfő volt, tehát előre nem tudtam jelezni a dolgot, de gondoltam, maradjon itthon a gyerek, legalább végre lejutunk neki nadrágot venni, és nem a legnagyobb tömegben megyünk boltba. Ilyen megesik, ez nem is gond. De én az ilyet úgy szoktam csinálni, hogy akkor reggel betelefonálok az oviba, hogy programunk van, nem megy ma a gyerek, de holnap már viszem. Ebből még sosem volt probléma, csak szoktak szólni, hogy ugye tudom, hogy az ebédet már nem tudom lemondani. Persze, tisztában vagyok vele, nem is gond, legalább ha valami finom kaja van, akkor több jut a többi gyereknek.

Mondjuk az is igaz, hogy nálunk viszont olyan nem volt soha, hogy a gyerek kitalálja, hogy nem akar menni oviba, és akkor "na jól van, hát ha nincs kedved, maradj csak itthon" felkiáltással nem megy oviba. Ha ilyen típusú lenne a fiam, hogy ilyeneket rendszeresen kitalál, akkor nem állnék elő spontán ilyen ötletekkel én sem, mert akkor tényleg arra kéne szoktatni, hogy hétköznap hiába nincs kedvünk reggel elindulni, az az élet rendje, hogy megyünk a dolgunkra. Ilyen spontán nem megyünk oviba maximum egy évben 1-2 alkalommal van nálunk, ennyiből szerintem nem fogja azt gondolni, hogy ezt bármikor meg lehet csinálni.

2013. ápr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!