Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyed-jogosult leszek így rá?

Gyed-jogosult leszek így rá?

Figyelt kérdés
366 napos munkaviszonyom lesz novemberre,decemberre vagyok kiírva,ha elmegyek még munkanélkülire,akkor elviekben még bizosított leszek,mire szülni fogok. Járni fog így a gyed? Valahol azt olvastam,hogy nem számítanak bele a gyedes és a munkanélkülis napokba a táppénzes napok. Én sajnos 2x is voltam 1-1 hétig táppénzen,mert mindkétszer belefutottam az inluenzába. Tehát ezek tényleg nem számítanak bele,vagy ez is biztosított napnak számít és meglesznek a gyedhez szükséges napjaim?
2013. ápr. 16. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet fáradt vagyok de egy picit most nem értem.

Szóval az elmúlt két évben van 365.nap biztosított napod, most van élő munkaviszonyod ami megszűnik novemberben elmész munkanélkülire egy hónapra majd decemberbe szülsz?


Ha igen akkor igen járni fog gyed, de miért mész munkanélkülire miért nem mész előbb tgyásra.

2013. ápr. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi,ez eszembe sem jutott.utána nézek,hogy azt mikor és hány napra kérhetem :) Egy jó hónapot kéne kb kihúznom
2013. ápr. 16. 22:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért kell munkanélkülire menned? Határozott idejű volt a munkaviszonyod?
2013. ápr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Határozatlan idejű munkaviszony esetében nem mondhatnak fel neked a terhességed alatt.
2013. ápr. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen,határozott idejű és gondolom nem hosszabbítják majd meg,ha kiderül,hogy terhes vagyok.
2013. ápr. 16. 23:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jár neked, de jobban utána kéne járnod, csak nem tudom melyik hivatal foglalkozik ezzel.

Ezt találtam:


Ki jogosult rá?


Aki a szülést megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt, ÉS


-a biztosítás tartama alatt vagy a biztosítás megszűnését követő negyvenkét napon belül szül, VAGY


-a biztosítás megszűnését követő negyvenkét napon túl (ún. passzív) táppénz, baleseti táppénz folyósításának az ideje alatt szül, VAGY


-(passzív) táppénz, baleseti táppénz folyósításának megszűnését követő huszonnyolc napon belül szül


A tgyásra jogosultsághoz szükséges előzetes 365 napi biztosítási időbe be kell számítani


-a biztosítás megszűnését követő (passzív) táppénz, baleseti táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj folyósításának az idejét


-közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideje folytatott tanulmányok idejéből 180 napot


-a rehabilitációs járadék folyósításának idejét (2008-tól)


[link]

2013. ápr. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha a szülés várható ideje előtt 28 nappal igényled a tgyást, akkor csak pár napot kell kihúznod álláskeresésin. A legoptimálisabb neked az lenne, ha pl. a munkaviszonyod a kiírt időpont előtt 25 nappal szűnne meg, mert ebben az esetben járna neked a tgyás aktívan, és utána járna a gyed passzívan, akkor is, ha nem mégy álláskeresésire.


Ha több idő lesz a kettő között, akkor is igényeld hamarabb a tgyást, addig kapd az álláskeresési támogatást. AZtán ha lejárt a tgyás, igényeld újra az álláskeresésit, és a folyósítása alatt a gyedet, úgy az is járni fog.

2013. ápr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!